۱۴۰۳ بيست و هشتم خرداد - 05:19 ق.ظ

28 اردیبهشت ماه و برای بار سوم؛دنگ شو «اتاق گوشواره» را به تالار وحدت برد

دنگ شو «اتاق گوشواره» را به تالار وحدت برد

نوای فارس-موناکلهران مقدم: گروه موسیقی «دنگ شو» در روز28اردیبهشت ماه در تالاروحدت تهران روی صحنه رفت تا به نوعی معرف کنسرتهای خود در سال 94 باشد.

دنگ شو در این کنسرت به اجرای قطعات آلبوم «گوشواره» پرداخت. دنگ شو ، یار بیگانه نواز ، حلوا ، بی خوابی ، آبان ، کاشی 16، ماهی ها ، دلبند ، سیاهی و پایان که اشعار آن از سروده‌های مولانا، سعدی، عارف قزوینی، فریدون مشیری و سیمین بهبهانی است  برای علاقمندان به اجرا در آمدند.

«دنگ شو» در این کنسرت نیز مانند همیشه ازسازهای اصلی که در موسیقی دنگ شو استفاده می‌شود استفاده کرد. این سازها را پیانو، ساکسفون، تنبک، کنتر باس یا گیتار باس، و مجموعه طبل‌ها که در بسیاری از آهنگ‌ها با خط‌های آوازی همراه می‌شود، تشکیل داده بودند.

 ابوا، فاگوت، ارکستر زهی، گروه کر، اکاردیون، کوزه، گیتار الکتریک، فلوت، کلارینت و سازهای دیگری هم، در بسیاری کارهای دنگ شو استفاده شده است که در این کنسرت نیز از آنها استفاده شد.

این گروه همچنین طی روزهای بیست و بیست و یک اردیبهشت ماه و به میزبانی تالار وحدت با مخاطبان خود دیدارکرد.

دنگ شو که ترانه‌های فولکلوررا با ویرایش امروزی اجرا می کند در این کنسرت با استقبال خوبی از سوی مخاطبانش مواجه شد. این گروه با نگرش تازه به ترانه‌های ایرانی و موسیقی مردمی ایران توسط رضا شایا و طاها پارسا – تاسیس شد.

در سال ۱۳۸۹ اولین آلبوم رسمی گروه به نام «شیراز چل ساله » توسط کمپانی بماهنگ منتشر شد. استقبال ویژه شنوندگان از اولین آلبوم گروه دنگ شو در سرتاسر جهان و در خواست برای بر گزاری کنسرت، موجب شد دنگ شو تور دور دنیای «شیراز چل ساله» را از ابتدای سال ۱۳۹۰ آغاز کند.

 دنگ شو از ابتدا، با ساخت موسیقی متن فیلم، با سینما در ارتباط بوده است. تا پایان سال ۱۳۸۹، چند فیلم ایرانی و غیر ایرانی با موسیقی دنگ شو روی پرده سینماها رفته است و یا از تلویزیون پخش شده است.

آنها برای کارگردانهای بسیاری از جریان اصلی سینمای ایران موسیقی فیلم نوشته‌اند که از جمله آنها کمال تبریزی و ایرج کریمی بوده‌اند. در سطح جهانی آنها برای فستیوال‌هایی اجرا داشته‌اند که با تحسین منتقدان همراه بوده است.:

دنگ شودر این فصل پرکارتر از گذشته خواهد بود و به شهرهای مختلف ایران سفر می کند. تا این لحظه تاریخ برگزاری کنسرت های دنگ شو در شهرستانها نهایی نشده اما حضورآنها در شهرهای اصفهان، شیراز، رشت، اراک و گرگان تقریبا قطعی است.

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q