۱۴۰۳ بيست و هفتم تير - 07:21 ب.ظ

آثار کیوان ساکت با همراهی ارکستر فیلارمونیک پاریس شرقی/ «صدای صلح» به رهبری آرش فولادوند به صحنه می‌روند

آثار کیوان ساکت با همراهی ارکستر فیلارمونیک پاریس شرقی/ «صدای صلح» به رهبری آرش فولادوند به صحنه می‌روند
نوای فارس: آرش فولادوند رهبر ارکستر درباره اجرای پیش رو توضیح داد: چندی پیش از کیوان ساکت دعوت کردیم که به فرانسه بیاید و مجموعه‌ای از آثار ارکسترال‌شان را با ارکستر بزرگ فیلارمونیک پاریس شرقی اجرا کنند.

او ادامه داد: در این کنسرت گروه کُر بهار پاریس و گروه کُرال لندن به‌عنوان بزرگ‌ترین گروه کُر ایرانی در خارج از کشور شرکت خواهند کرد که مجموعاً بیش از صد خواننده زن و مرد هستند. این مجموعه آثار، در مجموعه کنسرت‌های "صدای صلح ۲۰۱۹" و آلبوم "لاله‌های سرخ ۲" اجرا خواهند شد.

فولادوند اضافه کرد: کیوان ساکت  قرار است آثار ارکسترال‌شان که گاهاً با خواننده‌های مختلفی اجرا کرده بودند را این‌بار با ارکستر بزرگ و تک نوازی خودایشان اجرا کنند. این ارکستر در روزهای 31 ماه می و اول ماه ژوئن در کلیسای سن‌ کلوتیو پاریس، یکی از تاریخی‌ترین ساختمان‌های فرانسه و در روز نهم ماه ژوئن در سالن آمفی تئاتر لوگان هال لندن به هنرنمایی می‌پردازد.

او تاکید کرد: در این کنسرت 10 اثر از کیوان ساکت، 3 کار از خودم به همراه آهنگ "ای ایران" با تنظیم بانو گلنوش خالفی دختر روح‌الله خالقی اجرا خواهند شد.

این آهنگساز و رهبر ارکستر در پایان هم گفت: گلنوش خالقی اولین رهبر گروه کُر ملی ایران پیش از انقلاب بوده است. ورژن اولیه آهنگ "ای ایران" را آقای روح‌الله خالقی پدر بزرگوار ایشان تنظیم کرده بودند و حالا گلنوش خالقی ورژن دوم این آهنگ را برای کُر بزرگ و ارکستر بزرگ آماده کرده‌اند که قرار است با ارکستر فیلارمونیک پاریس شرقی و گروه کر بهار اجرایش کنیم.

به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q