۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 03:13 ب.ظ

خاطره سازی محسن یگانه با هوادارانش در سالن وزارت کشور؛«نگاه من» محور اصلی کنسرت تهران شد

«نگاه من» محور اصلی کنسرت تهران شد

نوای فارس-سپیده شاه بیگ: سی ام مرداد ماه 1394 یکی از گرم ترین روزهای تابستان محسن یگانه بالاخره در تهران میزبان هواداران خود شد تا باری دیگر با پایتخت نشینان خاطره سازی کند.

او که پس از تور موفق کنسرت های خود در شیراز،کرمان،رفسنجان،اصفهان،کیش،بوشهر،آستارا،رشت و ...راهی تهران شد و به برگزاری این کنسرت اقدام کرد.

اجرای این بار تهران با جمعیت بیشتری در سالن وزارت کشورو طی دو سانس برگزار شد.کنسرتی که قبل از پیش فروش بلیت های آن بسیاری از هواداران یگانه و به طور حتم خود او نگرانی هایی را بابت سیستم صدابرداری سالن داشتند که با عملکرد صحیح و وعده هایی که از طرف شرکت آوای فروهر شده بود به حداقل رسید .از آن جمله  می توان به حضور تیم صدابرداری، نورپردازی و حراست ویژه به جهت ارائه این اجرا با کیفیت مطلوب اشاره کرد.

با گذشت سی دقیقه از ساعت مقرر شروع کنسرت و پر شدن نسبی سالن لوگوی شرکت آوای فروهر بر روی مانیتورهای سالن به نمایش در آمد. حاضرین در سالن هم چون گذشته در انتظار پخش کلیپی از مجموعه آثار تولیدی این شرکت و همچنین تصاویری از کنسرت هایی که تا کنون برگزار کرده است، بودند.  اما این بار به دلیل کمبود وقت بدون پخش ویدئو کلیپ و در میان تشویق حضار نوازندگان یک به یک به روی صحنه آمدند و مشغول آماده سازی سازهای خود شدند.

شور و هیجان هواداران محسن یگانه با نواختن ملودی از آلبوم «نگاه من» بیش از پیش در سالن طنین انداز شد و در اوج این تشویق ها محسن یگانه وارد صحنه شد.

قطعه ابتدایی «نه» بود که با تنظیم ریتمیک هیجان اولیه حاضران را چند برابر کرد. همخوانی دوستداران یگانه از همین قطعه اول و ابراز خوشحالی وی از این بابت از نکات قابل توجه شروع اجرای این کنسرت در سانس دوم بود حسی که بارها یگانه در مورد آن در کنسرتهای مختلف صحبت کرده است و هر بار نیز بر این تاکید می کند که این صدای همخوانی و تشویق ها احساس دین او را به هوادارانش و جایگاهی که دارد بیشتر از قبل می کند.

«نه»  به پایان می رسد و محسن یگانه با انرژی و به جهت ادای احترام رو به جمعیت تعظیم می کند و پس از آن  با تماشاچیان سلام و خوش آمدگویی می کند.

در حالی که انتظارمی رفت  تا قطعاتی گلچین شده از چهار آلبوم رسمی یگانه و تک ترک های محبوب او را در این اجرا شنیده شود، اما مخاطبان با برنامه ریزی متفاوتی رو به رو شدند که با اجراهای پیشین تفاوت به نسبت زیادی داشت و آن هم اجرای قطعات آلبوم نگاه من به عنوان محور اصلی کنسرت بود، آلبومی که 7 قطعه از آن در این کنسرت اجرا شد.

دنبالش میرم آهنگ بعدی بود که باز هم صدای همخوانی حاضران در سالن را بیشتر کرد.دوستداران یگانه اما گویی می خواستند با هر چه بلندتر و رساتر زمزمه کردن با خواننده محبوبشان رضایت خود را ار آلبوم و همچنین برنامه ریزی اجرای این کنسرت نشان دهند.

