۱۴۰۳ بيست و پنجم تير - 08:48 ق.ظ

به همت «موسسه آوای هنر»؛«رضا صادقی» در تهران به روی صحنه رفت

«رضا صادقی» در تهران به روی صحنه رفت

نوای فارس - سید حسین احمدی: کنسرت بزرگ «رضا صادقی» به همت «موسسه آوای هنر» در روز 6 شهریور و در سالن بزرگ وزارت کشور برگزار شد.

این کنسرت پس از اجرای موسیقی بی کلام با قطعه «کلافه» شروع شد و رضا صادقی پس از آن یاد درگذشتگان مرحوم ناصر عبدالهی، بابک بیات ، مرتضی پاشایی و مرحوم بیت الله عباسپور را گرامی داشت.

رضا صادقی همچنین از شاملو به عنوان کسی که گوشه ای از تفکرش را مدیون اوست،یاد کرد و از حضار خواست این بزرگان را تشویق کنند.

رضا صادقی پیش از اجرای دومین قطعه یعنی «حیف» دو تن از مهمانان خود، «نرگس جعفری» ترانه سرای این قطعه، و «ساناز کریمی» آهنگساز این قطعه را که به عنوان مهمان حضور داشتند معرفی کرد و در پایان قطعه حیف، با صدای بلند گفت: تقدیم به تمام کسایی که نمیرن.

رضا صادقی بعد از اجرای آهنگ «یه نفر»، تنظیم کننده این قطعه «مهران خالصی» را معرفی کرد، پس از معرفی مهران خالصی گفت: چطوری اصفهانی؟؟ مینازین به زاینده رود،ما هم دریا داریم (با خنده).

پس از آن «پرستو صالحی» بازیگر تلویزیون را اینگونه معرفی کرد: یک هنرمند با جرات و باقدرت کشور که خیلی قدرتمند میگه این اتفاق اشتباه درسته، و اینجوری خوبه و اینجوری اشتباهه، و حتی اگه خودش اشتباه کنه با قدرت میگه و از همه اینها فراتر در هنرش قابل است و خودش رو ثابت کرده است.
پس از تشویق زیاد در سالن برای مشکی پوشی، پرستو صالحی بار دیگر از حضار خواست وی را تشویق کنند.

پس از آن آهنگ «عاشق شدم» رو به تمام کسانی که وقتی عاشق می شوند، اتفاقات قشنگ در کنارشون رخ میده و یه حس گم و گیجی هم دارند وتعدادشان هم در این سالن کم نیست تقدیم کرد.

قطعات «یه نفر» ، «عاشقتم»، «بخند»، «کفش آهنی»، «وایسا دنیا»، «یادگاری»، «امرم»، «فال»،«بی تو»،«ادعا»،«رنگ صدام»، «خبر داری»، «میخوامت»، «احساس رویایی» و «دوست دارم خدا» ... دیگر قطعاتی بودند که برای این کنسرت در نظر گرفته شده بود.

پس از اجرای قطعه «بخند»، «مانی رهنما» خواننده خوب کشور را به حضار معرفی کرد، رضا صادقی در خصوص مانی رهنما گفت: این روزها عادت شده هر کسی یا حس رو می گیره و تکنیک رو فراموش می کنه و یا به تکنیک رو نمی کنه و احساس رو بی خیال میشه،این هنرمند هر دوی اینها رو با دقت اجرا می کنه! هم تکنیک وهم حس قوی تمام اینها کامل میشه در یک اسم مانی رهنما !

معین راهبر، علی استیری، فرشید ادهمی، بهشاد شریفی نیا و بابک صحرایی نیز دیگر مهمانان این کنسرت بودند.

رضا صادقی پس از معرفی «بابک صحرایی» گفت: به افتخار شاعری که آدم بزرگ ها و خیلی بزرگترها ازش کلام دارن و باهاش بزرگ تر شدند بابک دریایی.

رضا صادقی «دوست دارم خدا» را به عنوان حسن ختام اجرا کرد و حس خوبش را در سالن به یادگار گذاشت.

پس از همخوانی مردم در قطعه «یادگاری» رضا صادقی شالش را برای مردم پرتاب کرد.

در این اجرا فاضل پیش، عمید بنکدار، مرتضی کریمی، سعید صارمی، آرش مقدم، امید شهابی و پویا نیکپور (رهبر ارکستر) رضا صادقی را به عنوان نوازندگان ارکستر مشکی همراهی کردند

تیم خبری «نوای فارس» از همکاری بی دریغ شرکت محترم «آوای هنر»، تیم حراست و روابط عمومی تالار وزارت کشور کمال تشکر را دارد.

در ادامه عکس های پدرام نظری از این کنسرت را ببینید:

منبع : موسیقی فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q