۱۴۰۳ بيست و هفتم تير - 08:03 ب.ظ

عرضه جهانی سمفونی «مادرم ایران» علی رهبری

عرضه جهانی سمفونی «مادرم ایران» علی رهبری
نوای فارس: موسسه «ناکسوس» از ناشران موسیقی دنیا در یکی از تازه ترین فعالیت های خود تصمیم دارد پوئم سمفونی «مادرم ایران» ساخته علی رهبری را در بازارهای جهانی فروش محصولات موسیقی منتشر کند.

طی تازه ترین خبری که از سوی علی رهبری به رسانه ها ارسال شده، موسسه «ناکسوس» در نظر دارد بعد از انتشار سمفونی «مادرم ایران» عهده دار پخش پوئم سمفونی «بیروت» یکی دیگر از ساخته های وی شود.

به گفته رهبری، این اثر سال ۱۳۶۴ در شهر وین کشور اتریش تحت تاثیر جنگ های داخلی و کشتار فلسطینیان نوشته شده و دارای پنج تابلو با نام های «زیبایی شهر بیروت»، «ورود تانک ها و قتل عام»، «بیچارگی و نا امیدی»، «عروسی» و «مناجات برای رفتگان» بوده که برای ۱۰ نوازنده فلوت نوشته شده است.

این قطعه توسط گروه فلوتیست های وین نخست در کشورهای هندوستان، کره جنوبی، آلمان، اتریش، انگلیس، مکزیک، سوییس، مجارستان و اسپانیا اجرا و سپس حدود ۳۰ سال پیش برای اولین بار توسط یکی دیگر از موسسه های بین المللی نشر موزیک با نام «کُخ اینترناشنال» ضبط شد. ضبط تازه این پوئم سمفونی روز یکشنبه ۲۰ آبان توسط گروه فلوتیست های وین انجام خواهد گرفت.

علی رهبری در ادامه همکاری های خود با موسسه «ناکسوس» تصمیم دارد آثار دیگری چون «خون ایرانی» و «کنسرتو برای تار و ارکستر سمفونیک» را نیز به زودی در شهر وین ضبط کند.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q