۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 03:33 ب.ظ

همزمان با سفرسالار عقیلی به سوئد و آلمان؛قافله سالار عشق به یاد استاد لطفی منتشر می شود

قافله سالار عشق به یاد استاد لطفی منتشر می شود

نوای فارس-لی لا رضایی: سالار عقیلی برای برگزاری چندین کنسرت این هفته را در سوئد و آلمان به سر می برد.

این خواننده با اعلام این خبر به نوای فارس گفت: با حمیدمتبسم و گروه دستان در آلمان و در همراهی با کیوان ساکت نیز سوئد در نظرگرفته شده است. قرار است با این عزیزان در این کشورها روی سن بروم.

وی که هم اکنون در کشور آلمان به سر می برد، ازتولید یک آلبوم به یاد استادمحمدرضا لطفی خبر داد و در این باره اظهار داشت: این آلبوم که به منظور پاسداشت یاد و هنر استاد لطفی است هم اکنون در مرحله ضبط به سر می برد و تقریبا نیمی از ضبط آن انجام شده است.

عقیلی با تاکید براینکه این آلبوم می بایست تا روز سالگرد استاد لطفی آماده انتشار می شد، گفت: قرار بود این اتفاق بیفتد اما از آنجایی که زمان زیادی تا سالگرد استاد باقی نمانده است، نمی توانیم آن را به انتشار برسانیم . انتشار آن به بعداز سالگرد ایشان موکول می شود. این آلبوم «قافله سالار عشق» نام دارد و تمام سعی خود را برای ادا کردن دین موسیقی سنتی به استاد می کنیم.

آلبوم «قافله سالار عشق» به آهنگسازی مازیار شاهی باصدای سالارعقیلی در سوگ استاد محمدرضا لطفی شامل قطعاتی همچون هوای روی تو دارم، آینهٔ شکسته، وداع، سرو سرافراز و طرحی از ویرانه‌های دوربر روی اشعاری ازاستادان هوشنگ ابتهاج و شهریار ساخته شده‌است.تمامی این آثار، پس از درگذشت استاد لطفی، ساخته و اجرا شده‌اند.

  در این آلبوم علیرضا جواهری سنتور و تمبک، هوشمند عبادی نی، صمد برقی کمانچه و کمانچه آلتو، مازیار شاهی تار و بربت نواخته‌اند.

مازیار شاهی، آهنگساز آلبوم قافله سالار عشق، در تمامی آثاری که استاد لطفی پس از بازگشت به وطن، در قالب گروه همنوازن شیدا تولید کرده‌اند، به نوازندگی تار پرداخته است.

 

 

قافله سالار عشق، از طریق انتشارات آوای چکاد، به دست علاقه مندان موسیقی می‌رسد.

 

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q