۱۴۰۳ بيست و هشتم خرداد - 03:29 ق.ظ

خواننده آلبوم «شال» و یک کنسرت پر اتفاق؛کاوه آفاق: برای اولین بار یک قطعه را 1700 نفر ساختند

کاوه آفاق: برای اولین بار یک قطعه را 1700 نفر ساختند
نوای فارس: خواننده آلبوم «شال» شامگاه 30 مرداد در حالی نخستین اجرای زنده خود پس از انتشار دومین آلبوم رسمی‌اش را روی صحنه برد که دوستداران این خواننده با حضور در سالن برج میلاد استقبال جالب توجهی را از این خواننده داشتند.

کنسرت کاوه آفاق با قطعه «کلنجار» آغاز شد و این خواننده از همان ابتدای برنامه با اَکت‌های خاص و همیشگی خود در تلاش بود که بتواند اجرایی جدی و پرهیجان را برای دوستدارانش داشته باشد.

اجرای قطعاتی چون پارانتز و فلوکستین بخش‌های بعدی اجرای این خواننده را تشکیل می‌دادند و آفاق در ابتدای کنسرتش با معرفی مهمان ویژه برنامه‌اش «ابوالحسن داودی» موفقیت‌های اخیر فیلم «هزارپا» را به این کارگردان مطرح سینمای ایران تبریک گفت و از حضار خواست برای این کارگردان سرشناس که سابقه همکاری با آفاق در فیلم «رخ دیوانه» را نیز در کارنامه کاری اش دارد، دست بزنند.

آفاق در ادامه با سوال: «رستاک اومده؟» به سمت رستاک حلاج آمد و با در آغوش گرفتن این خواننده گفت: «حضور امشب رستاک در کنسرت من بسیار ارزشمند است چون او فردا خودش کنسرت دارد و واقعا خیلی به من لطف کرده و امروز اینجاست.»

اشکان دباغ، فریمن، سارا بهرامی، محمد حسین تفرشی و... دیگر چهره‌های سرشناس حاضر در سالن کنسرت این خواننده بودند.

آفاق در ادامه قطعاتی از آلبوم جدید خود را به اجرا گذاشت و با اجرای قطعه‌ای آنرا به همه نوازنده های خیابانی تقدیم کرد و گفت: «من سابقه اجرای خیریه خیابانی داشته‌ام و همیشه از نزدیک مشقت‌های این هنرمندان نجیب خیابانی را از نزدیک دیده‌ام. امیدوارم همیشه با انرژی تمام از آنها در خیابان استقبال کنید.»

اجرای «اتاق آبی» و «دل» بخش‌های بعدی و پرطرفدار کنسرت آفاق را تشکیل می‌دادند و لحظاتی قبل از اینکه این خواننده می‌خواست قطعه «شال»که محبوب‌ترین قطعه‌اش است را بخواند، همه سالن بدون موزیک شروع به خواندن آن کردند و آفاق با دیدن این صحنه تا انتهای اجرای مردم سکوت اختیار کرد و وقتی این همخوانی با شکوه تمام شد در حالی که اشک در چشمانش جمع شده بود گفت: «شاید رستاک حلاج و فریمن الان بتوانند حال من را درک کنند. ما خواننده ها از روز اولی که کارمان را شروع می‌کنیم فقط یک آرزو داریم. آن هم اینکه مردم آثار ما را با ما همخوانی کنند. این باشکوه ترین شب همه زندگی من بود. داشتن مخاطبانی تا این حد فرهیخته برای من باعث افتخار است.»

این خواننده در بخش دیگری از برنامه‌اش با اجرای چند ملودی بداهه از مردم خواست درباره این آثار اظهار نظر کنند و با همراهی مردم در حدود 5 دقیقه یک قطعه را با هم آهنگسازی کردند و این خواننده با رای گیری از حاضرین ملودی‌های مختلف را تست کرد و سرانجام به نظر حضار این اثر تولید شد و آفاق پس از نهایی شدن همه بخش‌های این قطعه گقت: «قطعا این قطعه را برای آلبوم بعدی استفاده خواهم کرد و آهنگساز آن شماهزار و هفتصد نفری هستید که تا این حد شعور بالای موسیقی دارید.»

اجرای مجدد پاراتنر، اجرای قطعه «بدرود» و «عطر تو» بخش‌های انتهایی کنسرت این خواننده را تشکیل می‌دادند که به تهیه کنندگی «مجید محسنی» در تهران و برج میلاد روی صحنه رفت.

آرمان مهربان (رهبر ارکستر و نوازنده کیبورد)، پیام زمانی (درامز)، آندره خاچیکیان (گیتار الکتریک)، شهاب آفاقی (گیتار الکتریک) و مهرداد حامدی (گیتارباس) و ... اعضای ارکستر کاوه آفاق در این کنسرت را تشکیل می دادند.

مشکلات عدیده صدابرداری برج میلاد و قطع چند باره صدای خواننده روی صحنه از مواردی بود که بارها با اعتراض کاوه آفاق رو به رو شد و این خواننده از مردم خواست برای دوستان صدابردار دست بزنند تا او این قطع و وصلی‌های مداوم را نداشته باشد.

در ادامه می‌توانید عکس‌های پدرام نظری از این کنسرت را ببینید.
 
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q