۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 03:12 ب.ظ

مراسم روز ملی ایران در اکسپو 2015 سالار عقیلی در میلان به روی صحنه می‌رود

 سالار عقیلی در میلان به روی صحنه می‌رود

نوای فارس- مدیر عامل موسسه توسعه هنرهای معاصر از برنامه ریزی مراسم روز ملی ایران در اکسپو 2015 میلان خبر داد و گفت: سالار عقیلی در جشن روز ملی ایران در اکسپوی 2015 میلان، موسیقی سنتی کشورمان را به روی صحنه می‌برد

به گزارش نوای فارس، مهدی افضلی با اعلام این خبر افزود: در مراسم روز ملی ایران که با حضور مقامات ایرانی، دعوت از 100 کشور و مقامات مسئول ایتالیایی در اکسپو میلان برگزار می‌شود، سالار عقیلی موسیقی سنتی ایران را اجرا خواهد کرد.

وی ادامه داد: همچنین گروه حرکات آئینی آذربایجان نیز اجرایی طراحی شده بر اساس تم اکسپو (تغذیه زمین، انرژی برای حیات) در این مراسم ارایه می‌کند. یک گروه نقالی نیز برای اجرا در حاشیه این جشن ملی در ایتالیا پیش‌بینی شده و دو بانوی نقال ایرانی این گروه را همراهی می‌کنند.

رئیس کمیته فرهنگ و هنر اکسپو 2015 میلان افزود: یک گروه موسیقی نواحی نیز همچون دوره‌های پیش از این در این رویداد جهانی شرکت کرده و موسیقی اقوام ایرانی را معرفی خواهد کرد. همچنین این گروه نواحی با لباس‌هایی از اقوام مختلف ایران، از محل برگزاری مراسم روز ملی تا پاویون ایران حرکت کرده و بخشی از فرهنگ مناطق مختلف ایران را به نمایش می‌گذارند.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q