بعد از اجرای دو آهنگ ریتمیک و بالا بردن انرژی سالن حالا نوبت به قطعه چقدر دیر رسید تا موفقیت یگانه را بار دیگر به خود او و مهمانان حاضر در سالن یادآوری کند که این خواننده جوان توانایی بسیار زیادی در ساخت و تولید قطعات اسلو و ماندگار دارد. قطعه ای که در حین اجرای آن حتی صدای هواداران بیشتر از صدای محسن یگانه به گوش می رسید و در بخش هایی از اجرا یگانه سکوت می کرد تا از صدای دوستدارانش لذت ببرد.

برای عدم یکنواختی در چینش قطعات این بار دوست دارم ؛ قطعه ای با فضای شاد از البوم حباب به اجرا در آمد.

در میان انرژی بسیار زیاد حاضران بعد از اجرای این آهنگ محسن یگانه یکی از مهمانان حاضر در سالن را معرفی کرد و در مقدمه آن گفت: فکر می کنم حتی بیشتر از من مهران غفوریان را تشویق می کنید و با اعلام نام این هنرمند تشویق تماشاگران سالن را به مزر انفجار رساند.
یگانه در این کنسرت مهمانان بسیاری از خانواده موسیقی داشت که هر یک را به گونه ای خاص و با مقدمه ای مرتبط به همکاری با آنها معرفی می کرد. احسان حبیبی هم قبل از اجرای قطعه خاطره بازی از آلبوم نگاه من ، به عنوان تنظیم کننده این اثر مورد تشویق حضار قرار گرفت.

قطعات خاطره بازی و سکوت با هیجان و شور وصف ناپذیر تماشاگران به اجرا درآمدند.

یکی دیگر از مهمانانی که معرفی او تمامی افراد حاضر در سالن را به وجد آورد افشین پیروانی بود که به افتخار  حضورش در این جمع سالن غرق در تشویق شد.

در این بخش از برنامه با وجود تمامی تدارکات لازم جهت اجرایی مناسب باز هم سیستم صدا دچار مشکل شد که این اتفاق با ناراحتی فراوان محسن یگانه و هوادارانش همراه بود. در طی این وقفه 10 دقیقه ای یگانه سعی میک رد ناراحتی و نگرانی خود را به حاضران منتقل نکند و دوستدارانش را مدام به تشویق دعوت می کرد.  البته طرفدارانش هم برای جبران این اتفاق شروع به همخوانی قطعات محبوبشان کردند.

پس از این وقفه با تلاش تیم صدابرداری کیفیت صدا به حالت اولیه خود که البته آن هم با کیفیت مطلوب بسیار فاصله داشت ،بازگشت.

محسن یگانه در ادامه رفع این مشکل رو به  جمعیت بابت این اتفاق عذرخواهی کرد و گفت: نگران نباشید تمامی آهنگ های در نظر گرفته شده اجرا می شوند وتا هر زمانی که لازم باشد اینجا هستیم.

قطعه خاطره انگیز «نشکن دلمو» و البته یکی از قدیمی ترین آثار محسن یگانه با هنرنمایی عمادرضا نکویی و  همچنین فیروز ویسانلو اجرا شد که البته اضافه شدن او به گروه ارکستر از نقاط قوت این سری از کنسرت های محسن یگانه بود و به طور حتم جای خالی او و سازش در اجراهای پیشین به شدت حس می شد.

شهاب اکبری در پایان اجرای این قطعه معرفی شد و در میان تشویق های پی در پی ، محسن یگانه از خصوصیات و همکاری های متعددی که با این تنظیم کننده خوش ذوق و جوان داشته صحبت می کرد .کسی که بدون شک جای خالی او در آلبوم نگاه من  به طور محسوسی حس می شود.
فضای آرامی که در نتیجه اجرای قطعه قبل در سالن حکم فرما بود خیلی زود جای خودش را به هیجان و شور بسیار زیاد تماشاگران برای اجرای آهنگ درکم کن داد. اجرای پر انرژی این قطعه تمامی سالن را یکصدا و هماهنگ کرد تا درخواست تکرار آن را از یگانه داشته باشند.

در ادامه برنامه ریمیکس چهار قطعه محبوب که فضایی آرام و نزدیک به هم دارند اجرا شد و هم چنان انرژی مردم در بیشترین حالت خود برای همصدایی با خواننده محبوبشان به گوش می رسید. پس از پایان اجرای این قطعات بدون فوت وقت قطعه نباشی اجرا شد.

