۱۴۰۲ سيزدهم آذر - 12:05 ق.ظ

در تالاروحدت تهران؛«فروزان» درخشید

«فروزان» درخشید

نوای فارس-محمدعبدالهی:گروه موسیقی فروزان به سرپرستی  و آهنگسازی سیاوش عبدی 29 اردیبهشت ماه در تالار وحدت به روی صحنه رفت.

این کنسرت در یک سانس برگزار شد که بخش اول آن فارسی و در دستگاه همایون و اصفهان بود . امیر اثنی عشری خواننده این بخش بود که شعر و موسیقی آن از هنرنمایی های سیاوش عبدی بود.

در بخش دوم پیش درآمد  بود که به  چند تصنیف و آواز و یک پارت 10 تا 15 دقیقه ای آواز اختصاص داشت. سیاوش عبدی تنبک و میلادکیایی نوازندگی سنتور در این بخش از کنسرت که در دستگاه شور بود را به عهده داشتند.   

دربخش سوم نیز گروه فروزان به اجرای موسیقی کردی پرداخت که خواننده این بخش استادبیژن کامکار بود و رهبری آن را نیز سیاوش عبدی به عهده داشت. در این بخش دو قطعه را نیز کامکارها با تنظیم جدید اجرا کردند که از ساخته های خودشان بود. این بخش با استقبال بی نظیری از سوی مخاطبان مواجه شد.

نوازندگان گروه فروزان در این کنسرت را مینو اصحابی (کمانچه) ،مریم شهریاری (دهل و بتدیر) ، مرجان سروریان (ویولنسل) ،سجاد سقایی (عود) ، پیام امیر باهنر (تار) ،فرخ حقیقی (تار)،مهدی مرتضایی (سنتور) ،شهباز رضایی (بم تار) ،سیاوش عبدی (تمبک) ،محمدرضا افشاری (دف) ،فرشاد چمنی (دف) ، سیاوش حیدری (کاخن) به همراهی گروه بزرگ دف نوازی تشکیل می دادند.

در ادامه عکس های شبنم نایبی از این کنسرت را ببینید:

منبع : اختصاصی نوای فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q