۱۴۰۳ بيست و هفتم تير - 09:01 ب.ظ

5 هزار نفر در تهران کنسرت ارزان دیدند

5 هزار نفر در تهران کنسرت ارزان دیدند
نوای فارس: اواخر سال 1397 بود که خبری در فضای هنری پیچید که از اجرای یک طرح مردمی حکایت داشت. محمد معتمدی اعلام کرد که طرح "هنر برای همه" را با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ایام نوروز عملی می‌کند. معتمدی گفته بود: "اجرای این طرح از آن جایی به ذهنم رسید که طی سال‌های اخیر همیشه شاهد این موضوع بوده‌ام که بخش زیادی از جامعه و مردم علاقه زیادی به دیدن کنسرت دارند اما متأسفانه فقدان توان مالی اغلب مردم آن هم در شرایط اقتصادی فعلی اجازه نمی‌دهد که آنها شرایطی برای تماشای کنسرت‌های باکیفیت داشته باشند."

طرحی برای مردم ایران

به گزارش نوای فارس به نقل از ایلنا، سلسله‌کنسرت‌های "موسیقی برای همه" ذیل برنامه "هنر برای همه" از چهارم تا هفتم فروردین ماه سال جاری با 6 اجرا توسط محمد معتمدی در پردیس تئاتر تهران برگزار شد. بلیت این کنسرت‌ها در همه ردیف‌های سالن با قیمت 25 هزار تومان به فروش رسید و 844 مخاطب در هر اجرا حضور داشتند که مجموع مخاطبان این کنسرت‌ها به بیش از پنج هزار نفر می‌رسد.

معتمدی می‌گوید اجرای این پروژه عهدی است که با مردم بسته و از آغاز آن ابراز خرسندی می‌کند. "پیشنهاد این طرح در بخش موسیقی بنا بر این اساس است که هر هنرمند در سال یک بار آن را اجرا کند و مسئله‌ای که وجود دارد این است که هنرمندان انرژی و در واقع توان محدودی دارند و نمی‌توانند تمام کارها را از صفر تا صد بر عهده بگیرند. البته در انجام این کار سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مساعدت خوبی با ما داشتند."

این خواننده جوان ابراز امیدواری می‌کند که همه مسئولان فرهنگی با این حرکت همراه شوند، چرا که این طرح به جناح خاص و شخص خاصی تعلق ندارد و برای مردم ایران است؛ "هر کسی که عاشق مردم است ما را همراهی کند و نگذارد این حرکت متوقف شود."

ادامه یافتن "هنر برای همه" در سال 98

علیرضا زند وکیلی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری نیز می‌گوید طرح "هنر برای همه" با هدف دسترسی همه اقشار جامعه به برنامه‌های فاخر هنری اجرا می‌شود. زند وکیلی می‌گوید "هنر برای همه" از جمله برنامه‌های مهمی است که برای سال 98 تدوین شده و در طول سال ادامه خواهد یافت.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q