۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 03:11 ب.ظ

چوب حراج بر ۱۲۰ گیتار خاطره‌ساز دیوید گیلمور

چوب حراج بر ۱۲۰ گیتار خاطره‌ساز دیوید گیلمور
نوای فارس-سجاد مالمیر: گیتار الکتریک مشهور و سیاه دیوید گیلمور که شماری از نواهای مشهور و خاطره‌انگیز گیتار در تاریخ موسیقی راک را خلق کرده است به حراج گذاشته می‌شود.

در کنار معروف‌ترین ساز دیوید گیلمور، حدود 120 ساز دیگر این نوازنده از جمله گیتار فندر استرتوکستر 1954 که گیلمور علاقه خاصی به آن دارد نیز به حراج گذاشته خواهد شد.

دیوید گیلمور درباره گیتار الکتریک فندر استرتوکستر خود می‌گوید: این یک ساز فوق‌العاده است. به نظر من کیفیت این مدل گیتار از آن زمان تا الآن بهتر نشده است. من هنوز ترجیح می‌دهیم با این گیتار بنوازم.

گیلمور که یکی از 5 نوازنده برتر ساز گیتار الکتریک در تمام دوران‌ها محسوب می‌شود، در مورد انگیزه خود از به حراج گذاشتن سازهایش می‌گوید: خیلی از این سازها قطعه‌ای را برایم به ارمغان آورده‌اند و حالا وقتش رسیده است که دیگران هم از آنها لذت ببرند و با آنها قطعاتی خلق کنند.

او می‌افزاید: واقعیت این است که من از اینکه این سازها را به جای اینکه روی صحنه دست کسی ببینم، در یک ویترین شیشه‌ای ببینم، توی ذوقم می‌خورد.

خواننده و نوازنده پینک فلوید در پاسخ به سؤال خبرنگار که می‌پرسد "آیا کسی با خرید این سازها دیوید گیلمور می‌شود؟" می‌گوید: متأسفم، بارها خلاف این تئوری ثابت شده است. این سازها ابزار کار ما هستند، اما فکر می‌کنم آهنگ‌ها بیش از اینکه از ساز در بیایند، نتیجه هنر انگشت‌ها هستند.

پول‌های جمع‌آوری‌شده از این حراجی فوق‌العاده به یک مؤسسه خیریه اهدا می‌شود.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q