۱۴۰۳ چهارم ارديبهشت - 01:10 ق.ظ

در شهر کتاب مرکزیآلبوم جدید رضا صادقی رونمایی شد

آلبوم جدید رضا صادقی رونمایی شد

نوای فارس- مراسم رونمایی از آلبوم «فقط گوش کن» اثر جدید رضا صادقی عصر روز گذشته با استقبال فراوان علاقه‌مندان به این خواننده پاپ در شهر کتاب مرکزی برگزار شد

به گزارش نوای فارس،مراسم رونمایی از آلبوم «فقط گوش کن» اثر جدید رضا صادقی عصر روز گذشته در شهر کتاب مرکزی برگزار شد.

صادقی: فعلا فقط گوش کنید بعد من حرف‌های شما را سر فرصت می‌شنوم

رضا صادقی خواننده پاپ کشورمان در ابتدای این مراسم درباره آلبوم «فقط گوش کن» و اینکه نام هیچ یک از ترانه‌های این آلبوم فقط گوش کن نیست این نام به چه واسطه انتخاب شده است، گفت: همیشه فکر می‌کرد همیشه می‌گوییم یک اثر هنری فرزند ماست، وقتی فرزند انسان متولد می‌شود این تولد از روح انسان نشات گرفته و من احساس کردم تمام بچه‌ای که از روح من متولد شده و به دست دوستانم خواهد رسید احتیاج به یک اسمی دارد که به اندازه تفکر کلی ماجرا ایجاد شده باشد.

وی تاکیدکرد:نتیجتاً به این فکر کردم خیلی وقت است قبل از اینکه چیزی را گوش بدهم در موردش حرف زده و قضاوت می‌کنم، در مورد همه چیز نه تنها موسیقی، حتی کتاب، تئاتر و سینما، قبل از اینکه ببینیم و بشنوم و درک کنیم حرف می‌زنیم و من احساس کردم بهترین خواهشی است که می‌توانم از دوستانم داشته باشید که لطفا قضاوت نکن و فقط فعلا گوش کن و بعد حرف‌های شما را سر فرصت خواهم شنید.

سلطان مشکی‌پوشان در ادامه پیرامون اینکه شما اعتقاد دارید موسیقی پاپ در مردمی ‌ترین شکلش می‌تواند در سطح فکر و دیدگاه‌های آنها مفید باشد، افزود: قطعا همین طور است، بدون هیچ نوع اغماضی موسیقی پاپ الان یک فضایی برای خود در نظر گرفته و حاصل کرده که بطور عمیق در نگاه و حتی ادبیات مردم تاثیر دارد.

وی به برخی آلبوم‌هایی که این اواخر منتشر شده اشاره کرد و پیرامون مطلب فوق متذکر شد: این اواخر آلبوم‌های خوب محسن چاووشی، احسان خواجه امیری و دیگر دوستانم منتشر شد، همه اینها تاثیراتی در ادبیات مردم داشت در نتیجه به مدل نگاه مردم نسبت به موسیقی تاثیر دارد اما اینکه چقدر ادامه دار باشد با خداست.

 

آهنگ «کلافه» را دوست دارم

این خواننده پیرامون ماندگاری ترانه‌های دهه اخیر نسبت به دهه 50 یا 60، افزود: بستگی دارد به ماندگاری، اگر نگاه موسیقی مبنی بر این باشد که امروز یک آلبومی بزنیم و قول معروف «بفروشه یا بترکونه» با این تفکر و این حرف‌های سطحی، قطعا ماندگاری نخواهد داشت، اما اگر نگاه یک آلبوم یا اثر هنری خصوصا در این دهه از درد و لبخند مردم حتی عاشقانه‌های مردم برداشته شود، به حکم خاطره هم که شده ماندنی می‌شود.

این مشکی‌پوش در پاسخ به اینکه از میان ترانه‌های این آلبوم کدام آهنگ را دوست دارید، عنوان کرد: همه را دوست دارم ولی فکر می‌کنم «کلافه» یا (سردرد) کلام خانم بیتا طایی را حس می‌کنم می‌تواند با لحظات دیگر دوستانم هم نزدیک باشد.

 

استیری: ترانه‌سرا باید به لحاظ حساسی و شخصیتی با یک خواننده ارتباط برقرار کند

علی استیری ترانه سرا از دیگر مهمان حاضر در شهر کتاب بود که در این مراسم پیرامون هماهنگی میان ترانه سرا و خواننده عنوان کرد: تمام همکاران من باید به لحاظ احساسی و شخصیتی با یک خواننده ارتباط برقرار کنند تا بتوانند ترانه‌ای را بسرایند. در مورد من و آقای صادقی هم اینگونه بود، به حدی احساسش به من نزدیک بود که هر چه فکر می‌کرد اتفاق می‌افتاد.

