۱۴۰۳ بيست و هفتم تير - 08:11 ب.ظ

در کنسرت 9 و 10 شهریور در تالار وحدت؛نخستین رونمایی از ملودیکای ایرانی توسط سامان احتشامی

نخستین رونمایی از ملودیکای ایرانی توسط سامان احتشامی
نوای فارس: نوازنده و موزیسین حوزه کلاسیک کشور از اجرایی برنامه ریزی شده در کنسرت گروه «خنیا» در تهران و رونمایی از ملودیکای ایرانی خبر داد.

سامان احتشامی که قرار است در تاریخ 9 و 10 شهریور در تالار وحدت با همراهی گروه «خنیا» به اجرای برنامه بپردازد، درباره این کنسرت گفت: «برای اولین بار ملودیکای ایرانی را در تاریخ 9 و 10 شهریور ماه روی صحنه تالار وحدت اجرا و رونمایی خواهم کرد.»

احتشامی افزود: « 40 سال پیش در تمام اسباب بازی فروشی‌های ایران ساز ملودیکا به عنوان اسباب بازی به فروش می‌رفت و کم کم به دست فراموشی سپرده شده بود. به علت اینکه دمیدن در این ساز سخت بود و همه برای فرزاندانشان خریداری کردند ولی اتفاق لازمه برای ساز ملودیکا نیفتاد. در سال 89 من برای اولین بار روی صحنه تالار وحدت در کنسرت گروه شرقی ملودیکا نواختم و خیلی‌ها به من خرده گرفتند که این ساز برای بچه ها است و چرا می‌خواهی آن را به دست بگیری. من با جرات ساز ملودیکا را در تالار وحدت به دست گرفتم و قطعاتی را اجرا کردم  که موجب شعف و شادمانی حضار شد.»

این هنرمند افزود: « توسط علیرضا عبدی پیشنهادی به من مطرح شد که ایشان گفتند می‌توانم ملودیکا را برای تو کوک کنم و فواصل ایرانی را با ساز ملودیکا برای تو تولید کنم. ایشان ساز ملودیکا را برای من کوک ایرانی کردند و من در کنسرت گروه خنیا به سرپرستی خانم پری ملکی ساز ملودیکای ایرانی خواهم نواخت.»

کنسرت همخوانی و همنوازی گروه خنیا با عنوان "ماه نو" با حضور سامان احتشامی  در روزهای 9 و 10 شهریورماه امسال در تالار وحدت تهران ساعت 21.30 اجرا می شود و مخاطبان می توانند بلیت های آن را از سایت ایران کنسرت تهیه نمایند.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q