۱۴۰۲ سيزدهم آذر - 12:01 ق.ظ

آلبوم موسیقی «بیاد پیر چنگی» به یاد استاد فقید «علی اصغر بهاری» منتشر شد

آلبوم موسیقی «بیاد پیر چنگی» به یاد استاد فقید «علی اصغر بهاری» منتشر شد
نوای فارس: آلبوم موسیقی «بیاد پیر چنگی» حاصل همکاری «بهزاد میرلو» و «آرش فرهنگفر»، به یاد استاد فقید «علی اصغر بهاری» در بازار موسیقی کشور منتشر شد.

«بیاد پیر چنگی» مجموعه ایست مشتمل بر ۲۱ قطعه از آثار زنده یاد «علی اصغر بهاری» که «بهزاد میرلو» و «آرش فرهنگفر» به بازنوازی این قطعات ارزشمند پرداخته و در قالب اثر تازه ای روانه ی بازار موسیقی کرده اند، ناگفته نماند که فریبا امامی نیز گرافیست این اثر است.

«بهزاد میرلو» درباره ی اثر خود در یادداشتی عنوان کرده است: «به نظر اینجانب امروزه در بسیاری زمینه ها حال و روز موسیقی ایرانی چندان خوش نیست و دلایل و مصداق های آنرا به راحتی می توان به اثبات رساند، چرا که به یمن وجود ثبت وضبط موسیقی از تقریبا صد سال پیش تا کنون می توان موسیقی امروز ایران را با گذشته بر کفه نقد قرار داده و مقایسه کرد وبا کمال تاسف دید که در بسیاری موارد موسیقی ما چگونه از درون تهی و بی مضمون شده است.

این که موسیقی خالص و معنوی ما چه ویژگی هایی داشته و باید داشه باشد ، پرسشی است که شاید بتوان پاسخ آنرا با مداقه در آثار کسانی چون استاد بهاری یافت.

در آلبوم «بیاد پیرچنگی»، یک خویش نگاری (اتو بیوگرافی) از زنده یاد استاد بهاری آورده شده است که خود گویای بسیاری از نکته ها در باره داستان زندگی این مرد بزرگ است.

این اثر به همراه دوست و هنرمند گرامی آرش فرهنگ فر بر مبنای کتاب «آثاری از استاد بهاری» (تالیف استاد مهدی آذرسینا) به سال ۱۳۸۴ اجرا و ضبط گردید.»

شایان ذکر است که «بهزاد میرلو» نوازنده ی کمانچه و دارنده ی تحصیلات آکادمیک موسیقی و آرش فرهنگ فر، فرزند استاد فقید «ناصر فرهنگ فر» است. میرلو در این اثر بسیار به لحن و صدای ساز استاد نزدیک شده است و قطعاتی در مایه های مختلف از وی را اجرا می کند. همراهی تنبک آرش فرهنگفر نیز به زیبایی قطعات کمک شایانی کرده است. آلبوم «بیاد پیر چنگی» یادآور همنوازی های استاد بهاری و استاد ناصر فرهنگ فر در سالهای دور می باشد. این اثر توسط مؤسسه ی فرهنگی و هنری «آوای جانان» منتشر شده است.

علاقه مندان برای تهیه آلبوم «بیاد پیر چنگی» به صورت نسخه اصلی میتوانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند، همچنین این اثر از طریق سایت «بیپ تونز beeptunes.com» نیز به صورت دیجیتال قابل خریداری و دانلود قانونی است.
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q