۱۴۰۳ نهم خرداد - 03:31 ق.ظ

کنسرت 16 مرداد سامان احتشامی در تالار وحدت؛از «کنسرت پیانو، ملودیکا و سازهای کوبه ای » استقبال شد

از «کنسرت پیانو، ملودیکا و سازهای کوبه ای » استقبال شد

نوای فارس-آذرفیروزی: سامان احتشامی چهارشنبه شب گذشته با گروه خود و همراهی رضا دربندی روی سن تالار وحدت به اجرای برنامه پرداخت.

به گزارش نوای فارس؛ سامان احتشامی، در همکاری با رضا دربندی؛ نوازنده چیره دست دف  با گروه خود روی سن تالار وحدت به اجرای کنسرت پرداخت که مورد توجه علاقه مندان و حضار قرار گرفت.

این کنسرت که «کنسرت پیانو، ملودیکا و سازهای کوبه ای » نام داشت، با اجرای دوئتی از شاگردان این نوازنده آغاز شد.  شاگردان وی در این قطعه در همنوازی با هم به اجرای این دوئت پیانو و ملودیکا پرداختند.

در اجرای قطعه دوم، سامان احتشامی به تنهایی روی سن آمد و قطعه ای میکس شده از تمامی قطعات ماندگار ایران و دنیا برای مخاطبان خود اجرا کرد که این قطعات خاطره انگیز و نوستالژیک بسیار مورد توجه قرار گرفتند.

در ادامه اجرا ، قطعه سوم یک قطعه ایرانی با پیش در آمدی از تکنوازی پیانوی این هنرمند بود که در ادامه تنبک نیز به آن اضافه شد و در پایان ، قطعه کاملا ریتمیک شد .

سپس به اجرای قطعه ای در همراهی با سازهای شیکر ، پندارنیک (ساز ترکی-عربی)، قاشقک و کاخن پرداختند. این کوارتت که با ملودیکا آغاز شد ادامه ای شد برای قطعه 5 که دوئتی از پیانو و کوزه بود که پیانوی آن را خود احتشامی به عهده داشت.

قطعه بعدی با پیانوی یکی از شاگردان وی بود که در همنوازی ملودیکای احتشامی مهتاب اثر معروفی از مرحوم ویگن را اجرا کردند.

احتشامی در بخش اول اجرای خود قطعات معروفی را نیز به اجرا در آورد که از این میان می توان به پاپیون، چهارمضراب اصفهان، خدانگهدار و نسیم و ... اشاره کرد.

وی در پایان این بخش با اجرای قطعه رنگ تمنا از ساخته های خود، و همین طور اجرای دو قطعه معروف  از استاد جواد معروفی(خوابهای طلایی و ژیلا) یاد کرد و این بخش را به این هنرمند فقید تقدیم کرد.

بخش دوم این اجرا نیز به اجرای 5 قطعه پرداخته شد که نسیم وصل، عنوان اولین قطعه این بخش بود. این قطعه که از ساخته های محمدجواد ضرابیان بود توسط پیمان ظرابیان برای این کنسرت تنظیم شده بود.

قبل از اجرای ادامه برنامه دراین بخش، سامان احتشامی، نسبت به مظلومیت مردم غزه ادای احترام کرد و این قطعه را به آنها تقدیم کرد. سپس به همراه رضا دربندی دونوازی کرد که تم غمگینی داشت و بسیار نیز مورد توجه واقع شد.
این گروه در ادامه همچنین به اجرای 
قطعاتی همچون ساری گلین و فریدم با تنظیم سینا سلیم زاده و ترانه های قدیمی از ساخته های سامان احتشامی پرداخت.

کنسرت پیانو،ملودیکا و سازهای کوبه ای با اجرای قطعه ای که برداشت سینا سلیم زاده از ساخته های سامان احتشامی بود و اجرای گروهی را به همراه داشت، به پایان رسید.

در «کنسرت پیانو، ملودیکا و سازهای کوبه ای » نوازندگانی همچون رضا دربندی، یلدا صمدی، پیمان جوانمرد، سینا سلیم زاده، لیلی تن ساز، عمران فروزش و شایان ریاحی سامان احتشامی را همراهی کردند.

کنسرت «کنسرت پیانو، ملودیکا و سازهای کوبه ای » در روز 16 مرداد ماه 93 با نوازندگی شاگردان سامان احتشامی در تالار وحدت تهران روی سن رفت.

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q