۱۴۰۳ نهم خرداد - 10:14 ب.ظ

دومین روز دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان برگزار شد بخش موسیقی نواحی به سراغ موسیقی شرق و جنوب خراسان رفت

 بخش موسیقی نواحی به سراغ موسیقی شرق و جنوب خراسان رفت
نوای فارس- مهرنوش قضاوتی: جشنواره ملی موسیقی جوان دومين روز موسيقی نواحی خود را در بیست و سوم مرداد ماه تجربه کرد. به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره موسیقی جوان، در فرهنگسرای نیاوران شرکت کنندگان شرق و جنوب خراسان در سه رده سنی الف، ب و ج و در بخش آوازی با هم به رقابت پرداختند و هیات داورانی متشکل از عبدالله امینی، اسفندیار تخم کار، عزیز تنها، محمد فاروق درپور و حسین رحمت اللهی به بررسی اجرا های آن ها نشستند.

آغاز کننده موسیقی شرق و جنوب خراسان، گروه سنی الف با ساز دوتار شد. این گروه سنی که در برگیرنده 9 شرکت کننده بود، مهدیس ابراهیمیان را به عنوان نخستین شرکت کننده خود روی صحنه فرستاد. سپس به ترتيب صبا آسایی بلوچی، کوثر حياتی و امین دامن پاک و عليرضا رجب زاده جوزقانی دو تار نوازی کردند. داوران از برخی از آنان سوالاتی پرسیدند و خواستند مقام دیگری را نیز بنوازند.

در ادامه گروه سنی الف مهناز رضايی سرخسرائی، على سپهری، کیان واحدی و مصطفی سليمانی هنر خود را ارائه کردند.

پس از استراحتی دو گروه سنی بعدی، ب و ج به اجرای صحنه ای خود پرداختند. در گروه سنی ب الهداد بهرامی، ایمان تخم کار علیایی، مصطفی تیموری و محمد امين شیری به ترتیب حاضر شدند. داوران از برخی از آن ها در خصوص قطعه ای که می خواستند اجرا کنند، سوال پرسیدند.

همایون حامدی، سلمان سلیمانی، محمد سلیمانی، علی شیری، محسن کهجه ئی، الیاس محرومی بزدی و وحید نستری محمود آبادی اسامی شرکت کنندگان رده سنی ج در دوتار نوازی شرق و جنوب خراسان بود. آن ها که از تایباد و تربت جام شرکت کرده بودند به ترتیب دوتار خود را به صدا در آوردند و آنچه داوران می خواستند را نیز نواختند. در قسمت هایی داوران خواندند و از شرکت کنندگان خواستند تا بنوازند، به این ترتیب رقابت ساز دوتار در بازه زمانی 14 الی 16 به پایان رسید.

سومین بازه زمانی این روز به آواز شرق و جنوب خراسان اختصاص پیدا کرد. در این بخش شرکت کنندگان در دو گروه سنی الف و ج مقابل قضاوت داوران قرار گرفتند. بخش آوازی شرق و جنوب خراسان در گروه سنی ب شرکت کننده ای نداشت.

محمد امین امینی خلیلی، عبدالرحمن باطوری، مبین درپور، کیان واحدی عضو گروه سنی الف آواز خراسان بودند که از تربت جام حضور یافته بودند. محمد امین امینی خلیلی کوچکترین راه یافته بخش آوازی بود که با هشت سال سن روی صحنه اجرا کرد. امین برنا از تربت جام و جعفر حمیدی بهلولی از راه یافتگان به بخش نهایی رده سنی ج هنر خود را ارائه کردند. سپس محسن کریمی کهجه ئی از تربت جام که در بخش دوتار نوازی نیز حضور داشت، با اجرایش بخش آوازی را به پایان برد.

در این روز بخش موسیقی نواحی در دوازدهمين دوره برگزاری جشنواره ملی موسیقی جوان، رقابت دوتار و آواز شرق و جنوب خراسان را رقم زد تا از میان آن ها برگزيدگان قسمت نهایی را در روز اختتامیه جشنواره اعلام نماید.منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q