نوبت نگاه من  شد ! با شروع مقدمه ای برای معرفی قطعه ای که برای اجرا انتخاب شده سکوت سالن با تشویق های بی نظیر شکسته شد. تمامی اعضای گروه برای اجرای آهنگ دلکم صحنه را ترک کردند و فقط علی ثابت تنظیم کننده این قطعه در آلبوم پشت کیبورد قرار گرفت تا یگانه را برای اجرای این آهنک همراهی کند. میزانسنی که بسیار با فضای ملودی قطعه همخوانی داشت و تاثیرگذاری آن را بیشتر کرد.

در ادامه پس از اجرای قطعه هوایی شدی محسن یگانه از هواداران اجازه خواست تا تشکر ویژه ای از دوستانی که در تولید آلبوم نگاه من  نقش داشته اند و بسیار مدیون تلاش های این افراد بوده،انجام دهد که این صحبت ها مقدمه ای برای معرفی گروه موفق پازل بند (آرین بهاری و علی رهبری)بود . این معرفی به شدت مورد تشویق طرفداران یگانه قرار گرفت.مهیار رضوان نیز از دیگر عوامل حاضر در آلبوم نگاه من در مقام نوازنده معرفی شد.

قطعه تو فکر میرم به زیبایی هر چه تمام تر اجرا شد و در پایان آن آرش پاکزاد به عنوان یکی از موفق ترین افراد در زمینه میکس و مسترینگ که البته سابقه همکاری های متعددی هم با محسن یگانه داشته است، معرفی شد.

به نیمه های شب و لحظات پایانی این اجرا که رسید،  برای هر چه بهتر بودن انرژی تماشاگران و استقبالشان از اجرای قطعات، آهنگ باور کنم در سالن اجرا شد.قطعه ای که یکی از رکورد دار ترین قطعات محسن یگانه در چند سال اخیر محسوب می شود.

قطعات دیوار،ریمیکسی از چند قطعه شاد و در نهایت تکرار قطعه درکم کن به درخواست هواداران پایان بخش این کنسرت بود. اجرایی که از نظر تسلط و اجرای زنده خواننده و نوازندگان در بهترین سطح خود قرار داشت. با وجود این اما از نقصی که در سیستم صدابرداری با وجود تمام تجهیزات آماده شده، پیش آمد به راحتی نمی توان گذشت.

امیدواریم برای برنامه های آینده در این سالن که تعداد قابل استفاده آنها بسیار کم و به دور از استاندارهای مطلوب است، به مشکلات صدابرداری و نورپردازی که به طور جدی وجود دارد رسیدگی شود تا بتوان اجرایی در خور شان و با کیفیت خوب به مخاطبان ارائه کرد.

امین زندگانی،هادی کاظمی و سروش رضایی از مهمانان حاضر در سانس اول اين اجرا بودند.

وحید قاسمی،سعید برادران،عمادرضا نکویی،فیروز ویسانلو،حسین شریفی،حسن فراهانی،بنیامین بیانی،مجید برومند،بابک مالکی فر،رامین زواری و علی ثابت در مقام رهبر گروه ارکستر در اجرای این کنسرت پر انرژی محسن یگانه را همراهی کردند.

نکته ای که نباید در مورد این ارکستر فراموش شود ارتباط بسیار خوب وصمیمی اعضای آن با یکدیگردر کنار رعایت اخلاق حرفه ای است که روی سن نیز مشهود بود.  همچنین انتخاب علی ثابت به عنوان رهبر گروه و تنظیم کننده تمامی قطعات که تسلط او در نظم بخشیدن به  گروه  و اداره آن قابل تحسین است.

این کنسرت به همت موسسه فرهنگی-هنری آوای فروهر به مدیریت محمد و مجتبی حاتم پور برگزار شد.

در پایان تیم خبری «نوای فارس» از همکاری بی دریغ میلاد حسینی روابط عمومی آوای فروهر و مسئولین تالار وزارت کشور کمال تشکر را دارد.

در ادامه عکس های علی مجلسی از این کنسرت را ببینید:

منبع : موسیقی فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q