۱۴۰۳ نهم خرداد - 10:02 ب.ظ

علی مرادخانی در حاشیه دیدار از تمرین ارکستر سمفونیک تهران؛ارکستر سمفونیک تهران به ارکستر سمفونیک ملی ایران تبدیل شود

ارکستر سمفونیک تهران به ارکستر سمفونیک ملی ایران تبدیل شود

نوای فارس- معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با تشکیل سازمان بزرگ ارکسترها، شاید بشود ارکستر سمفونیک تهران به ارکستر سمفونیک ملی ایران در یک فضای بزرگ تری تبدیل کرد.

به گزارش نوای فارس؛علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه دیدار از تمرین ارکستر سمفونیک تهران گفت: ارکستر سمفونیک تهران به نظر بنده به نسبت آنچه که دیدم فوق العاده بود و خیلی عالی ارکستر پیش می رود.

وی ادامه داد: بنده اعتقاد دارم علی رهبری را در همه جوانب باید کمک و حمایت کرد تا بتواند این کار به همین صورتی که پیش می رود ادامه دهد.

مرادخانی تصریح کرد: بعضی وقت ها با خودم می گویم این تمرین ها به شخصه خود یک کلاس درس است و حتی جز نوازندگانی که می نوازند برای موزیسین هایی که می خواهند تمرین را ببینند به شخصه می تواند تجربه ای خوب باشد و می توانند ببینند که چطور یک اتفاق به این مهمی می افتد و مشخص می کند که وقتی یک کنسرت آماده می شود چه زحماتی برای آن کشیده شده است.

مرادخانی عنوان کرد: البته علی رهبری سلایق خاص خود را دارد و اینجا می بینیم که چه اتفاقات متفاوتی در حال رخ دادن است.

مرادخانی درباره وضعیت ارکستر ملی ایران اظهار کرد: در حال حاضر در حال طراحی برنامه ریزی جدیدی هستیم و دوستان هم پیشنهاداتی را ابلاغ کرده اند. البته به بهرام جمالی مدیر عامل بنیاد رودکی و علی رهبری عرض کردم که این موضوع را در حوزه های فکری و رسانه ای هم مطرح کنند تا روی آن فکر شود و آن موضوع این است که یک سازمان بزرگ ارکسترها را زیر نظر بنیاد رودکی تشکیل دهیم.

وی  افزود: ما در نظر داریم یک چنین سازمانی را داشته باشیم تا مجموعه ای از نوازنده ها برای مجموعه ی همه اتفاقاتی که در ارکستر سمفونیک، ملی و مجلسی می افتد تربیت شوند تا هر زمان که لازم شد همه چیز به فرد برنگردد و به یک جریان کلی سازمانی بازگردد تا هر کسی که می تواند در این زمینه کار کند، ارکستر را تحویل گرفته و همکاری کند. شاید این طریقی باشد تا بتوانیم، این مجموعه از ارکسترها را پایدار و ماندگار کنیم.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: البته که روی این موضوع باید فکر و بحث شود چون جریان جدید و فکر نویی است که می تواند مجموعه ای به نام سازمان بزرگ ارکسترها راه اندازی کند.

وی افزود: به قول علی رهبری ایران مجموعه ای بزرگ از گنجینه ها است و هر کدام از رهبرها اگر خواست کار کند باید این مجموعه را انتخاب کرده و با آن ها همکاری کند.

مرادخانی ادامه داد: البته روی این موضوع باید فکر و تمرکز بیشتری داشت تا بر روی این ایده فکر درستی شود که با این شرایط اگر چنین اتفاقی بیفتد شاید بشود ارکستر سمفونیک تهران به ارکستر سمفونیک ملی ایران در یک فضای بزرگ تری تبدیل شود.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در انتها خاطر نشان کرد: البته که همه این ها در حد گفتگوهای اولیه است و من انتظار دارم بزرگان و اساتید و صاحب نظران در این ایده ما را همکاری کنند تا به یک جمع بندی درست تر برسیم.

به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q