۱۴۰۲ دهم آذر - 12:28 ق.ظ

انتشار «رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی برای ویولن، کمانچه و قیچک» با تقدیم به «علی تجویدی»

انتشار «رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی برای ویولن، کمانچه و قیچک» با تقدیم به «علی تجویدی»
نوای فارس: مجموعه سه جلدی کتاب‌های «رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی برای ویولن، کمانچه و قیچک» تألیف «کاوه کشاورز» توسط نشر «مانوش» منتشر و راهی بازار موسیقی کشور شد.

رپرتوار کلاسیک ایرانى برای سازهای ویولن، کمانچه و قیچک، که به «علی تجویدی» (آهنگساز، ردیف‌دان و نوازنده ویولن) تقدیم شده، به منظور ادای دین به زحمات ارزشمند و فداکاری‌های قابل ستایش اندیشمندان و هنرمندانی چون علینقی وزیری، ابوالحسن صبا و روح الله خالقی که در برابر اندیشه‌های متحجرانه زمانه، هیچ‌گاه از تلاش برای پیشرفت و آموزش موسیقی ایرانی و به روز رساندن آن، بازننشستند، تولید و در دسترس مخاطبین و هنرجویان موسیقی قرار گرفته است.

«کاوه کشاورز» آهنگساز، نوازنده ویولن و پژوهشگر، درباره این اثر چنین می‌گوید: «رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی، تلاشی است در ادامه اندیشه دانش بنیان اساتید گرانمایه موسیقی ایرانی که سالیان عمر خود را صرف به روز و جهانی کردن موسیقی خویش نمودند. این مجموعه با بهره گیری از دانش نوین رپرتوار و منطبق بر بالا‌ترین استانداردهای آموزشی روز دنیا، و بیش از دو دهه پژوهش و مطالعه در زمینه موسیقی ایرانی و دانش آهنگسازی بین المللی تهیه شده است.»

شایان ذکر است که مراسم رونمایی این کتاب روز جمعه، ۲۶ آذر ماه از ساعت ۱۱ آلی ۱۳ در فرهنگسرای ارسباران شهر تهران برگزار می‌شود.

علاقمندان جهت تهیه مجموعه سه جلدی کتاب‌های «رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی برای ویولون، کمانچه و قیچک» به صورت نسخه اصلی می‌توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند.
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q