۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 03:40 ب.ظ

شهرام توکلی داور آهنگسازی موسیقی ملی:آهنگسازان جوان نیازمند خلاقیت هستند

آهنگسازان جوان نیازمند خلاقیت هستند

نوای فارس-عضو هيات داوران بخش آهنگسازی موسیقی ملی آثار هنرمندان جوان را نیازمند خلاقیت دانست و اظهار کرد اکنون کارهای زیادی به جشنواره ارسال شده اند که شبیه هم هستند.

به گزارش نوای فارس، شهرام توکلی عضو هیأت داوران بخش آهنگسازی موسیقی ملی گفت: با اینکه حمایت چندانی از موسیقی در کشورمان نمی‌شود اما گروه‌های متعددی در جشنواره حضور دارند و همین موضوع نشان می‌دهد جوان‌ها به موسیقی علاقه دارند و بصورت خودجوش در آن فعالیت می کنند.

وی افزود: می‌توان این ادعا را داشت که گروه‌ها بدون حمایت کار می‌کنند. در واقع علاقه مندان موسیقی پای علاقه‌شان ایستاده‌اند و در حال کار هستند. امیدواریم که بتوانند به فعالیت خود بصورت مداوم ادامه دهند و شاهد پیشرفت آنها باشیم.

توکلی افزود: در این دوره از جشنواره آثار زیادی به دبیرخانه ارسال شده بود. هم از نظر کمی با تعداد خوبی روبه رو بودیم و هم از نظر کیفی آثار در سطح خوبی قرار داشتند و این موضوع داوران را بسیار خوشحال کرد.

عضو هیأت داوران بخش آهنگسازی موسیقی ملی در ادامه به نکاتی برای بهتر شدن کار گروه‌های جوان اشاره کرد و گفت: تنها موردی که می‌توانم به آن اشاره کنم و از گروه‌های جوان بخواهم سعی کنند به آن توجه بیشتری داشته باشند، خلاقیت است.

وی ادمه داد: وقتی کارها را می‌شنیدیم به گوشمان آشنا می‌آمدند و تقریبا می‌توانم بگویم کارهای مشابه زیادی هم در میان آثاری که باید داوری می‌کردیم وجود داشت.

توکلی خلاقیت و نوآوری را نیاز آثار جوانان دانست و تاکید کرد: آنها باید بتوانند خودشان دست به نوآوری و خلاقیت البته با شرایط و شکلی که بارها درباره‌اش بحث شده است، دست بزنند. 

در شاخه آهنگسازی موسیقی ملی ایران امیر بکان، علی اکبر قربانی، بهداد بابایی، اردشیر کامکار و شهرام توکلی به داوری پرداخته اند.

علاقمندان مي‌توانند اخبار و عكس‌هاي مربوط به اين جشنواره را در سايت www.fajrmusicfestival.com و يا در اينستاگرام جشنواره به نشاني fajrmusicfestival30 مشاهده كنند.

 

 

منبع : روابط عمومی جشنواره موسیقی فجر
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q