۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 06:40 ب.ظ

10 مهر ماه در ایوان شمس؛کنسرت کردی فواد پیشوا در تهران به روی صحنه می رود

کنسرت کردی فواد پیشوا در تهران به روی صحنه می رود

نوای فارس: پس از اجراهای موفق «فواد پیشوا» در تالار رودکی و اریکه ایرانیان «فواد پیشوا» این بار در تالار ایوان شمس میزبان علاقه مندان به موسیقی کردی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار نوای فارس؛ کنسرت کردی «فواد پیشوا» به مدیریت اجرایی «امیر فتحیان» 10 مهر ماه ساعت 20 در تالار ایوان شمس برگزار می شود.

«فواد پیشوا» متولد 1364 در سنندج است وی خواننده، آهنگساز، ترانه سرا، تنظیم کننده و نوازنده سه تار است. موسیقی را با ساز تنبک شروع کرده و در نخستین جشنواره موسیقی کردی در سال 79 مقام اول تکنوازی تنبک را کسب کرد.

وی آموزش سه تار را نزد عرفان میرانی در سنندج آغاز کرده و برای ادامه به تهران آمده و نزد اساتیدی چون کیوان ساکت، مسعود شعاری و فردین کریم خاوری مبانی آموزش سه تار را تکمیل کرد.
پیشوا با گروه های برجسته ای چون جلال ذوالفنون و فرج علیپور نیز همکاری هنری داشته است. وی در فستیوال ها و جشنواره های متعددی چه در داخل و چه در خارج از کشور حضور داشته است.
او در سال 83 تا 85 در جشنواره های موسیقی کردی رتبه نخست گروه نوازی را به عنوان سرپرست و خواننده گروه باران کسب کرد و در سال 89 و 90 نیز توانست گروه باران را در جشنواره های جوان و موسیقی نواحی ایران به رتبه نخست برساند.

از جمله نوازنده های ارکستر «فواد پیشوا» می توان به «امیر محمدی» ساکسیفون و کلارینت، «احسان محمدی» پیانو، «رضا بنایی نیا» درام، «محمدرضا سلیمیان» پرکاشن، «اشکان اندری» کیبورد، «نیما پسندیده» گیتار، همایون پسندیده» گیتار باس و «امیر فتحیان» پرکاشن شرقی اشاره کرد.

شایان ذکر است کنسرت کردی «فواد پیشوا» روز جمعه 10 مهر ماه در ایوان شمس برگزار می شود.

, برای تهیه بلیط این کنسرت به سامانه فروش بلیط www.kurdticket.ir مراجعه کنید.

به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q