۱۴۰۳ بيست و هشتم خرداد - 05:09 ق.ظ

بازدید معاون امور هنری وزارت ارشاد از دبیرخانه جشنواره موسیقی فجر؛سید محمدمجتبی حسینی: جشنواره موسیقی فجر به جمال و کمال رسیده است

سید محمدمجتبی حسینی: جشنواره موسیقی فجر به جمال و کمال رسیده است
نوای فارس: سیدمحمد مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت ارشاد از دبیرخانه سی وسومین جشنواره موسیقی فجر بازدید کرد.

به گزارش نوای فارس، حسینی بعد از بازدید از دبیرخانه جشنواره در یک نشست با حضور فرزاد طالبی مدیر کل دفتر موسیقی، مهدی افضلی مدیرعامل مؤسسه توسعه هنرهای معاصر، حمیدرضا نوربخش مدیر سی و سومین جشنواره موسیقی فجر و برخی از نیروهای ستاد جشنواره شرکت کرد.

وی در این نشست گفت: وقتی به پوسترها نگاه می‌کنم و عدد سی و سه را جلوی عنوان جشنواره می‌بینم، از همت دوستانی که سال‌ها این جشنواره را برگزار کرده‌اند و به اینجا رسانده‌اند، خوشحال می‌شوم.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: خوشبختانه امسال هم مسئولان جشنواره نهایت تلاش خود را به کار گرفته‌اند که امیدوارم نتیجه آن مناسب فرهنگ غنی موسیقی در کشورمان باشد.

حسینی ادامه داد: آقای طالبی زحمت کشیدند و شیوه‌نامه برگزاری جشنواره موسیقی فجر را تهیه کردند و به من دادند. فکر می‌کنم ابلاغ این روش‌نامه بتواند برای سال‌های آینده نشان‌دهنده قوام جشنواره باشد.

وی افزود: با دوستان برگزارکننده جشنواره موسیقی فجر مشورت می‌کنم و نظرها و پیشنهادهایم را به آن‌ها ارائه خواهم کرد. به همه این دوستان خسته‌ نباشید و دست‌مریزاد می‌گویم.

مدیر سی و سومین جشنواره موسیقی فجر نیز در این نشست گفت: جشنواره‌های فجر در سال‌های ابتدایی خود با رویکرد جشن دنبال می‌شدند. جشنواره فیلم فجر به‌ مرور توانست رویکردش را به رویکرد جشنواره‌ای تغییر بدهد، اما متأسفانه این اتفاق برای جشنواره موسیقی فجر رخ نداد و این جشنواره صرفاً یک جشن موسیقایی برای سالروز پیروزی انقلاب اسلامی باقی ماند.

حمیدرضا نوربخش افزود: من از 1366 در کنار جشنواره موسیقی فجر بودم و از سال 1369 که آقای علی مرادخانی به ‌عنوان مدیر دفتر موسیقی منصوب شدند، دائماً صحبت‌هایی با او داشتم که جشنواره موسیقی فجر از حالت جشن خارج شود و شکل فستیوالی به خود بگیرد. در نتیجه در دهه 70 اتفاقات خیلی خوبی در روند برگزاری جشنواره شکل گرفت و بسیاری از بزرگان موسیقی کشور و چهره‌های شاخص بین‌المللی در این جشنواره حضور پیدا کردند. با این وجود در دهه 80 دوباره شرایط تغییر کرد.

وی درباره دوران مدیریت خود در جشنواره موسیقی فجر گفت: در سه دوره‌ای که بنده مدیریت جشنواره موسیقی فجر را به عهده داشتم، با نظر و کمک آقای علی مرادخانی و آقای فرزاد طالبی، رویکردهای جشنواره را تغییر دادیم و بنا بر وعده‌های دولت برای برون‌سپاری جشنواره و سپردن آن به صنف، به این مهم صحه گذاشتیم و ریل‌گذاری جدیدی در این جشنواره انجام دادیم.

بازدید معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دبیرخانه سی وسومین جشنواره موسیقی فجر روز گذشته(یکشنبه) انجام شد.

سی وسومین جشنواره موسیقی فجر از 20 تا 30 دی ماه برگزار می شود. 
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q