۱۴۰۳ بيست و هفتم تير - 08:42 ب.ظ

علیرضا قربانی با اجرای آلبوم «فروغ» به برج میلاد رفت

علیرضا قربانی با اجرای آلبوم «فروغ» به برج میلاد رفت
نوای فارس: علیرضا قربانی در ادامه تور کنسرت‌های آلبوم «فروغ» به آهنگسازی سامان صمیمی در برج میلاد تهران روی صحنه رفت. این خواننده سرشناس موسیقی اصیل ایرانی شامگاه شانزدهم شهریورماه قطعات آلبوم جدیدش را به همت شرکت «ققنوس» و به تهیه‌کنندگی «محمدحسین توتونچیان» اجرا کرد. این کنسرت با وجود تقارن با چندین اجرای دیگر در پایتخت که اغلب آنها هم سنتی و کلاسیک بودند با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد و مجموع اجراهای آلبوم فروغ در تهران به پنج شب رسید. علیرضا قربانی تیرماه به مدت 4 شب در تالار وحدت اجرا داشت و پس از آن تور کنسرت‌هایش را در شهرهایی نظیر اهواز، رشت، کرج، تبریز، بروجرد و قزوین و... برگزار کرد.

اما کنسرت شانزدهم شهریور علیرضا قربانی هم مانند اجراهای گذشته او به کارگردانی «رضا موسوی» و با پرفورمنس‌ روی صحنه رفت. در ابتدای پرفورمرهای گروه که همگی لباس‌های مشکی بر تن داشتند با سازه‌های سفیدرنگ و حجم‌دار که در دست داشتند به جلوی صحنه آمدند و در یک خط قرار گرفتند. در ادامه و همزمان با اجرای پد قطعه «میخانه در افتاده»، علیرضا قربانی به جلوی این پرفورمرها آمد و این اثر را با پس‌زمینه سفیدرنگی که آنها تهیه دیده بودند اجرا کرد. با استقرار تمامی اعضای گروه علیرضا قربانی در کنار سامان صمیمی روی جایگاه مخصوص به خود نشست و تصنیف شهره شهر را خواند. در هنگام اجرای این کار پرفورمرهای برنامه با سازه‌های پلاستیکی سفیدرنگی که در اختیار داشتند یک به یک به گوشه صحنه رفتند و یک طرح سه بُعدی را تشکیل دادند. دقیقاً مشخص نبود که این طرح بیانگر چیست اما با نورپردازی روی آن، فضای جالبی در ضلع سمت راست صحنه ایجاد شد.

اما یکی از بخش‌های جالب این کنسرت که تصاویر و ویدئوهای آن به سرعت از داخل سالن در فضای مجازی منتشر شد مربوط به اجرای تصنیف «بی‌قرار» بود. برای اجرای این اثر علیرضا قربانی، سامان صمیمی، میلاد محمدی و پویا سرایی به جلو آمدند و روی استیج نشستند. آنها در این بخش به ترتیب سه‌تار، مشتاق، سه‌تار و شورانگیز می‌نواختند و زکریا یوسفی هم با نوازندگی دف همراهی‌شان می‌کرد. همخوانی این نوازنده‌ها با علیرضا قربانی و همچنین نوع اجرای آنها با استقبال جالب حاضرین مواجه شد. در هنگام اجرای این کار هم سه پرفورمر با سازه‌های پلاستیکی که روکش نقره‌ای رنگ روی آنها قرار گرفته بود در پشت سر نوازنده‌ها قرار داشتند که بازتاب نور جالبی در سالن داشت.
مستانه می‌گریزی، عاشقانه، سجده عقل و فروغ هم سایر قطعات این کنسرت بودند. سامان صمیمی (آهنگساز، کمانچه، تار)، پویا سرایی (سنتور، سه‌تار)، میلاد محمدی (تار، شورانگیز)، نیلوفر محبی (ویلن)، امین عطایی (ویلن)، پریسا پیرزاده (ویلا)، ماکان خویی نژاد (ویلن‌سل)، فرشید پاتینیان (کنترباس)، زکریا یوسفی (سازهای کوبه‌ای) و همایون نصیری (سازه‌های کوبه‌ای) اعضای ارکستر علیرضا قربانی در این برنامه بودند.

در پایان برنامه هم به دلیل درخواست‌های مکرر حاضرین، قطعه «ارغوان» به آهنگسازی «مهیار علیزاده» به عنوان قطعه بیز اجرا شد که در نوع خود اتفاق متفاوتی محسوب می‌شد. به دلیل اینکه این اثر برای اکستر بزرگ ساخته شده و برای اولین‌بار این آنسامبل اجرا می‌شد.
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q