۱۴۰۳ نهم خرداد - 08:54 ب.ظ

روزهای سوم تا نهم اردیبهشت آنسامبل اپرای آیریک، اپرت «رودابه» را زنده می کند

آنسامبل اپرای آیریک، اپرت «رودابه» را زنده می کند

نوای فارس- یاسمن امانی: آنسامبل اپرای آیریک، اپرت «رودابه» را در طی روزهای سوم تا نهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ در سالن رودکی به روی صحنه خواهد برد.

«شقایق باقری» بازیگر نقش رودابه و پریدخت در گفتگویی کوتاه در مورد این اپرا گفت: اپرت رودابه اولین اپرای کاملا” ایرانی است که داستان عشق افسانه ای زال و رودابه را حکایت می کند. عشقی که با وجود محدودیت ها و رسوم و البته نه دیده شکل گرفته که یک پهلوان ایرانی عاشق یک شاهزاده می شود. در این اپرا نیز سعی شده تا بیشتر به شخصیت زنانه رودابه پرداخته شود که با وجود اینکه در آن زمان مرسوم نبوده که یک شاهزاده با یک پهلوان ازدواج کند، مقاومت می کند و به نوعی بک ساختارشکنی را پدید می آورد.

وی همچنین در ادامه افزود: «پیش از این نیز جناب چکنواریان اپرای «رستم و سهراب» را نیز بدون بازیگر و صرفا” با خواننده و ارکستر به روی صحنه برده اند و از سوی دیگر نیزداستان «سیمرغ» توسط جناب شجریان و به سبک سنتی اجرا گشته است لیکن «رودابه» قرار است در قالب کلاسیک و با تمامی مشخصات یک اپرا یعنی دکور، لباس، گریم و… به روی صحنه برود با این تفاوت که به علت برخی مسائل ما برای بخش موسیقی از پیانو و فلوت بهره خواهیم گرفت.» گفتنی است که اپرت «رودابه» برداشتی آزاد از شاهنامه فردوسی است که به کارگردانی «سعید میرزایی» و سرپرستی «شقایق باقری» به نمایش در خواهد آمد. موسیقی و متن این اپرت توسط «محمد کیا خسروی» از هنرمندان ساکن اتریش ساخته و نوشته شده که «شقایق باقری»، «میلاد باقری»، «محمد کیا خسروی»، «فرزاد برهمن»، «نگین گودرزی»، «الهه حیدری»، «فلورا فرزانه»، «سارا مصطفوی نسب»، «پاس چکاد» و «کیمیا پوری» در آن به ایفای نقش خواهند پرداخت.

در بخش موسیقی نیز نوازنده پیانو «آلوین آوانسیان» و نوازنده فلوت «ترانه پور یوسف» گروه را همراهی خواهند کرد. «حمیدرضاخسروبیگی» مدیر اجرایی و هماهنگی این اجرا است و شرکت «آژند سرویس» به عنوان حامی هنری این اثر حضور خواهد داشت.
شایان ذکر است که علاقه مندان می توانند برای تهیه بلیت به سایت www.iranconcert.com مراجعه نمایند.

به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q