۱۴۰۳ نهم خرداد - 10:50 ب.ظ

در حضور جمعی از خوانندگان مشهور کرد؛گروه رستاک در سلیمانیه عراق قطعات کردی خواند

گروه رستاک در سلیمانیه عراق قطعات کردی خواند
نوای فارس: اجرای گروه موسیقی رستاک در تالار هنر سلیمانیه کردستان عراق با اسقبال و شکوه خاصی برگزار شد.

استاد عدنان کریم، از خوانندگان شهیر کرد زبان که با گروه کامکارها هم در ایران اجرا داشت، استاد انور قره‌داغی از موسیقی‌دانان شهیر کردستان و جمعی دیگر از هنرمندان کردستان عراق مهمان برنامه بودند. همچنین بسیاری از مسئولان از جمله ، هیرو خان، همسر رییس جمهور جلال طالبانی، مقامات کنسولگری ایران در کردستان، وزیر روشن‌بینی (وزیر فرهنگ و ارشاد)، استاندار سلیمانیه، کنسول کرواسی و ... شاهد این اجرا بودند. کلیه بلیت‌های این کنسرت دراین سالن با ظرفیت بیش از 1500 نفر،  طی کمتر از سه روز تماما به فروش رفته بود.

گروه رستاک کنسرت را با قطعه‌ی هیتش در ایران یعنی «بارون» آغاز کرد و قطعه گیلکی رعنا، گل گل، بندری، قطعه کرمانی «سکینه» که از آلبوم اخیرشان «میان خورشیدهای همیشه»  گل کرده است و قطعه شوشتری قطعات بعدی بودند و بعد آهنگ کردی بوتورای که سالن را به مرز انفجار رساند. آنها موسیقی‌هایی از بوشهر، دزفول و استان فارس را هم اجرا کردند و قطعه بوشهری هم به شکل کف زدن‌های مرسوم در موسیقی بوشهر با کمک و همراهی حضار شروع شد و با تشویق‌ها و پایکوبی حضار همراه بود.

رستاکی‌ها دراین کنسرت قطعاتی از هر سه آلبوم صوتی تصویری منتشر شده را اجرا کردند که مشخصا سه قطعه کردی بوتورای، سوزله و قطعه جدید تنبور در بین قطعات با استقبال بسیار بیشتری مواجه شد و با همراهی و همخوانی کل سالن همراه بود. آنها برای پاسخ به این همه شور و همراهی، به عنوان بیز هم قطعه بوتورای از آلبوم میان خورشیدهای همیشه را اجرا کردند.

«تنبور» از کارهای منتشر نشده جدید رستاک است که قطعه‌ای بر اساس یکی از مقام‌های تنبور و در ادامه بداهه‌ای بر اساس همان مقام است که البته با همراهی سازهای دیگر گروه اجرا شد.

مهمان‌نوازی و استقبال فوق‌العاده و صمیمانه دست اندرکاران و میزبانان دولتی و غیر دولتی از دیگر وجوه بارز و جذاب این سفر و اجرا بود که فرزاد مرادی در انتهای کنسرت از این همه مهربانی به صورت ویژه‌ای سپاسگزاری کرد.

این پنجمین کنسرت رستاک است که بدون حضور و سرپرستی سیامک سپهری و با سرپرستی فرزاد مرادی برگزار می‌شود. آنگونه که در کنسرت تهران این گروه اعلام شد، سیامک سپهری در آستانه بیست سالگی این گروه، مدتی‌ست که در استراحت به سر می‌برد.

فرزاد مرادی. بهزاد مرادی.اکبر اسماعیلی‌پور. یاور احمدی‌فر. محمد مظهری. صبا جمالی. امید مصطفوی. دینا دوستی. فرزاد خورشیدسوار. حامد بلندهمت. سوما نوروزی و سپهر سعادتی اعضای گروه رستاک در این اجرا بودند.

 
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q