۱۴۰۳ نهم خرداد - 09:30 ب.ظ

گروه پرطرفدار جنوبی 13 مرداد در سالن میلاد نمایشگاه روی صحنه می رود؛معرفی بوق‌های شاخی بوشهر در کنسرت لیان

معرفی بوق‌های شاخی بوشهر در کنسرت لیان
نوای فارس: گروه پرطرفدار جنوبی 13 مرداد در سالن میلاد نمایشگاه روی صحنه می رود.

گروه موسیقی لیان در حالی ساعت 22 شامگاه 13 مرداد در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران جدیدترین اجرای خود را روی صحنه می برد که معرفی بخش دیگری از موسیقی بوشهر از جمله برنامه های ویژه اعضای این گروه در اجرای پیش رو است.

محسن شریفیان سرپرست لیان درباره برنامه ریزی ها برای این کنسرت و ویژگی های این برنامه در مقایسه با سایر اجراهای این روزها معتقد است: «یکی از موضوعات اصلی که در کنسرت 13 مرداد قرار است که به آن بپردازیم، معرفی بوق های شاخی و تاثیر آنها در موسیقی بوشهر است. بوق ها در موسیقی ایران کاربرد زیادی داشته و دارند ولی در مقاطعی از تاریخ معاصر به انحصار مذهب و آئین های مذهبی درآمده اند و آن نقش مهم در موسیقی بومی و نواحی ایران را از دست داده اند. سه نمونه بوق در بوشهر از قدیم تا کنون بوده که استفاده های مختلفی در موسیقی بوشهر از آنها میشود. بوق هلال شکل، بوق مارپیچی شکل و بوق حلزونی. سازهایی که از پیشینه ای قدیمی در موسیقی بوشهر برخوردارند و بوق مارپیچی یادگار مهاجرت آفریقایی ها به بوشهر است. »

شریفیان افزود: «در این کنسرت در کنار ارائه ای پر انرژی از موسیقی بوشهر، همه سعی ما بر این است که فرهنگ و آداب محلی بوشهر را نیز به تصویر بکشیم و تاکید من در این اجرا روی موسیقی های همگانی است. موسیقی هایی که همه مردم در آنها شریک اند و همخوانی می کنند. کنداکتور کنسرت ما نسبت به اجراهایی که در تالار وحدت برگزار می شود فرق خواهد کرد و دستخوش تغییراتی خواهد شد. تغییراتی در سازها و نوازنده ها خواهیم داشت چون ناچاریم با مردم در حوزه های مختلف موسیقی گفتگو کنیم.

 من هرگز سعی نکرده ام که صرفا یک موزیسین سنتی باشم. هرگاه در هر دوره ای هرچیزی را که صلاح بدانم به موسیقی ام اضافه می کنم و معتقدم که بایستی ریسک کرد تا موفقیت لمس شود.»


شریفیان درباره کم کار بودن گروه لیان و عدم انتشار آثار و آلبوم جدید نیز گفت: «لیان کار جدید و آثار تازه زیادی دارد و تولید شده. ولی با توجه به شرایط و هزینه های بالای ضبط و انتشار آثار، تولید آلبوم هرگز برای ما مقرون به صرفه نیست.  ما در هر کنسرت مان آثار جدید زیادی را اجرا می کنیم. ولی ضبط و انتشار آنها هزینه بالایی را میطلبد و بازار نشر آلبوم به دلیل شرایط خاص موسیقی در کشور، اصلا شرایط خوبی ندارد. ولی قطعا به زودی در این باره تصمیماتی را اتخاذ خواهیم کرد تا آثار جدیدمان نیز خیلی زود روانه بازار موسیقی کشور شوند.»

سرپرست لیان در انتهای صحبت های خود نیز افزود: «کنسرتهای گروه لیان همیشه سرشار از خلاقیت و غافلگیری بوده و این بار هم مستثنی نیست و قطعا اتفاقات و برنامه ریزی های زیادی برای این برنامه داریم.»

گفتنی ست کنسرت 13 مرداد گروه لیان به همت موسسه «کامیاب بهاران» و به تهیه کنندگی «علی حق شناس» برگزار می شود وبلیت فروشی این کنسرت نیز از سایت «ایران کنسرت» آغاز شده است.

این شرکت در همان روز و در سانس نخست 13 مرداد کنسرت حمید حامی را در سالن میلاد نمایشگاه روی صحنه خواهد برد. 
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q