۱۴۰۳ نهم خرداد - 09:11 ب.ظ

با اجرای قطعات وپرفورمنسآلبوم تریلوژی آرش فنائیان درشهرکتاب ابن سینا رونمایی شد

آلبوم تریلوژی آرش فنائیان درشهرکتاب ابن سینا رونمایی شد

نوای فارس-آلبوم موسیقی«تریلوژی»کاری ازآرش فنائیان و گروه هنری آرشاما ، که توسط مرکز پخش جوان تولید و پخش شده است ؛ عصر دوشنبه یازدهم اسفند ، با اجرای قطعاتی ازآلبوم و اجرای پرفورمنس توسط گروه آرشاما در شهرکتاب ابن سینا رونمایی شد.

این اثر، سومین آلبوم آرش فنائیان است و فنائیان ، علاوه برآهنگسازی ، نوازندگی قطعات گیتاراین آلبوم را نیزبرعهده داشته است . ایثاریاور نوازنده ی سازهای کوبه ای، مهرسا دبیری نوازنده پیانو و فلوت آلتو، و هیمن قادر زاده به عنوان آکومپانیست گیتار نیزبا وی همکاری داشته اند. صدابرداری و میکس آلبوم هم دراستودیو کوچ توسط بهنام معیریان ، موسیقیدان، مجسمه ساز و    چهره پرداز ، انجام شده است.

قطعاتی که برای این آلبوم توسط این آهنگساز و دراماتورژ ساخته شده است، در واقع به بهانه ی یک پرفورمانس گرافیکی ـ دراماتیک تحت همین عنوان طراحی شده ا ند که دو سال پیش در قالب برنامه های گرافیک موسیقی خانه هنرمندان، که به کوشش دکترحمیدرضا اردلان برگزار می شد، با کارگردانی فنائیان به اجرا رفت و بعدازیک سال جهت ارائه صوتی درقالب این مجموعه ضبط و اکنون منتشرمی شود.

درمراسم رونمایی این آلبوم ،گوشه هایی ازاین پرفورمانس به صورت زنده با حضور نوازندگان آلبوم، دیگرنوازندگان، بازیگران و هنرمندان گروه هنری آرشاما اجرا شد.

قابل توجه است ، آرش فنائیان درسال 87 آلبوم«نورزمستانی» را توسط نشرگلچین روانه بازار کرد و دومین آلبوم اش با عنوان «و صدای نفس دریا...» نیز قرار است که توسط نشر ماه ریزمنتشر شود که هم اکنون درمرحله اخذ مجوز است.

آرش فنائیان ، فعالیت حرفه ای خودرا ازسال 1379 به عنوان طراح پرفورمانس، نمایشنامه نویس، کارگردان، آهنگسازمدرس موسیقی و تئاترآغازکرد و تاکنون آثارمتعددی را درعرصه های گوناگون هنری خلق واجرا کرده است که ازجمله آنها می توان به : طراحی و کارگردانی پرفورمانس های : مفهومی ردپا ، چیدمان مفهومی ساعت شنی یا آب, خشت در چهارنگاه پرفورمانس دراماتیک موسیقی آداجیو و چندحالت دیگر که حقیقت شان با آن یکی ست وآئین لحن،که اجرای پرفورمنسی موسیقیایی در افتتاحیه مراسم ایکوگرادا (روزجهانی گرافیک)درخانه هنرمندان بود ،اشاره کرد.

فنائیان ، علاوه براین ، فعالیت های گوناگون دیگری شامل : برگردان و بازنویسی مجموعه داستان کوتاه داستان هایی کهنه ازکاستیالاویه خا نوشته میگل دلیبس ، تالیف، تنظیم و نشر کتاب زخمه های آزاد مولف کتاب های «نوازندگی گیتارکولی »، «اتود» ، «نغمه های ملل »، «آوازهای باغ ایرانی »و light music در زمینه موسیقی (انتشارات رهام و داستان) ، مولف کتاب های نوستالژی، گندمزارهای سکوت ، سمفونی عمودیت ، پرسوناژ ودیگری در زمینه  ادبیات و ادبیات نمایشی  (انتشارات مینا، افراز و نمایش) ، طراح و فیلمنامه نویس فیلم مستندخارا دربیابان ساخته شده به سفارش موسسه خیریه سالمندان و معلولین کهریزک ، نویسنده و دراماتورژ نمایش کسی آنجا هست!؟ بر مبنای نمایشنامه "Mrtva Svadba" اثرآزیا سرنچ تودوروویچ  ، سخنرانی با موضوع نقد و تحلیل مراسم تعزیه و شبیه خوانی به عنوان یک هنر شهری در سالن همایش هرم پی، بخش گسترده ای ازفعالیت های فنائیان مدیریت هنری است که دراین زمینه نی زمی توان به : مدیریت هنری، آهنگساز و سرپرستی گروه های آرشاما و mesto درکنسرت نوستالژیا، دبیری سلسله فستیوال های هنرجویی اقلیم و هنرواندیشه برگزار شده درتابستان و زمستان سال های 91و 92و 93 در    سالن های بتهوون، فرخی یزدی، ارسباران و خانه موزه استاد انتظامی ، دبیری و مدیریت کارگاه های هنری پروژه استقبال از بهارسازمان زیباسازی استان تهران ،تشکیل و سرپرستی گروههای موسیقی : فیوژن آرشاما از سال 84 ، ارکسترکلاسیک آریامنه و برگزاری کنسرت های متعددی در سالن ها و بینال های مختلف اشاره کرد. کارگردانی، دراماتورژی و مدیریت هنری  تئاتر آژی دهاک  اثربهرام بیضایی که آذر ماه 86 درتالار اندیشه و تیرماه 87 درفرهنگسرای نیاوران اجرا شد نیز ازنقطه عطف های کاروی در زمینه هر نمایش است .فنائیان درچندین پروژه هنرنو و هنرمفهومی تحت عناوین نگاه نو، ویدئو آرت 1و2 نیزبه عنوان طراح  با فرهنگستان هنر و مؤسسه های خصوصی همکاری داشته است.

به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q