۱۴۰۳ نهم خرداد - 10:43 ب.ظ

براساس سیاست کلی طرف معاونت امور هنری؛بنیاد رودکی ساختار ارکسترها را تشریح کرد

بنیاد رودکی ساختار ارکسترها را تشریح کرد

نوای فارس -بنیاد رودکی ساختار ارکسترها را تشریح کرد.

به گزارش نوای فارس، در این تشکیلات آنچه مسلم است و می بایست رعایت شود سیاست کلی است که از طرف معاونت امور هنری به بنیاد رودکی ابلاغ شده است  وآن ساماندهی موسیقی ارکستری تحت پوشش یک تشکیلات منسجم است. موسیقی ارکستری در گونه های متنوع دسته بندی میشود. موسیقی سمفونیک، موسیقی ملی، اپرا موسیقی معاصر و دیگر گونه هایی که دارای بافت ارکستری می باشند.

چنین موضوعی در شکل یک تشکیلات که دارای دو حوزه محتوایی موسیقی کلاسیک وموسیقی ملی است ساماندهی شده است.

در هر دو حوزه آنچه مسلم است می بایست از تمامی ظرفیت های موجود وسرمایه های انسانی وهنری استفاده شود و در یک برنامه ریزی سالانه و از قبل طراحی شده به اطلاع عموم رسانیده شود.

حوزه های فعالیت  اصلی این تشکیلات در 3 حوزه اجرا، تولید وآموزش برنامه ریزی شده است.

ساختار اجرایی این تشکیلات در دوبخش محتوایی وسازمانی دیده شده که در بحث محتوایی با حضور مدیران هنری این دو بخش( موسیقی کلاسیک وملی) و با مشورت نخبگان و هنرمندان و باتوجه به ظرفیت های موجود برنامه سالانه تهیه و در شکل کتابچه سالانه چاپ و در اختیار عموم قرار داده می شود.

در شکل سازمانی به منظور پشتیبانی بخش های دیگری شامل تولید، انتشارات اداری مالی و... دیده شده است. مستند سازی آثار اجرایی، انتشار آثار و تولید رپرتوار ( آهنگساز و تنظیم در موسیقی ملی) از دیگر برنامه های پیش بینی شده است.

روح حاکم به قرار داد های اعضا، امنیت و رعایت حقوق مادی ومعنوی نوازندگان می باشد و سیاست های این تشکیلات به سمت افزایش درآمد اعضا و ایجاد انگیزه و احساس غرور وافتخار می باشد.

در این تشکیلات تعدادی نوازنده به شکل تمام وقت استخدام می شوند و در برنامه ریزی دقیق سالانه به نحوی طراحی شده است که هر هفته شاهد اجرای گونه های متنوع موسیقی ارکستری شامل موسیقی سمفونیک، موسیقی ملی، معاصر و... خواهیم بود.استفاده از رهبران و سولیست های میهمان در هر دو گونه موسیقی کلاسیک و ملی شرط اساسی و یکی از نشانه های عدالت فرهنگی می باشد.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q