۱۴۰۳ نهم خرداد - 10:47 ب.ظ

گزارش اختصاصی نوای فارس از یک کنسرت خیریه«آوای مهربانی» در وحدت طنین انداز شد

«آوای مهربانی» در وحدت طنین انداز شد
نوای فارس-مهرنوش قضاوتی: عصر روز ۱۶ بهمن ماه گروه «آوای مهربانی» با مشارکت موسسه خیریه «مهرآفرین» در وحدت به اجرای برنامه پرداخت. این بار آقایان نیز به تماشای این اجرا نشستند.
در ابتدا تیزری پخش شد و در حین پخش فعالیت های «مهرآفرین»، این موسسه نیز معرفی شد. سپس مجری برنامه پس از خوش آمد گویی به حاضران از فاطمه دانشور مدیر موسسه «مهر آفرین» دعوت کرد تا صحبت کند.
او پس از تبریک میلاد حضرت زینب (س) گفت: هنرمندان همواره در این مسیر کنار ما بودند و دست ما را گرفته اند. موسسه ما حامی کودکان زیر هجده سالی است که والدین شان نمی توانند حامی آن ها باشند. جدید ترین برنامه این موسسه حمایت از کودکانی است که‌ ما در چهار راه ها می بینیم و می پرسیم چه‌ کسی از آن ها حمایت می کند؟ ما تنها خیریه هستیم که جدی به این مسأله می پردازیم. متاسفانه پس از کمی تحقیق متوجه شدیم در اطراف شهرمان این نوزادان با قیمت های کمی به فروش می رسند.
اعضای گروه در میان تشویق جمعیت وارد صحنه شدند و ساز های شان را به دست گرفتند. اولین قطعه، قطعه آرامی بود که‌ حاضران را با حال خوب خود همراه کرد، گروه حرکت نیز با هنرنمایی خود این قطعه را کامل کردند.
در انتهای دومین قطعه تشویق های جمعیت با قطعه همراه شد و آوای مهربانی به سومین قطعه که قطعه شادی بود، رسید. «تک درخت» یکی دیگر از قطعات بخش اول بود. این قطعه نیز با استقبال مخاطبان مواجه شد و جمعیت در انتهای این قطعه گروه را تشویق کرد.
«کمتر زن شانه» قطعه دیگری بود که در لیست اجرا قرار داشت، صدای زمزمه ها در انتهای این قطعه شنیده شد. بر‌گیسویت ای جان کمتر زن شانه چون در چین و شکنش  دارد دل من کاشانه... .
‌ قطعه باز خوانی شده بعدی با شعر زیبایی از سعدی بود. این قطعه به خوبی اجرا شد و دست زدن های منظم حاضران با صدای دف فضای سالن را تغییر داد.
بخش اول  با اجرای دیگر آثار تلفیقی و بازخوانی آثار قدیمی با تنظیم هایی جدید از پدرام درخشانی، به پایان رسید.
بخش دوم برنامه پیوسته پس از بخش اول اجرا شد. در این بخش موسیقی فولکلور در دستگاه شور و موسیقی خراسانی شنیده شد. این بخش با موسیقی شاد و رقص های آیینی آغاز گشت.
حال و هوای وحدت به کلی تغییر کرد و حاضران در تمام طول قطعه ملودی را  با تشویق های شان دنبال می‌ کردند.
قطعه معروف «ساری گلین» وحدت را به شمال غربی ایران برد. سپس قطعات شاد دیگری از موسیقی خراسانی نواخته شد. این قطعات هم مورد اقبال واقع شد، این را همراهی ادامه دار شادی جمعیت با دست و سوت در انتهای این قطعات می گفت.
قطعات موسیقی فولکلور و خراسانی یک به یک اجرا شدند. قطعه پایانی این کنسرت، یک قطعه خراسانی بود. گروه  حرکات آیینی روی سن آمدند. کنسرت با اجرای قطعه «رقص چوب» از ساخته های هوشنگ کامکار و همراهی رقص خراسانی پایان پذیرفت.
مینو قاسم پور نوازنده قانون٬ عسل ملک زاده نوازنده دف٬ طراوت باباخانلو نوازنده فلوت، رخساره رستمی نوازنده عود٬ مرتضی فتحی نوازنده کمانچه، سوگل ضامنی نوازنده تار، یلدا صمدی نوازنده پیانو، علی رضا مصدقی نوازنده پرکاشن و عمید بنکدار نوازنده گیتار باس به سرپرستی سهیلا پور گرامی نواختند.
 همچنین صبا ضامنی، حسین صادقی و سهیلا پور گرامی به عنوان هم آوایان در این گروه حضور داشتند.
 محمد رضا شریفی، علی علیایی نژاد، علی رضا شریفی، امیر خلیلی با انجام حرکات آیینی به هنر نمایی پرداختند.
فرزند پرفسور حسابی، ناصر فرهودی، پریچهر خلوتی، مهدخت مخبر، حسین فلاحی،... از مهمانان این کنسرت بودند.

لازم به یادآوری است که تمام عواید این  برنامه صرف امور خیریه مربوط به کودکان و زنان آسیب دیده اجتماعی خواهد شد.
منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q