۱۴۰۳ بيست و هشتم خرداد - 03:21 ق.ظ

شکایت اردلان سرفراز از سه خواننده داخلی؛رضا صادقی و مدیر برنامه‌های سینا سرلک واکنش نشان دادند

رضا صادقی و مدیر برنامه‌های سینا سرلک واکنش نشان دادند
نوای فارس: رضا صادقی و مدیر برنامه‌های سینا سرلک به خبر شکایت اردلان سرفراز یکی از ترانه‌سرایان قدیمی مقیم اروپا از سه خواننده داخلی کشور با نام‌های رضا صادقی، سینا سرلک و علی لهراسبی و حکم دو سال حبس تعزیری برای این خوانندگان واکنش نشان دادند.

صبح امروز اعلام شد که علی لهراسبی، سینا سرلک و رضا صادقی به اتهام مشارکت در سرقت ادبی از سوی شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری به دو سال حبس تعزیری محکوم شدند.

رضا صادقی یکی از این سه خواننده در خصوص خبر منتشر شده گفت: دو سال پیش در کانال تلگرامم صوتی منتشر شد که این قطعه در حد یک گیتار زدن و خواندن چهار بیت از شعر «سوغاتی» آقای سرفراز بود. در این صوت تلگرامی حتی صدای محیط و در و دیوار نیز شنیده می‌شود. اما انگار ایشان وامصیبتا سر داده که سرقت ادبی انجام شده است. آن‌طور که من شنیده‌ام، البته مطمئن نیستم دوست عزیزم آقای لهراسبی این کار را تنظیم و ارائه کرده است.

صادقی ادامه داد: تا جایی که من پرس‌وجو و اطلاع پیدا کرده‌ام خود آقای سرفراز در این کار زیاد مداخله نداشته‌ است، بلکه برادرش با وکالتی که از او دارد اقدام به شکایت کرده است. این در حالیست که  هیچ احضاریه‌ای به دست من نرسیده بود.

این خواننده مطرح در ادامه سخنان خود گفت: با نقطه نظرها و افکار آقای سرفراز هیچ سنخیتی ندارم اما در جایگاه پیرمرد جاافتاده‌ی ادبیات مملکت برای او احترام قائل هستم.

همچنین مسعود دهقان مدیر برنامه‌های سینا سرلک نیز در این‌باره چنین توضیح داد: ما از این طرح شکایت و برگزاری دادگاه بی‌اطلاع بودیم و امروز از طریق رسانه‌ها در جریان حکم صادرشده قرار گرفتیم. این حکم دادگاه غیابی بوده و قابل تجدیدنظرخواهی است و در اسرع وقت از طریق وکیل سینا سرلک به آن اعتراض خواهیم کرد.

دهقان افزود: سینا سرلک از خوانندگان خوب کشور هستند و چنین حواشی از اعتبار و ارزش ایشان در بین مخاطبان کم نخواهد کرد.

گفتنی است؛ علی لهراسبی که پیش از این قطعه معروف «سوغاتی» را باز تنظیم و باز اجرا کرده بود، هنوز به شکایت اردلان سرفراز و حکم دادگاه واکنشی نشان نداده است.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q