۱۴۰۳ پنجم تير - 09:27 ق.ظ

نشست خبری آلبوم سنتور نوازی معاصر «کلاژ» اثر «مهیار طریحی» برگزار می‌شود

نشست خبری آلبوم سنتور نوازی معاصر «کلاژ» اثر «مهیار طریحی» برگزار می‌شود
نوای فارس - منصور جهانی: نشست خبری و مراسم رونمایی آلبوم سنتور نوازی معاصر «کلاژ» اثر «مهیار طریحی» و به تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» در فروشگاه «همیشه» در تهران برگزار می‌شود.

آلبوم سنتور نوازی معاصر «کلاژ» به آهنگسازی و تکنوازی «مهیار طریحی» به تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» توسط  مؤسسه «نغمه سرای روژین» در ساعت 15 روز پنجشنبه 21 بهمن ماه جاری در فروشگاه «همیشه» در تهران واقع در شهرک غرب، ایران زمین، پاساژ گلستان، واحد 112 برگزار می‌شود و حضور برای عموم علاقه‌مندان در این نشست خبری و مراسم رونمایی و جشن امضاء آزاد است.

آلبوم سنتور نوازی معاصر «کلاژ» که توسط پخش «هنر شهر» در سراسر کشور منتشر شده و در اختیار علاقمندان به موسیقی قرار گرفته است، قطعات؛ آواز «دونوا» به مدت 3:30، «دو نوا» به مدت 5:18، «آواز دشتی» به مدت 3:56، «رقص نانوا» به مدت 4:51، «آواز آمیخته» به مدت 2:58، «آمیخته» به مدت 5 دقیقه، «آواز عشق» به مدت 3:56، «عشق» به مدت 6:13، «راوی» به مدت 4:32 و «بیست» به مدت 4:55 را شامل می‌شود.

مهیار طریحی در سال 1364 در تهران متولد شده است، او نوازندگی سنتور را در سن 6 سالگی نزد استاد «رضا صلاحی» آغاز کرد و سپس برای یادگیری فنون سنتورنوازی معاصر، نزد استاد «اردوان کامکار» به شاگردی پرداخت که این مهم تا به امروز ادامه دارد. وی دارای لیسانس و فوق لیسانس موسیقی از دانشگاه هنر تهران (کرج) می‌باشد. آلبوم سنتور نوازی معاصر «کلاژ»، اولین فعالیت ایشان در زمینه آهنگسازی و تکنوازی سنتور در قالب آلبومی مستقل است.

از جمله فعالیت‌های طریحی عبارتند از: اجرای کنسرت‌های متعدد در داخل و خارج از کشور با گروه‌هایی چون؛ گروه موسیقی «شتک»: همایون شجریان و برادران پورناظری (چرا رفتی)، گروه موسیقی «سیاوش»: همایون شجریان و سهراب پورناظری (آینه‌ها)، گروه موسیقی «شمس»: کیخسرو پورناظری و برادران پورناظری و علیرضا قربانی، دونوازی به همراه سیاوش کامکار و ...

این هنرمند عرصه موسیقی در آلبوم‌ها، فیلم‌ها و سریال‌های مختلفی همچون؛ «نه فرشته‌ام نه شیطان»، «آرایش غلیظ»، «قطره‌های باران»، «ویر»، «وضعیت سفید»، «ستایش»، «شبکه» و ... با ساز سنتور به هنرنمایی پرداخته است.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q