۱۴۰۲ بيست و يکم خرداد - 03:59 ق.ظ

گزارش نوای فارس از اجرای برگزیدگان دهمین جشنواره ملی موسیقی جوانان و منتخبی از دانشجویان موسیقی دانشگاه هنر و گیلاناولین گام های خلق نوبانگ 2 برداشته شد

اولین گام های خلق نوبانگ 2 برداشته شد
نوای فارس-حسین رجب نیا: اجرای برگزیدگان دهمین جشنواره ملی موسیقی جوانان و منتخبی از دانشجویان موسیقی دانشگاه هنر و گیلان از 16 تا 18 بهمن 1395 در سالن رودکی تهران به روی صحنه رفت.

 این مجموعه برنامه در حالی انجام می شود که انجمن موسیقی ایران توجه به نسل جوان موسیقی کشور را در اولویت کار خویش قرار داده است. از این رو منتخبین دهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در سه حوزه ی آموزش، اجرای صحنه ای و تولید مورد ارزیابی قرار گرفتند.

آلبوم نوبانگ 1 محصول مجموعه ای از اجراهای برگزیدگان دورههای پیش بوده است. امسال اما برای نخستین بار شاهد همراهی دو دانشگاه هنر و دانشگاه گیلان بودیم که از مسئولان این دو نهاد علمی خواسته شد تا دانشجویان برگزیده خود را در رده سنی جوان جهت اجراهای صحنه ای معرفی نمایند. نتیجه این کنسرت ها انتخاب تعدادی از هنرمندان جوان و با استعداد کشورمان برای تولید آلبوم نو بانگ 2 است که سال آینده ضبط و منتشر خواهد شد.

در 16 بهمن ماه، این مجموعه برنامه در دو سانس به همت برگزیدگان دهمین جشنواره ملی موسیقی جوانان در بخش های تک نوازی و گروه نوازی اجرای خود را به سمع و نظر مخاطبانش رسید.

در بخش تک نوازی کیارش داوودی «سنتور»، کیارش بکتاشیان «نی»، کامیاب عشقی نژاد «تار»، و در بخش گروه نوازی، آرمان توکلی «تار»، فردین میرزا حسنی «کمانچه»، مهسا نساج پور «تمبک» و محمد امین مجیبی ،آواز در سانس اول این برنامه اجرا شد.
اما در دومین سانس از این مجموعه برنامه، حسین خوش چهره «نی»، رضا ابراهیمی کلاریجانی «تار»، فرزین کشاورز «سنتور» و در بخش گروهی ساز و آواز، نوای سه تار رضا اسدی، تمبک مهسا نساج پور و آواز صادق مرادی به دوست داران آن ها تقدیم شد.
 این برنامه در روز 17 بهمن ماه در یک سانس در سالن رودکی انجام شد. دانشجویان منتخب دانشگاه گیلان خالق این شب به یادماندنی بودند. در ابتدای کار یونس اعلم، نوازنده ساز کمانچه به روی صحنه آمد و در سکوت مطلق سالن، اجرای خود را به نمایش گذارد.

طی بخش اول از این برنامه تقریبا اکثر صندلی های سالن پر شد. در بخش دوم که طبق جدول برنامه ها قرار بود شاهد اجرای تک نوازی سنتور باشیم، اما ساز تمبک به آن پیوست و در نهایت اجرای دو نوازی سنتور از مسعود آصفی تقدیم حضور مخاطبان گشت.
 پس از آن، موسی حاجب نوازنده نی و ماهور نیری زاده نوازنده تمبک به روی صحنه حاضر شدند.پس از اجرای دو نوازی، بخش آخر کار خود را با اجرای تکنوازی نی به اتمام رساندند. در ادامه شاهد اجرای تکنوازی سه تار از امیر وزان بودیم. و سپس زهرا گودرزی نوازنده عود به همراه ماهور نیری زاده نوازنده تمبک با استقبال حاضرین سالن در جایگاه خود حاضر شدند.

 آنها کار خود را به صورت دو نوازی و در بخش هایی به صورت تک نوازی ساز عود به روی صحنه بردند.

اما اجرای آخر از این برنامه متعلق بود به اجرای دو نوازی تار و تمبک به نوازندگی سیاوش اسماعیلی و سروش کاملیانکه این گروه نیز مشابه سایر گروه های دیگر، به صورت تکنوازی و دو نوازی اجرای صحنه ای خود را در دومین شب اجرای نوبانگ 2 به مخاطبین این برنامه تقدیم کردند..

در آخرین شب از این مجموعه اجرای صحنه ای، طبق جدولا برنامه ها این برنامه شامل 9 برنامه تک نوازی از سازهای تار، سه تار، نی، عود و سنتور به نوای ساز دانشجوهای منتخب دانشگاه هنر خواهد بود.
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q