 

صادقی: ترانه‌ها را سفارش نمی‌دهم

رضا صادقی درباره اینکه آیا شما پیشنهاد سرایش ترانه‌ای را به ترانه‌سرا می‌دهید یا او ترانه‌ای را ارائه می‌کند، تصریح کرد: خدا را شکر می‌کنم که رابطه من با دوستانم که در این آلبوم با من همکاری داشته‌اند به شکلی نیست که زنگ بزنم و سفارش بدهم، خیلی اتفاقات روحی پیش می‌آید، قبل از آغاز کاری صحبت‌هایی می‌شود،‌ نگاه جمع شده و تفکرات در کنار یکدیگر قرار می‌گیرد و بعد یک اتفاق خیلی جامع رخ می‌دهد.

وی به ترانه مشترک خود با علی استیری اشاره کرد و گفت: از این کار مشترک با عنوان «عاشق شدم» تنها سهم من یک مصرع بود و باقی آن را آقای استیری سرود، این اثری کاری هم هست که من خیلی دوستش دارم.

استیری با بیان اینکه در آلبوم «فقط گوش کن» سه ترانه دارم که یکی از آنها به نام «عاشق شدم» با همراه رضا صادقی سروده شده توضیح داد: آنهم آهنگ عاشق شدم است.

 

کریمی: «فقط گوش کن» سومین آلبومی است که در کنار رضا صادقی بودم

ساناز کریمی از آهنگسازان این آلبوم هم در این مراسم ابراز داشت: حدود 12 سالی است که آهنگ سازی می‌کنم و این آلبوم سومین کاری است که با آقای صادقی همراه بودم. مسعود امامی، میثم ابراهیمی، محمد علیزاده از دیگر خواننده‌هایی هستند که برایشان آهنگ ساخته‌ام.

 

گلایه رضا صادقی از عدم توجه شایسته به موسیقی پاپ

رضا صادقی در این مراسم همچنین از دوستانی که بواسطه دوری مسافت حضورشان در این مراسم رونمایی فراهم نشد تقدیر و تشکر کرد و اضافه کرد: متاسفانه زیاد آنگونه که باید و شاید به موسیقی پاپ نگاه نمی‌شود، اما در چنین فضایی شهر کتاب که به اتفاقی ارزش قائل می‌شود باید به فال خیر گرفت.

 

دوست داشتم ترانه «به سوی تو، به شوق روی تو...» را من می‌خواندم

این خواننده در پاسخ به این سوال که از میان ترانه‌های آشنای قدیمی آیا ترانه‌ای بوده که شما دوست داشته باشید شما اجرا کنید، یا آن را شما می‌خواندید؟ گفت: «به سوی تو...» را دوست داشتم اولین بار من می‌خواندم، حتی بارها به احسان خواجه امیری گفتم ای کاش این آهنگ را نمی‌خواندی و من می‌خواندم.

صادقی با تشکر از عوامل تهیه کننده آلبوم «فقط گوش کن» بیان کرد: در این آلبوم یکی از آثاری که خیلی دوستش دارم و به برادر کوچکم تقدیم می‌کنم و دوست دارم تک تک ابیاتش را با قلبش بشنود، آهنگ «جوانی» است که ترانه سرای آن بابک صحرایی بوده است.(در آلبوم «فقط گوش کن» مقابل نام ترانه سرای این آهنگ نوشته شده دریایی)

 

صحرایی: با تمام روح و قلبم برای صادقی می‌سرایم

بابک صحرایی از ترانه‌سرایان کشورمان هم در این مراسم رونمایی از آلبوم «فقط گوش کن» رضا صادقی اینگونه سخن گفت که، امروز در صفحه اینستاگرامم هم نوشتم که با صدای بلند می‌گویم خواننده‌ای که به اندازه رضا صادقی دانش‌، شجاعت، تعهد،‌ توانایی، شرافت و عشق به سرزمینش داشته باشد در تمام این سالها ما کم داشته‌ایم، من رضا را سرآمد هنر این سرزمین می‌دانم.

صحرایی ابراز داشت: رضا صادقی در قله‌ای ایستاده که تا سالیان سال کسی به آن دسترسی پیدا نمی‌کند.

وی درباره سرایش ترانه ها گفت: به همین دلیل من معمولا ترانه را اول می نویسم و بعد که به اتمام رسید به این فکر می‌کنم که این ترانه با صدای چه خواننده ای اگر اجرا شود زیباتر خواهد بود، رضا صادقی جر دو سه خواننده ای است که من همیشه برای او می‌نویسم، یعنی مختص خودش می‌نویسم، آنهم با تمام روح و قلبم.

وی ادامه داد: من به حدی در حال و هوای صدای رضا هستم که احساس می‌کنم این احساس خود اوست همه عشقی است که من از صدای گرفته ام به من منتقل شده و من فقط روی کاغذ می‌نویسم

 

هیچ وقت نگفته‌ام بابک صحرایی او دریایی است

صادقی هم در ادامه مراسم با تشکر از سخنان بابک صحرایی، او را بابک دریایی لقب نهاد و در توضیح آن گفت: من هیچ وقت به او نگفته‌ام بابک صحرایی به او دریایی گفته و خواهم گفت.

