۱۴۰۳ بيست و هشتم خرداد - 04:10 ق.ظ

بار دیگر اتفاق می افتد؛همکاری پورناظری ها با علیرضا قربانی

همکاری پورناظری ها با علیرضا قربانی

نوای فارس- آلبوم موسیقی « قطره های باران » به آهنگسازی  کیخسرو، تهمورس و سهراب پورناظری و با صدای علیرضا قربانی روز اول دی ماه منتشر خواهد شد.


  به گزارش نوای فارس، سهراب پورناظری دراین باره  گفت : « این آلبوم که در فضای موسیقی سنتی ایرانی است براساس کنسرت مشترک گروه شمس و علیرضا قربانی درسال 89 تنظیم شده است. در آهنگسازی این قطعات از ترکیب بندی متنوعی برای سازها استفاده شده است. در این ترکیب بندی از سازهای کلاسیک غربی  و انواع پرکاشن ها در کنار سازهای ایرانی استفاده کرده ایم و سعی کردیم هر تصنیف در فضایی عاشقانه، فرم مستقل و مخصوص به خود را داشته باشد .»

   او در ادامه خاطرنشان کرد: « این آلبوم قرار بود در تاریخ 16 آذر ماه ارائه شود که به دلیل پاره ای تغییرات در میکس قطعات، تاریخ انتشار آن به اول دی ماه موکول شد. »

  کنسرت مشترک گروه شمس و علیرضا قربانی در سال 89 با چهار اجرا در سالن همایشهای نمایشگاه بین المللی و هفت اجرا در تالار وحدت به روی صحنه رفت. در ترکیب قطعات آلبوم « قطره های باران» علاوه بر قطعات اجرا شده در کنسرت،  قطعه تیتراژ پایانی سریال وضعیت سفید هم که از ساخته های کیخسرو پورناظری با تنظیم سهراب پورناظریست، اضافه شده است.

   اشعار قطعات این آلبوم از شعرایی مانند مولوی، پرتو کرمانشاهی و محمدعلی بهمنی است و در آن نوازندگانی چون  تهمورس پورناظری، سهراب پورناظری ، مهیار طریحی ، حسین رضایی نیا و همایون نصیری هنرنمایی کرده اند.

  آلبوم « قطره های باران » بعد از آلبوم « بر سماع تنبور » دومین اثر مشترک گروه موسیقی شمس و علیرضا قربانی است که توسط شرکت ایران گام منتشر می شود.

 

 

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q