۱۴۰۲ نهم آذر - 11:29 ب.ظ

در کنسرت گروه لیان اتفاق افتادنوازنده زن نی انبان روی سن رفت

نوازنده زن نی انبان روی سن رفت

نوای فارس-سارا صادقی: گروه موسیقی لیان در روزهای نهم و دهم شهریور ماه درتالار وحدت تهران روی سن رفت.

گروه لیان به سرپرستی محسن شریفیان و با صدای آکا صفوی، برنامه‌های خود را با قطعه‌ای محلی به عنوان سلام و صلوات بر پیامبر(ص) آغاز کرد و سپس با قطعاتی از نواحی مختلف استان زادگاه خود (بوشهر) به اجرای موسیقی پرداخت.

اجرای قطعاتی از آلبوم دینگومارو، خیام‌خوانی و ترانه فولکلور کردی دیگر برنامه‌های کنسرت لیان را تشکیل می‌دادند. در اجرای شب گذشته گروه بحری از منطقه آزاد اروند نیز به عنوان مهمان حضور داشتند و در بخشی از اجرا، «حمزه مقدم» با اجرای پرشور خود حاضران در سالن را به وجد آورد.حمید اکبری، حسین سنگسر،‌ مرتضی پالیزدان و محمود بردک‌نیا دیگر نوازندگان شب گذشته لیان را تشکیل می‌دادند.

در کنسرت شب گذشته هادی منوچهری نیز در برخی قطعات به اجرای حرکات محلی و آیینی (از جمله آیین زار) پرداخت. نوازندگی نی انبان توسط دختر محسن شریفیان بخش جذاب و دیدنی این کنسرت بود. در بخش پایانی اجرای گروه لیان، شریفیان از «لیانا» دختر خود دعوت کرد روی سن بیاید و به تک‌نوازی نی‌انبان بپردازد. او سپس گفت: زنان در جنوب نقش مهمی در گسترش موسیقی دارند، حتی تنها جایی که در تعزیه زنان نقش زنان را ایفا می‌کنند و می‌خوانند، جنوب است.

لیان نام قدیم بوشهر به معنای آفتاب درخشان است. این گروه از سال 1372 به سرپرستی محسن شریفیان فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون یازده آلبوم موسیقی را منتشر کرده است.

پیش از این در خبرها آمده بود که پس از شب اول، بلیت‌های دومین شب کنسرت تابستانی «محسن شریفیان» و گروه «لیان» نیز هشت روز پیش از برگزاری این برنامه به فروش رسید. «علی حق‌شناس» تهیه‌کننده‌ این کنسرت نیز اعلام کرده بود که با استقبال مخاطبان، پس ازتمام شدن بلیت های شب اول کنسرت این برنامه را برای یک شب دیگر تمدیدشد.

وی همچنین گفته بود هرچند این استقبال از کنسرت‌های محسن شریفیان و گروه لیان بی‌سابقه نیست، اما علاقه‌ مخاطبان به این سبک از موسیقی که به موفقیت‌هایی در عرصه بین‌المللی نیز دست پیدا کرده، مایه مباهات است.

 بر این اساس محسن شریفیان همراه با گروه موسیقی «لیان» بوشهر به خوانندگی «آکا صفوی»، دوشنبه 9 شهریور و سه‌شنبه 10 شهریور 1394 به همت شرکت «کامیاب بهاران» و تهیه‌کنندگی «علی حق‌شناس» در تالار وحدت تهران روی سن رفت و با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان و هواداران خود مواجه شد.

گروه لیان و محسن شریفیان اخیراً حضور در فستیوال بین‌المللی ریتم در کشور آذربایجان و فستیوال پریزماتیک فکس کانادا را تجربه کرده‌اند. بلیت‌های این کنسرت از 30 تا 70 هزار تومان قیمت‌گذاری شده بودند.

در ادامه عکس های پدرام نظری از این کنسرت را ببینید:

منبع : موسیقی فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q