۱۴۰۳ نهم خرداد - 02:08 ق.ظ

رونمایی از پوستر جایزه خرم در منزل کوروس سرهنگ‌زاده

رونمایی از پوستر جایزه خرم در منزل کوروس سرهنگ‌زاده
نوای فارس: مراسم رونمایی از پوستر ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) روز شنبه بیست و دوم تیرماه و در آستانه میلاد امام رضا (ع) با حضور رضا خرم (فرزند زنده‌یاد همایون خرم و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره)، ناصر ایزدی (دبیر جشنواره)، مریم فراهانی (مدیر اجرایی جشنواره)، پرهام عرب (طراح پوستر) و تعدادی از هنرمندان خردسال و نوجوان شرکت کننده دوره‌های پیشین این رویداد موسیقایی در منزل کوروس سرهنگ‌زاده (خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی) برگزار شد.

کوروس سرهنگ‌زاده در این مراسم ضمن قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره موسیقی نوای خرم بیان کرد: امروز برای من روز بسیار خوشحال کننده‌ای است که بچه‌های هنرمند سرزمینم در کنارم هستند و ما می‌توانیم در کنار حضور گرم و مهربان آنها شاهد رونمایی نمادین از پوستر ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم باشیم. این هنرمندان عزیز و نازنین امروز به نمایندگی از سایر هنرمندان کودک و نوجوان سرزمین ایران اینجا حضور پیدا کرده‌اند تا به ما نشان دهند موسیقی اصیل ایرانی با حضور آنها قطعا به موفقیت‌های روز‌افزونی دست پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: این برای من سعادتی است که شاهد آغاز دوره ششم جشنواره‌ای هستم که عنوان آن مزین به نام دوست از دست رفته و بی‌جانشینم زنده‌یاد استاد همایون خرم است و من نیز می‌توانم سهم کوچکی در آن داشته باشم. به هر ترتیب آرزو می‌کنم این هنرمندان عزیز در کنار سایر عوامل برگزاری جشنواره با کار و تلاش بیشتر در حفظ و اشاعه موسیقی اصیل ایرانی، همراه هنرمندان سرزمینم باشند و اجازه ندهند جالی استادان فقید موسیقی ایرانی خالی بماند. من برای همه شما عزیزان آرزوی توفیق روز افزون دارم.

پرهام عرب (طراح پوستر ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم- نوای خرم) نیز در این برنامه ضمن ارائه توضیحاتی درباره پوستر این دوره گفت: پوستر ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم با استفاده از تصاویر اجرای هنرمندان شرکت‌کننده دوره‌های پیشین طراحی شده که کودکان هرکدام با سازهای مختلف مشغول نواختن هستند. ما برای طراحی زمینه پوستر هم از رنگ سبز استفاده کردیم که نشانه‌ای از زنده بودن، زندگی و طراوتی است که موسیقی می‌تواند برای زندگی ما انسان‌ها داشته باشد. در همین قالب کوشش شده تا تصویر همین کودکان از صفحه زمینه برش خورده و اثر به جای مانده از آنها هرکدام رنگ‌های شادی داشته باشند. گویی اینکه این برش، شادابی و زنده بودن مضاعفی به کلیت پوستر می‌دهد.

این گرافیست افزود: یکی از نکاتی که در طراحی پوستر این دوره به آن توجه داشتم استفاده از عکس نوجوانی استاد همایون خرم است که اتفاقا قدمت تاریخی این عکس دقیقا مطابق سن و سال هنرمندان شرکت کننده در جشنواره نوای خرم است که می‌تواند تداعی کننده حضور یک الگوی شاخص هنری و اخلاقی برای این کودکان و نوجوانان باشد. ما در همین چارچوب تلاش کردیم تا سایه همین عکس استاد خرم را با رنگ زرد که یکی از رنگ‌های مورد علاقه این هنرمند فقید بوده طراحی کنیم. هرکدام از کادرها نیز برگرفته از نت‌ها و نشانه‌های موسیقی است. به هر ترتیب می‌توان گفت پوستر جشنواره در نهایت یک تصویری کامل از اجرای کودکان در صفحه سبز زندگی است که با وجود الگوی بزرگی همچون استاد همایون خرّم، به وسیله هنر و خلاقیت، خود را از سطح زندگی روزمره جدا کرده و هر یک به این عرصه، رنگی تازه می‌بخشند تا همه در کنار هم نوایی خرّم سر دهند.

در پایان این مراسم صمیمانه که با شور و هیجان جالب توجهی برگزار شد، هنرمندان خردسال شرکت کننده در دوره‌های پیشین با اهدای نمادین شاخه گل به استاد کوروس سرهنگ‌زاده از مقام هنری این استاد قدیمی و نامدار موسیقی ایرانی قدردانی کردند.جشنواره و جایزه همایون خرّم (نوای خرّم) از جمله رویدادهای معتبر حوزه موسیقی در بخش خصوصی است که طی سال‌های اخیر با همراهی خانواده مرحوم همایون خرم آهنگساز فقید موسیقی ایرانی با هدف ارتقای سطح هنری و موسیقایی و استفاده از نمونه‌ها و الگوهای موجود در هنر ایرانی برای  هنرمندان گروه سنی زیر 18 سال  توسط موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» با مدیریت بردیا صدر نوری و دبیری ناصر ایزدی برگزار می‌شود.

نوازندگان تمامی سازها، خوانندگان و همچنین گروه‌های موسیقی کودک و نوجوان داوطلب (کمتر از ۱۸ سال) می‌توانند با اجرای یکی از تصانیف و یا قطعات بی‌کلام ده تن از استادان موسیقی ایران (استاد مرتضی محجوبی، ابوالحسن صبا، روح‌الله خالقی، مجید وفادار، مهدی خالدی، علی تجویدی، همایون خرم، حبیب‌الله بدیعی، پرویز یاحقی و اسدالله ملک) که به شکل رسمی عرضه شده، به صورت تک‌خوانی، تک‌نوازی، هم‌خوانی، هم‌نوازی و گروه‌نوازی در این جشنواره شرکت کنند.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q