۱۴۰۱ هشتم مهر - 07:59 ب.ظ

در نخستین کنسرت رسمی؛«ملکی‌ها» پا جای پای «کامکارها» می‌گذارند / موسیقی لرستان به روایت «ملکی‌ها»

«ملکی‌ها» پا جای پای «کامکارها» می‌گذارند / موسیقی لرستان به روایت «ملکی‌ها»
نوای فارس: گروه موسیقی «ملکی‌ها» نخستین کنسرت رسمی خود را اوایل مهرماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری «فروغ فلق»، گروه موسیقی «ملکی‌ها»(براداران ملکی) که در قالب موسیقی محلی لرستان فعالیت می‌کنند، قصد دارند کنسرت خود را 7 مهر 1395 در تالار اندیشه حوزه هنری به روی صحنه ببرند.
این نخستین کنسرت این گروه موسیقی است که به تهیه کنندگی زهرا همتی به روی صحنه خواهد رفت. مدیر اجرایی کنسرت «ملکی‌ها» احسان میرضیایی است.
گروه «ملکی‌ها» از هفت برادر تشکیل شده که حدود 20 سال در حوزه سازسازی فعالیت‌کرده‌اند. سرپرستی این گروه برعهده قباد ملکی است. این گروه برای مخاطبان موسیقی ایرانی یادآور گروه «کامکارها»ست و نویدبخش شکل‌گیری گروه خانوادگی دیگری در عرصه موسیقی و البته این‌بار با محوریت موسیقی لرستان است.
هر کدام از برادران ملکی یکی از سازهای موسیقی ایرانی را می‌سازد و در نواختن آن ساز هم تبحر دارد.
این گروه از سال 1387 شکل گرفت و نخستین آلبوم خود را با نام «هوای لُرسو» (یاد لرستان) با صدای حشمت رجب‌زاده و دومین آلبومشان با نام «یاد پدر» با صدای رادمهر علیپور در اوایل سال 1395 منتشر شد.
در کنسرت پیش‌رو، آنچه گروه «ملکی‌ها» اجرا می‌کند از ساخته‌های مسعود و سعید ملکی است. اردشیر کامکار دو قطعه از ساخته‌های خود را به گروه «ملکی‌ها» تقدیم کرده که در کنسرت مهرماه این آثار اجرا می‌شوند. همچنین «ملکی‌ها» 2 قطعه از آثار قدیمی و فلکلور موسیقی لرستان را در کنسرت پیش‌رو اجرا می‌کنند.
قباد ملکی کمانچه، مسعود ملکی عود، سعید ملکی تار، حمید ملکی سنتور، وحید ملکی سنتور، مجید ملکی تنبک و رامین ملکی دف و دهل؛ اعضای اصلی گروه «ملکی‌ها» هستند. خوانندگی این گروه برعهده رادمهر علیپور است. همچنین کاووش سهرابیان نی، اشکان مرادی کمانچه، ساسان بازگیر تاررود(سازی ساخته ملکی‌ها) نوازندگان مهمان خواهند بود.
هم‌زمان با کنسرت گروه «ملکی‌ها» و در لابی تالار اندیشه نمایشگاهی از سازهای ساخته شده توسط برادران ملکی برگزار می‌شود.
نخستین کنسرت گروه «ملکی‌ها» به همت موسسه فرهنگی هنری «فروغ فلق»، چهارشنبه هفت مهر 1395 ساعت 21:00 در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای تهیه بلیت‌های این کنسرت می‌توانند به سایت www.iranconcert.com مراجعه کنند.
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q