۱۴۰۲ دهم آذر - 12:08 ق.ظ

آلبوم سنتور نوازی معاصر «کلاژ» اثر «مهیار طریحی» منتشر ‌شد

آلبوم سنتور نوازی معاصر «کلاژ» اثر «مهیار طریحی» منتشر ‌شد
نوای فارس - منصور جهانی: آلبوم سنتور نوازی معاصر «کلاژ» اثر «مهیار طریحی» و به تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» در سراسر کشور منتشر ‌شد.
سنتور نوازی معاصر «کلاژ» به آهنگسازی و تکنوازی «مهیار طریحی» به تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» توسط  مؤسسه «نغمه سرای روژین» و توسط پخش «هنر شهر» در سراسر کشور منتشر شد و در اختیار علاقمندان به موسیقی قرار گرفت.

تعدادی از قطعات آلبوم «کلاژ» عبارتند از: آواز «دونوا» به مدت 3:30، «دو نوا» به مدت 5:18، «آواز دشتی» به مدت 3:56، «رقص نانوا» به مدت 4:51، «آواز آمیخته» به مدت 2:58، «آمیخته» به مدت 5 دقیقه، «آواز عشق» به مدت 3:56، «عشق» به مدت 6:13، «راوی» به مدت 4:32 و «بیست» به مدت 4:55.

مهیار طریحی در سال 1364 در تهران متولد شده است، او نوازندگی سنتور را در سن 6 سالگی نزد استاد «رضا صلاحی» آغاز کرد و سپس برای یادگیری فنون سنتورنوازی معاصر، نزد استاد «اردوان کامکار» به شاگردی پرداخت که این مهم تا به امروز ادامه دارد. وی داری لیسانس و فوق لیسانس موسیقی از دانشگاه هنر تهران (کرج) می‌باشد. آلبوم سنتور نوازی معاصر «کلاژ»، اولین فعالیت ایشان در زمینه آهنگسازی و تکنوازی سنتور در قالب آلبومی مستقل است.
از جمله فعالیت‌های طریحی عبارتند از: اجرای کنسرت‌های متعدد در داخل و خارج از کشور با گروه‌هایی چون؛ گروه موسیقی «شتک»: همایون شجریان و برادران پورناظری (چرا رفتی)، گروه موسیقی «سیاوش»: همایون شجریان و سهراب پورناظری (آینه‌ها)، گروه موسیقی «شمس»: کیخسرو پورناظری و برادران پورناظری و علیرضا قربانی، دونوازی به همراه سیاوش کامکار و... .
این هنرمند عرصه موسیقی در آلبوم‌ها، فیلم‌ها و سریال‌های مختلفی همچون؛ «نه فرشته‌ام نه شیطان»، «آرایش غلیظ»، «قطره‌های باران»، «ویر»، «وضعیت سفید»، «ستایش»، «شبکه» و ... با ساز سنتور به هنرنمایی پرداخته است.   آلبوم سنتور نوازی معاصر «کلاژ»، توسط «سیاوش کامکار» ضبط و متسرینگ شده و «الهام بزرگی» نیز عکاسی و طراحی آن را انجام داده است؛ همچنین «مهدی بشکوفه» مدیر اجرایی آن را برعهده داشته است.
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q