وی در پایان از عوامل این آلبوم و شرکت آوای هنر همچنین آرش پاکزاد تقدیر کرد و گفت: شاید امسال سالی تلخ هم بود، مرتضی پاشایی عزیز از میان ما رفت، اما او جسماً از میان ما رفت، ولی روحش، عاطفه و عشق و آثارش در میان ما هست، این آلبوم را با افتخار به او و ناصر عبداللهی تقدیم می‌کنم که همیشه با کارهایشان ما را آرام کرده‌اند.

 

واکنش رضا صادقی به ورود رهبر گروه موسیقی مشکی‌پوشان: نمی‌آمدی ناراحت می‌شدم

اواخر سخنان سلطان مشکی‌پوشان بود که پویا نیک‌پور رهبر گروه موسیقی مشکی‌پوشان در سالن حاضر شد و در واکنش به این حضور رضا صادقی گفت: داشتم آماده می‌شدم از دوستی ناراحت شوم اما در نهایت در مراسم حاضر شد.

او در ادامه از حاضران خواست برای رهبر گروه مشکی پوشان یعنی پویا نیک‌پور دست بزنند.

 

نیک‌پور: سلیقه رضا صادقی را دوست دارم

در این مراسم نیک‌پور سخنی نگفت، اما در حاشیه مراسم پیرامون همکاری با سلطان مشکی‌پوشان توضیح داد: هر هنرمند برای خود ویژگی اخلاقی و رفتاری دارد، یک شخصیت هنری و یک شخصیت واقعی دارد، کار با آقای صادقی برایم لذت بخش است، چون او از دوستان خوب من است و هم اینکه سلیقه‌اش را دوست دارم که باعث شده سه سالی روی صحنه با هم همکاری داشته باشیم.

این رهبر گروه مشکی پوشان پیرامون اینکه شناخت صادقی تا چه میزان بر این ادامه همکاری موثر بوده گفت: خیلی مهم است، اگر این اطلاعات وجود نداشت مثل سایر خواننده‌ها می‌شد، اما چون او سبک دارد و این سبک مختص رضا صادقی است و سالها و با زحمت کنار هم شاهد بدست آوردنش بودیم، پس ارزشمند است این موضوع به روند همکاری هم کمک کرده است.

 

حاشیه‌هایی پررنگ تر از متن؛ از صف‌های طولانی تا عکس‌های یادگاری

 

از حاشیه‌های این مراسم می‌توان به حضور مشتاقان به رضا صادقی اشاره کرد، ساعت اعلام شده برای مراسم رونمایی از آلبوم «فقط گوش کن» 15 تا 17 بود اما علاقه‌مندان به خواننده مشکی‌پوش از ساعت 13 در شهر کتاب خیابان شریعتی حضور داشتند.

 

پس از سخنان عوامل همکار در این آلبوم و صحبت‌های رضا صادقی، اعلام شد که مراسم امضای آلبوم آغاز خواهد گرفت، با این اعلام جمع کثیری از حاضران در صفی طولانی ساعت‌ها ایستادند تا بتوانند آلبوم را با امضای این خواننده داشته باشند، تعداد حاضران در سالن به حدی زیاد و استقبال گسترده بود که تا ساعت‌ها مشتاقان در صف‌های طولانی در انتظار امضای آلبومشان ایستادند

رضا صادقی پس از سه ساعت امضای آلبوم نیمی از حاضران، اعلام کرد که تا آخرین نفر در سالن حاضر خواهم بود و تمامی آلبوم‌ها را امضا می‌کنم. این سخنان با تشویق حاضران مواجه شد؛ اما امضای آلبوم‌ها تا بیش از 4 ساعن به طول انجامید.

علاقه‌مندان در کنار دریافت امضا از این خواننده تقاضای ثبت عکس یادگاری هم داشتند که به صادقی با سعه صدر به درخواست‌ها پاسخ می‌داد هرچند حرکت صف‌ها برای اخذ امضا را طولانی می‌کرد.

در بدو ورود به سالن عکس بزرگی از رضا صادقی در کنار سفره هفت سین قرار داده شده بود و آلبوم فقط گوش کن تازه‌ترین اثر این خواننده گرد آن چیده شده بود.

اکثر حاضران به مانند سلطان مشکی پوشان لباس مشکی به تن داشتند و پس از سخنان این خواننده او را تشویق می‌کردند.

گفتنی است، ششمین آلبوم رسمی رضا صادقی با نام «فقط گوش کن» در 15 قطعه، توسط شرکت آوای هنر منتشر و روز گذشته توسط شرکت پخش هنر اول در سراسر ایران توزیع شد.

منبع : فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q