۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 02:43 ب.ظ

به خوانندگی سالار عقیلی؛اولین اثر تصویری استاد فرهاد فخرالدینی منتشر شد

اولین اثر تصویری استاد فرهاد فخرالدینی  منتشر شد

 

نوای فارس-مازیار رضایی: اولین اثر تصویری استاد فرهاد فخرالدینی به خوانندگی سالار عقیلی منتشر شد.

این مجموعه دومین اثر تصویری است که تاکنون توسط موسسه فرهنگی هنری نغمه حصار منتشر شده است  وحاصل تصویر برداری از کنسرت ارکستر مهرنوازان در اسفندماه ۱۳۹۲ در سالن همایشهای برج میلاد است که با ۱۴ دوربین به صورت Full HD  ضبط و ثبت شده است.

کارگردانی و تدوین این مجموعه را سیاوش کرد جان به عهده داشته است .

به گفته افشین معصومی تهیه کننده این اثر،  شیوه تدوین این آن همتایی در حوزه موسیقی نداشته و تمامی تصاویر این مجموعه بر روی ضرباهنگ موسیقی تدوین شده, به طوری که بیننده را بی اختیار با ارکستر همراه می سازد.

قطعات این مجموعه   از آهنگسازان بنام ایران زمین انتخاب شده است همچون : روح اله خالقی . فرهاد فخرالدینی . جواد لشگری  . فریدون حافظی . علی تجویدی . فخری ملک پور . همایون خرم . علی اکبر قربانی و شهرام توکلی

قطعات اجرا شده در این اثر عبارتند از : سه تابلو از سوئیت ابن سینا که برای اولین باردر این اثر  اجرا و منتشر گردیده است.

دور جوانی ، بهار دلکش ،رنگ شرقی ،خوش امدی ،وای از شب من ، نازنین یار من ،طرب انگیز ،چرا خاموشی ،بهار من ،رنگ بیات شیراز ،قرارم باش ،گیسو  ،خاک مهر آیین و ای ایران عنوان قطعات این مجموعه هستند.

آلبوم تصویری ارکستر مهرنوازان در تاریخ 7 خرداد ماه ۱۳۹۴ همزمان با رونمایی از این اثر جاودانه و همچنین پاسداشت از ۵۰ سال فعالیت هنری استاد فرهاد فخرالدینی در سراسر کشور توسط مرکز پخش موسیقی جوان توزیع شد.

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q