۱۴۰۳ بيست و هشتم خرداد - 03:58 ق.ظ

روناک جاده ابریشم را در می‌نوردد

روناک جاده ابریشم را در می‌نوردد
نوای فارس: گروه موسیقی ایرانی "روناک" به سرپرستی کیوان علیمحمدی در تازه ترین رویداد فرهنگی خود، از سوم بهمن ماه به مدت بیست روز در جشنواره جاده ابریشم حضور خواهد داشت.

گروه روناک با اجرای قطعات فولک و نواحی ایران و پوشش مناطق بومی تاکنون مورد توجه فعالان این عرصه و نیز طرفداران موسیقی قرار گرفته است.

در این فستیوال 12 گروه دیگر از کشورهای مختلف اعم از  اسپانیا روسیه، برزیل، ترکیه، سروستان، اذربایجان، هندوستان، گرجستان  و.... نیز حضور‌دارند و‌ در این بین نام گروه روناک به نمایندگی از ایران  با رایزنی و تلاش های بسیار نیز به چشم می خورد تا بتواند آوای خوش موسیقی اقوام ایرانی را به گوش علاقمندان برساند.

با توجه به همزمانی این فستیوال با سال نوی چینی، عده زیادی از مردم چین و توریست های دیگر کشورها نیز برای سپری کردن تعطیلات به این شهر آمده و تماشاگر این برنامه هستند. همین امر باعث پررنگ تر شدن مسولیت این گروه در آشنایی مردم چینی با فرهنگ ایرانی شده است.

اجرای گروه موسیقی روناک با معرفی گروه و دعوت حاضرین به حضور در ایران بانمایش تصاویری جذاب و دیدنی از مناطق مختلف ایران آغاز می شود. نکته قابل اشاره در اجرا پوشش محلی و اجرای موسیقی اقوام است که مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

به ‎گفته كيوان علي محمدي سرپرست گروه روناك فائزه آخوندی یکی از فعالترین بانوان ایرانی درعرصه فرهنگی و گردشگری درکشور چین باعث وبانی این افتخار برای ایران شد و بادعوت گروه روناک در اين فستيوال و اجراي برنامه مردم چين و كشورهاي شركت كننده در اين فستيوال را بيشتر با ايران آشنا سازد.

گروه روناک به سرپرستی کیوان علی محمدی در سال 1380  فعالیت خودش را آغاز کرد، این گروه با پوشش اقوام مختلف ایران متشکل از خانمها و آقایان به اجرای آواهای مناطق مختلف ایران می پردازد. گروه روناک (نواحی ایران) این گروه کنسرتهای زیادی را نیز در خارج از ایران در کشورهایی چون فرانسه، ایتالیا، مالزی، دوبی، بحرین، کویت، ترکمنستان، آلمان، روسیه و… بر گزار نموده است. آلبومهای روناک شامل آواهای گیلکی، کردی، لُری، بندری، عربی و…. در بازار موجود است.

کیوان عیلمحمدی به دوستان روناكي و ايرانيان مقيم در كشور چين و اتريش و آلمان نوید برگزاری تور خارجي خود از سوم بهمن ماه۱۳۹۷ لغايت سي ام بهمن ماه را داد که ابتدا با حضور در كشور چين سپس اتريش و بعد درآلمان برگزار مي شود.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q