۱۴۰۳ چهارم ارديبهشت - 01:56 ق.ظ

به همت بنیاد رودکی انجام می شودبرگزاری تورهای استانی ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی

برگزاری تورهای استانی ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی
نوای فارس: به گزارش نوای فارس به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی، طرح ملی اجراهای استانی ارکسترهای ملی و سمفونیک تهران به همت بنیاد رودکی آغاز شد.

علی اکبر صفی پور، مدیرعامل بنیاد رودکی گفت: یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید در حوزه موسیقی احیای ارکسترهای ملی و سمفونیک به عنوان نماد موسیقی فاخر بوده است. وی در ادامه با بیان اینکه این هدف هم اکنون در تهران به ثمر نشسته،تصریح کرد: خوشبختانه از چند ماه پیش علاقه مندان موسیقی فاخر در تهران شاهد اجراهای موفق ارکستر سمفونیک و ملی به شکل جداگانه و یا با مشارکت ارکسترهای بین المللی بوده اند. که از جمله آنها می توان به اجرای ارکستر فستیوال پوچینی ایتالیا و ارکستر سمفونیک تهران و هم چنین اجرای ارکستر ملی با خوانندگی علیرضا افتخاری در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر اشاره کرد.

مدیر عامل بنیاد رودکی درباره برنامه های دیگر بنیاد برای ارکسترهای ملی و سمفونیک تصریح کرد: در ادامه سیاست های ارکسترها، یکی از اهداف بنیاد رودکی که وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی هم به آن تاکید ویژه داشته اند توسعه فعالیت های هنری و ایجاد فرصت مناسب برای علاقه مندان به موسیقی در سایر استان ها برای بهره گیری از این هنر است. به همین منظور بنیاد رودکی تور اجرای استانی این ارکسترها را در دستور کار خود قرار داده است.

وی درباره جزئیات این تور تشریح کرد: در همین راستا، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی 5 اجرا در استان های بوشهر و خوزستان به روی صحنه می برد تا علاقه مندان به موسیقی فاخر فرصت استفاده از این موقعیت کم نظیر را پیدا کنند.

صفی پور در پایان از مدیران کل فرهنگ و ارشاد و کلیه مدیران استانی بوشهر و خوزستان که در اجرای هرچه بهتر این برنامه ها مساعدت نمودند، تشکر ویژه کرد.

گفتنی است ارکستر سمفونیک تهران در اولین اجرای خود در تاریخ دهم بهمن 95 در شهر عسلویه به روی صحنه می رود و به ترتیب در تاریخ های یازدهم و دوازدهم بهمن 95 در شهر بوشهر،  سیزدهم بهمن 95 در شهر اهواز و در آخرین روز از اجرا چهاردهم بهمن 95 در منطقه آزاد اروند به اجرای برنامه می پردازد.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q