۱۴۰۳ بيست و پنجم تير - 09:01 ق.ظ

حسن ختام اجراهای سال 96 ارکستر سمفونیک تهران؛آثاری از موتسارت، شوبرت و اشتراوس اجرا شد

آثاری از موتسارت، شوبرت و اشتراوس اجرا شد
نوای فارس - مهرنوش قضاوتی: روز جمعه 18 اسفندماه، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی آخرین کنسرت سال 96 خود در تهران را برگزار کرد.

در این کنسرت ارکستر تهران برای نخستین قطعه سراغ یوهانس برامس رفته بود. رفت و برگشت آرشه‌ها آوای "مجار شماره یک" را به اوج و فرود برد و باعث شد مخاطبان در همان ابتدا با نوای این ارکستر همراه شوند.

دومین بخش اجرای با سازهای بادی همراه بود، سازهایی که معمولاً در خلال قطعات شنیده می‌شدند این بار توانستند همه را غافلگیر کنند. "آمادئوس" موتسارت برای چهار ساز بادی چوبی برای این قسمت انتخاب شده بود.

در ادامه سمفونی شماره 8 فرانتس شوبرت آهنگساز آلمانی که با ویولن سل و کنترباس آغاز شده بود، مخاطبان را به وجد آورد. شوبرت تم اصلی مناسبی را برای این قطعه‌اش انتخاب کرده بود گرچه در زمان تولد این قطعه آن را غیر عادی می‌دانستند.

در انتها نوبت به بخش شگفت انگیز این اجرا ‌رسید. ارکستر سمفونیک از یوهان برامس، "آمادئوس" موتسارت و فرانتس شوبرت نواخت تا به یکی از قطعات رپرتوآرهای پیچیده برسد.

قطعه‌ای که در ارکسترهای طراز اول جهان شنیده می‌شود، برای اولین بار در ایران توسط این ارکستر نواخته شد. این اثر قطعه‌ای از ریچارد اشتراوس با نام "دن خوان" بود.

ساخته اشتراوس در حالی به پایان رسید که جمعیت ایستاده ارکستر سمفونیک تهران را تشویق می‌کردند. ارکستر سمفونیک تهران جمعه 18 اسفندماه نیز در یک سئانس روی صحنه رفته و آخرین کنسرت این سال خود را در تالار وحدت برگزار خواهد کرد.

در ادامه می‌توانید عکس‌های مرجان عابدینی از این کنسرت را ببینید:
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q