۱۴۰۳ نهم خرداد - 01:52 ق.ظ

اجرای شادیانه‌های اقوام در کنسرت «رستاک»

اجرای شادیانه‌های اقوام در کنسرت «رستاک»
نوای فارس: گروه موسیقی «رستاک» به سرپرستی سیامک سپهری شامگاه شنبه ۲۳ دی و در چهارمین روز از برگزاری سی و سومین جشنواره موسیقی فجر به اجرای شادیانه های موسیقی اقوام مختلف ایران در تالار وحدت پرداخت. سیدفرزاد مرادی یکی از خوانندگان و نوازندگان گروه «رستاک» در ابتدای این برنامه و پس از اجرای یک قطعه دونوازی نی انبان و دمام منظقه بوشهر توسط نوازندگان گروه، خطاب به مخاطبان در تالار گفت: ما همیشه وقتی در جشنواره ها حضور پیدا می کنیم با چالش جدیدی رو به رو می شویم، زیرا عده ای دوست دارند ما کارهای قدیمی مان را اجرا کنیم و عده ای نیز دوست دارند که گروه قطعات جدیدی را اجرا کنند. به هر حال ما امشب تصمیم گرفتیم تا با تلفیقی از این دو نگاه قطعاتی را به شما تقدیم کنیم و امیدوارم این انرژی که امشب از شما در یافت می کنیم به شما بازگردانده شود.

قطعات«ای یار» از بندرعباس، «واسونگ» از شیراز، «رعنا» از گیلان، «غربت» از کرمان، «سنین یادگارین» از آذربایجان، «بارون» از لرستان، «بوتورای» از کردستان، «بیو بریمش» از شوشتر و «اله منی» از بلوچستان آثاری بودند که در این کنسرت در کنار قطعات دیگری از مناطق خراسان و کرمانشاه به مخاطبان ارائه شد.

سیامک سپهری سرپرست گروه و نوازنده تار، سید فرزاد مرادی  خواننده و نوازنده رباب، سه تار، دیوان، تنبورک و قوپوز، سید بهزاد مرادی خواننده و نوازنده دهل، ضرب و سازهای افکتیو، اکبر اسماعیل پور نوازنده تار و عود، سپهر سعادتی نوازنده کنترباس، حامد بلند همت نوازنده سرنا، نی جفتی، دوزله، نی انبان، قمشه، دونلی و بالابان، صبا جمالی نوازنده قانون، امید مصطفوی نوازنده تمبک، کوزه، زنبورک، دهلک، کاسوره و سازهای افکتیو، مائده دوستی نوازنده کمانچه، یاور احمدی فر نوازنده دف، دایره، دهل و سازهای افکتیو، فرزاد خورشید سوار نوازنده دف، دهل، دم دم باس، دم دم زیر، کوزه و داربوکا، علی عیوض خوانی خواننده کُر، المیرا قنبری خواننده کُر گروه نوازندگان کنسرت را تشکیل می دادند.

این در حالی است که در بروشور جشنواره از وحید اسداللهی، محمد اسداللهی، رضا اسداللهی و محمد علی دلنواز به عنوان نوازندگان مهمان یاد شده بود که این چهار هنرمند در اجرای جشنواره حضور پیدا نکرده بودند.

در ادامه می توانید عکسهای پدرام نظری از این کنسرت را ببینید:
 
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q