۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 03:21 ب.ظ

در ششمین شب پاپ سی و دومین جشنواره موسیقی فجر زانیار روی صحنه رفت «بدون تو» یکصدا در جشنواره فجر زمزمه شد

«بدون تو» یکصدا در جشنواره فجر زمزمه شد
نوای فارس- مهرنوش قضاوتی: زانیار خسروی در سانس دوم آخرین روز دی ماه، روی صحنه سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران ‌رفت.  سالن میلاد در حالی از این اجرا میزبانی کرد که‌ در همان روز ساختمان پلاسکو تهران آتش گرفت و ستاد جشنواره تمامی اجراهای ششمین روز سی و دومین جشنواره موسیقی فجر را به حادثه دیدگان مجتمع تجاری پلاسکو تهران تقدیم کرد.

بر مانیتور های سالن تصویری از آتش نشانان همراه با نوشته «با احترام به مردان آتش و عشق آتش٬ آتش نشانان در حادثه ساختمان پلاسکو» نقش بسته بود. ساعت از ده گذشت و صدای تشویق و جیغ حاضران از هر سوی سالن شنیده می‌ شد. پیش از اجرای برنامه، از بلندگو های سالن شنیده شد: «ضمن عرض خيرمقدم به محضر شما عزيزان، ستاد جشنواره موسيقي فجر حادثه دلخراش امروز و جان باختن تعدادي از هموطنان عزيزمان را تسليت گفته و ضمن اعلام اداي احترام به آن عزيزان، برنامه امشب را به آنان تقديم مي كند.» سپس چراغ های سالن خاموش شدند و شمارش معکوس ۶۰ ثانیه آغاز گشت. هرچه اعداد پایین تر می آمدند صدای جیغ ها بیشتر اوج می گرفت. شمارش معکوس تمام شدند و حاضران با تشویق های شان از ارکستر دعوت می کردند.

پس از چند دقیقه اعضای ارکستر یک به یک روی صحنه حاضر شدند و هر یک ساز های شان را به دست گرفتند. صدای تشویق جمعیت بی وقفه شروع کنسرت را می خواست. شور اشتیاق حاضران از همین ابتدا خبر از اجرایی پر شور می داد. ملودی اولین قطعه نواخته شد و حاضران هر لحظه منتظر روشن شدن صحنه و ورود خواننده محبوب شان بودند. زانیار با «شدی همه دنیام» روی صحنه آمد. صدای همراهی ها از اولین قطعه با ملودی همراه شد تا جایی که‌ زانیار سکوت می کرد تا میلاد صدای هم خوانی حاضران را به تنهایی بشنود. زانیار در این قطعه با طرفدارانش احوال پرسی کرد و آن ها را به ادامه تشویق کردن، دعوت کرد. «چشمای رویایی» بی درنگ پس از اولین قطعه نواخته شد. این قطعه شاد و ریتمیک هیجان سالن را ادامه داد و نگذاشت حاضران سکوت کنند. صدای فریاد ها پس از این دو قطعه، نشان از رضایت شان از شروعی پر انرژی داشت.

خیلی خوشحالم که دوباره شما را می بینم. پیش از هرچیزی یاد کنیم از قهرمان‌های امروز. احتمالا تلفات و مصدومان داشته باشیم و چند نفری شهید شده باشند. او پس از این جملات از حاضران خواست تا ۳۰ ثانیه ایستاده قهرمانان حادثه دلخراش این روز را تشویق کنند.

پس از ادای احترام با تشویق، کنسرت با «جاذبه» دنبال شد. این قطعه پرطرفدار با تشویق ها مورد استقبال قرار گرفت. «امید دارم هنوز» فضای کنسرت را از حال و هوای شاد خارج کرد، اما باعث نشد همراهی ها قطع شوند.

نمی توانیم دو تا از  قطعات مان اجرا کنیم. به ما گفتند افراد مهمی این جا هستند و نمی شود این دو قطعه خوانده شوند، خود من هم نمی دانم چرا. امیدوارم قطعات جایگزین کم لطفی مسؤلان را جبران کند. سپس قطعه «فکر بکر» با ریتم شاد خود حال و هوای سالن را تغییر داد و دوباره صدای دست و جیغ ها را بلند کرد. در این قطعه سه گیتاریست کنار هم قرار گرفتند و همزمان با هم ملودی را نواختند.

«زود گذشت» جایگزین یکی از قطعاتی که نباید اجرا می‌شد، شد. این قطعه با این که کمتر در کنسرت ها اجرا می‌شود، با صدای جمعیت اجرا خوانده شد.

امشب آخرین اجرای سال ۹۵ من است. در ۴-۵ ماه اول سال آینده هم فکر نکنم در خدمت تان باشم. به خودم افتخار می‌ کنم که‌ طرفدارانی مثل شما دارم. با این که سبک من کمی با همکارانم فرق دارد، ممنونم که موسیقی مرا می فهمید.

نام قطعات پیشنهادی از هر سو شنیده می‌شد. «نه نمیشه» از میان آن ها انتخاب شد. صدای همراهی جمعیت شروع کننده این قطعه بود و صدای حاضران برای لحظه ای خواننده و ملودی این قطعه را تنها نگذاشت.

صدای پیانو  قطعه «اما دلم واست تنگ میشه» را آغار کرد. «تو توی بیراهه رفتی، سمتی که‌ اشتباهه رفتی...اما دلم واست تنگ میشه» همراه با تکان دادن نور گوشی ها تکرار شد. شروع ملودی «من میلیونر نیستم» صدای جیغ ها را بلند کرد. این قطعه با هنرنمایی نوازنده ساز های بادی و گیتار الکتریک اجرا شد. جمعیت هم یک صدا شدند: «من میلیونر نیستم اما هرچی که‌ میخوام دارم...»

بالاخره نوبت به قطعه پرطرفداری که از ابتدای شروع برنامه نامش شنیده می‌شد، رسید و «بدون تو» در سالن طنین انداخت. جمعیت «دستی دستی» را برای آخرین قطعه درخواست داشت. اما زانیار گفت این قطعه جز قطعاتی است که‌ گفتنه اند، نزنید. سپس دوباره سراغ « بدون تو» رفت. این قطعه با این بار تنها با نوای پیانو خوانده شد و جمعیت هم او را در این اجرای پایانی همراهی کردند و «بدون تو» را یک صدا زمزمه کردند.

«حس کمیاب»، «هی تو»٬ «کنار مهتاب»، «طفره نرو» دیگر قطعات اجرایی امشب بودند.

علی طاهری(درامز)٬ خشایار جزیی(گیتار الکتریک)، امید فرهودنیا(گیتار باس)، محمدرضا رهنما(کیبورد و پیانو)،  علیرضا صناعی(گیتار آکوستیک)، امیر محمدی(ساکسفون) اعضا ارکستر زانیار خسروی را این اجرا تشکیل می‌دادند.

عکس های امیر رسام مهر از این کنسرت را در ادامه ببینید:منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q