۱۴۰۳ بيست و پنجم تير - 08:55 ق.ظ

ارکستر فیلارمونیک شهر تهران راه اندازی شد/ جزییات کنسرت اول

ارکستر فیلارمونیک شهر تهران راه اندازی شد/ جزییات کنسرت اول
نوای فارس: مجتبی توسل مدیر عامل برج میلاد تهران در توضیح راه اندازی ارکستر فیلارمونیک شهر تهران بیان کرد: راه اندازی نخستین ارکستر فیلارمونیک شهر تهران با نماد و پشتیبانی برج میلاد به دستور و تاکید آقای حناچی شهردار تهران بود که با توجه به ظرفیت های موسیقی فاخر ایرانی، برج میلاد تاسیس این ارکستر را در اولویت های کاری خود در سال ۹۸ گذاشت. در این راه جلسات مختلفی هم برای این موضوع با همفکری و همیاری چند ماهه گروهی از هنرمندان عرصه موسیقی، برگزار شد.

وی ادامه داد: اولین ارکستر فیلارمونیک شهر تهران با محوریت برج میلاد به عنوان نماد و یادمان ملی ایرانیان، ۱۲ مرداد ماه با حضور چهره های فاخر و برجسته عرصه موسیقی کشور در مرکز همایش های برج میلاد روی صحنه می رود. به هر ترتیب برج میلاد ششمین برج مخابراتی دنیاست که هم اکنون به یکی از مراکز مهم گردشگری پایتخت و همچنین برگزاری مهمترین رویدادهای فرهنگی و هنری تهران تبدیل شده است، ما با بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که برج میلاد همان گونه که در بحث سازه ای و مهندسی به یکی از دستاوردهای نوین کشور تبدیل شده است، می بایست در عرصه فرهنگی نیز، تولید کننده آثار فاخر هنری باشد.

توسل تصریح کرد: با بررسی گروه های هنری و دریافت نظرات مختلف هنرمندان، به این نتیجه رسیدیم که ارکستر فیلارمونیک شهر تهران را با محوریت برج میلاد راه اندازی کنیم که مهم ترین اولویت آن، ترویج موسیقی علمی و فاخر با اجرای آثار آهنگسازان بزرگ ایرانی و همچنین آهنگسازان جوان، دعوت از تکنوازان و خوانندگان مناطق مختلف کشور با توجه به موسیقی ملی ایران و احتراز از اجرای آثار موسیقی کلاسیکی است که تاکنون بارها در کشور اجرا شده اند. ساختار این ارکستر مبتنی بر دانش مدیریتی به روز ارکسترهای فیلارمونیک معتبر، از ۲ بخش اداری و هنری تشکیل شده است. بخش اداری از یک شورای عالی و یک هیات امنا متشکل از چهره های فرهنگی و هنری بوده و در بخش هنری، ارکستر زیر نظر مدیر هنری و رهبر ارکستر اداره خواهد شد.

اولین برنامه ارکستر فیلارمونیک شهر تهران، شنبه ۱۲ مرداد ماه با حضور لوریس چکنواریان، فواد حجازی و آرش امینی با اجرای آثار مفاخر شهر تهران چون فرهاد فخرالدینی، حسین دهلوی و آثاری اجرا نشده از موسیقی کلاسیک ایرانی در مرکز همایش های برج میلاد به صحنه خواهد رفت و علاقه مندان به حضور در این ارکستر می توانند بلیت های آن را از تاریخ ۲۹ تیرماه از سایت ایران کنسرت و سایت برج میلاد تهران تهیه کنند.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q