۱۴۰۲ يازدهم اسفند - 11:14 ق.ظ

موسیقی مانند تیغ است قلم های مطبوعاتی بسترمناسب برای لغو دو کنسرت قبلی

قلم های مطبوعاتی بسترمناسب برای لغو دو کنسرت قبلی

نوای فارس - آندیا بابایی: کامران رسول زاده از جمله خوانندگانی ست که بیشتر از خوانندگی، از هوش و ذکاوت خود برای طی کردن پله های ترقی در این عرصه استفاده می کند. آنچه این خواننده را این روزها مورد اشاره ی مخاطبان موسیقی قرارداده، برگزاری کنسرت مشترک وی همراه با مرادکیکلی ست. کنسرتی که رسول زاده را سوژه ی بحث مطبوعاتی کرده است.

روز شنبه بعداز ظهر نشست خبری به جهت برگزاری همین کنسرت مشترک، با حضور وی و آرمان مهربان در تالار وحدت برگزار شد.

وی در ابتدا گفت: اینکه بتوانیم درباره ی تاریخ، ساعت و روز کنسرت صحبت کنیم، کار راحتی نیست. و به طور معمول روند برگزاری کنسرت در خارج از کشور، روند مشخصی ست. و هر کشور و خواننده ای کنسرت گذار خاص خود را دارد. البته هرکنسرت گذاری هم نسبت به باورهایی که به خواننده ی مورد نظر خود دارد، به سمت او می رود.

رسول زاده در ادامه درباره ی این اتفاق اینطور توضیح داد: قطعه ی «همین امشب» را برای اولین بار کاور کردم و البته این کار هم به طور رسمی و قانونی انجام شد و برای اولین بار نیز مورد پشتیبانی دفتر موسیقی آوازه فرهنگ مان، روی استیج اجرا خواهیم کرد.

وی در ادامه توضیح داد: دوست دارم از اتفاقات مثبت که قرار است در یک سالن، با استانداردهای لازم شکل بگیرد صحبت کنم. علاقه ای به بحث در مورد ناکامی ها ندارم. اما آنچه لازم می دانم در موردش توضیح بدهم، کنسرت مشترک من و مراد ککیلی در ایران، که هرگز اتفاق نیفتاد.

بخش خصوصی در یک درخواست از مراد ککیلی خواست کنسرتی را در ایران داشته باشد که ایشان هم از این موضوع استقبال کردند اما متاسفانه با آنکه موفق به دریافت مجوزهای لازم در دوره قبل هم شدیم، این کنسرت برگزار نشد. اما در دوره ی جدید با حمایت های دفتر موسیقی اتفاقات خوبی شکل گرفت. که البته جادارد به این موضوع اشاره کنم لغو کنسرت من و مراد ککیلی بیشتر به خاطر ناملایمات بخش خصوصی بوده و مشکلی از سمت دفتر موسیقی نداشتیم.

رسول زاده در ادامه به مشکلات حال حاضر در عرصه ی موسیقی اشاره کرد و گفت: با وجود تمام مشکلات ، تلاش کرده تا موسیقی را به چالش بکشد.

وی اضافه کرد: اگر کسی در کار خود ماهر نباشد، نمی تواند به سرانجام برسد و از پس کار خود برنمی آید. مانند تیغی که اگر به دست جراحی بدهیم، جان می دهد و اگر در دست قاتل قرار گیرد، جان می گیرد.

کامران رسول زاده همچنین گفت: برگزاری چنین کنسرتی در ایران نیاز به همراهی رسانه ها دارد و باید برای این موضوع بسترسازی شود. آنچه که متاسفانه باید به آن اشاره کنم، قلم هایی که برای کنسرت من روی کاغذ رفت و زمینه های لغو دو کنسرت را مهیا ساخت. نکته ی مهم دیگری که باید به آن اشاره کنم، اینکه این کنسرت با کمک آژانس های معتبر داخلی بر روی پکیج های تور استانبول یادآوری و پیشنهاد می شود.

وی در بخشی دیگر درباره ی نحوه ی اجرای کنسرت توضیح داد: تعدادی از قطعه های مراد ککیلی و تعدادی از کارهای خودم اجرا خواهد شد و قطعه های مشترک هم توسط گروه ایرانی اجرا می شود. وی به سخت گیری های خودش در گروه و گروه ککیلی اشاره کرد و گفت: در تنظیم ها به طور حتم از پارتیتور استفاده خواهد شد که این اتفاق متاسفانه در کنسرت های ایران متداول نیست.

قابل ذکر است که کنسرت این خواننده و مراد ککیلی روز ۳۱ مرداد ماه در استانبول با ارکستر این خواننده  برگزار می شود.

کامران رسول زاده گفت: گاهی اوقات در کنسرت های خارج از کشور در لابی هتل ها مشروبات الکلی سرو می شود که تلاش داریم این موضوع را برطرف کنیم.

او در رابطه با مشکلات جامعه و کودکان کار صحبت کرد و گفت : من از جنس همه ی شما دوستان هستم. از جنس درد و غم.

وی صحبت های خود را این طور به پایان برد، نسخه ی تصویری اجرای خود را در ترکیه منتشر خواهد کرد.

ضمن اینکه از زحمات دکتر ارجمند در دفتر موسیقی تشکر کرد و گفت: دکتر ارجمند را باید در این عرصه جدی گرفت.

در ادامه عکس های نیلوفر مزارعه از این نشست را ببینید:

منبع : موسیقی فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q