۱۴۰۳ نهم خرداد - 01:58 ق.ظ

«بُهت» از «خشایار اعتمادی» و «یاسر داوودیان» منتشر شد

«بُهت» از «خشایار اعتمادی» و «یاسر داوودیان» منتشر شد
نوای فارس: اثری تازه با عنوان «بُهت» و همکاری مشترک «خشایار اعتمادی» و «یاسر داوودیان»، منتشر و در دسترس علاقمندان و مخاطبان قرار گرفت.

ترانه این قطعه دوصدایی با اجرای «خشایار اعتمادی» و «یاسر داوودیان»، توسط «سام شرف زاده»، «هادی زینتی» و «لیلا اشکانی» سروده شده و «مرتضی شفیع»، به همراه «خشایار اعتمادی»، آهنگسازی آنرا بر عهده داشته اند. تنظیم اثر با «حامد برادران» و نواختن گیتار نیز برعهده «فرشید ادهمی» بوده است.

«یاسر داوودیان»، خواننده نام آشنای موسیقی پاپ کشورمان درباره تولید این اثر گفت: «بخش اول ملودی این کار، حدود یکسال پیش توسط آقای «مرتضی شفیع» اتود خورده بود و در قالب اتود باقی مانده بود. پس از آن مدت زیادی با رایزنی های مختلف و مشورت با دوستان موزیسین و ترانه سرا، در صدد اجرای آن به بهترین شکل بودیم، ترانه سرایان زیادی، سروده هایشان را در اختیارمان قرار دادند اما آن نتیجه دلخواهی را که می خواستیم و آن فضای عامیانه و لحن ترانه ها را آنطور که می خواستیم دریافت نکرده بودیم.»

وی افزود: «در نهایت، در یک جمع بندی و توافق، کار را با سه ترانه سرا، «سام شرف زاده»، «هادی زینتی» و «لیلا اشکانی» ضبط کردیم. من در آهنگسازی این قطعه همکاری داشتم اما کلیت ساخت آن توسط «خشایار اعتمادی» و «مرتضی شفیع» صورت گرفته است. در حین ساخت و ضبط قطعه، تأثیر و فضا و ملودی آنقدر جذاب و عاطفی و زیبا شده بود که من پیشنهاد همخوانی با خشایار را به او دادم. او هم از این ایده استقبال کرد و خدا را شکر، نتیجه کار هم شد آنچه اکنون می شنوید.»

«خشایار اعتمادی»، خواننده و آهنگساز با سابقه و شناخته شده موسیقی کشورمان نیز درباره «بهت» عنوان کرد: «اردیبهشت سال گذشته، مرتضی شفیع این قطعه را به صورت یک خط ملودی و یک خط شعر بسیار کوتاه در اختیار من قرار داد. یک پیش ملودی که هنوز سرنوشت مشخصی نداشت و ساخته و پرداخته نشده بود. البته ملودی اول قلب یک اثر است و این را نمی شود انکار کرد. شاعر اثر هم در این مدت زمانِ گذشته، احساسش با احساس شعر دچار فاصله شده بود و نمی توانست کار را ادامه دهد. طبیعتا ملودی هم باید از شعر تبعیت می کرد. پس از گذشت یک سال من به اتفاق یاسر داوودیان که دوست و همراه همیشگی من است و علاوه بر تواناییش در کار موسیقی، می توان گفت مشاور بسیار خوبی هم هست، علیرغم اینکه 10 سال از من کوچکتر است اما بسیار با تجربه و استعداد است و دقت خاصی دارد. تصمیم به اجرای مشترک این قطعه گرفتیم.»

اعتمادی در ادامه گفت: «در نهایت از شاعر اثر اجازه گرفتیم که با ترانه سرایان دیگر هم مشورتی داشته باشیم و از همکاری آنها استفاده کنیم و ادامه کار را با دوستان دیگر، آقای شرف زاده و آقای زینتی هم پیش بردیم. سام شرف زاده بسیار با قریحه و استعداد هستند و من مطمئنم در آینده همکاری های بیشتری با یکدیگر خواهیم داشت. در این اثر همه دوستان محبت کردند. منیت ها را کنار گذاشتند و بدون اینکه دنبال نام باشند تنها پیگیر اتمام و نتیجه دهی کار به شکل احسن بودند. این کار با حس من و درونیاتم تلفیق شد و به دل من نشست. امیدوارم مخاطبان عزیز هم راضی باشند.»

شایان ذکر است که قطعه «بُهت» (شماره مجوز: ۰۰۵۴۶/ق/۹۶/۲ – شماره ثبت کتابخانه ملی: ۱۸۲۰۷و) از طریق رسانه های معتبر قابل شنیدن آنلاین و دانلود قانونی است.
این قطعه زیبا را در نوای فارس بشنوید و دانلود کنید دانلـــود
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q