۱۴۰۲ نهم آذر - 11:39 ب.ظ

«تریلر» مایکل جکسون ۳۵ ساله شد

«تریلر» مایکل جکسون ۳۵ ساله شد
نوای فارس: "تریلر" یکی از نماهنگ‌های مشهور تاریخ موسیقی پاپ ۳۵ ساله شد. این نماهنگ را جان لندیس کارگردانی کرده است و در سال ۱۹۸۳ میلادی یکسال بعد از انتشار آلبوم "تریلر" ساخته شد. بودجه ساخت "تریلر" را جان لندیس و مایکل جکسون به‌طور مشترک تامین کردند.

نماهنگ "تریلر" یکی از مشهورترین ویدئوهای تاریخ موسیقی است و تبدیل به بخشی از فرهنگ عامه شد. ایده ساخت این کلیپ را مایکل جکسون به لندیس پیشنهاد کرده بود. چهره‌پردازی بازیگران این کلیپ برعهده ریک بیکر، چهره‌پرداز و بازیگر مشهور آمریکایی بود.

وی زمان ساخت نماهنگ "تریلر" ۳۲ سال داشت و جایزه اسکار چهره‌پردازی و مدل مو را برای فیلم "گرگ‌نمای آمریکایی در لندن" (۱۹۸۱ میلادی)، ساخته جان لندیس را از آن خود کرده بود.

ریک بیکر بعدها چندین بار جایزه اسکار بهترین چهره‌پرداز و مدل مو کسب کرد. فیلمبرداری نماهنگ "تریلر" در لس‌آنجلس و در شب انجام شد.

کت قرمزی که مایکل جکسون در این ویدئو کلیپ به تن داشت، در سال ۲۰۱۱ میلادی در یک حراجی به قیمت یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار به فروش رفت.

مایکل جکسون زمان انتشار آلبوم "تریلر" تنها ۲۵ سال داشت. این آلبوم که ششمین آلبوم وی یکی بود، یکی از پرفروش‌ترین آلبوم‌های تاریخ موسیقی‌ است. نام آن در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده و بیش از ۱۱۰میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به‌فروش رفته‌است.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q