۱۴۰۳ بيست و هشتم خرداد - 04:56 ق.ظ

پیش‌فروش شب‌های موسیقی نواحی آغاز شد

پیش‌فروش شب‌های موسیقی نواحی آغاز شد

نوای فارس: پیش فروش بلیت‌های شب‌های موسیقی نواحی که قرار است 12 و 13 شهریور ماه  با محوریت موسیقی شرق و جنوب شرقی کشور در مجموعه برج آزادی تهران برگزار شود آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شب‌های موسیقی نواحی بلیت پیش فروش بلیت این شب‌ها که با حضور استادان و هنرمندان جوان منطقه تربت‌جام، سراوان، ایرانشهر و زابل برگزار می‌شود از طریق سایت پیشنهاد به آدرس peeshnahad.ir در دسترس است. علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به این سایت و با توجه به برنامه اجرایی که در سایت ارائه شده است اجرا و گروه مورد علاقه‌ خود را انتخاب و بلیت آن‌ را خریداری کنند. بلیت هر اجرا 25 هزار تومان است.

شب‌های موسیقی نواحی که همزمان با رونمایی آلبوم‌های نخستین دوره فستیوال آیینه‌دار برگزار می‌شود در نخستین دوره خود به شب موسیقی چهار شهر شرق و جنوب شرقی کشور اختصاص دارد که در هر روز دو شهر با دو برنامه هنرنمایی می‌کنند. براساس اعلام دبیرخانه این شب‌ها با شب تربت‌جام در ساعت 18 تا 20 پنجشنبه 12 شهریور آغاز می‌شود. بخش نخست این شب  به دوتارنوازی محسن عسگریان فرزند استاد ذوالفقار عسگریان اختصاص دارد که عبدالله امینی خوانند‌ه تربت جام او را  همراهی خواهد کرد. در بخش دوم شب تربت جام هم در یک اجرای گروهی، تعدادی از مقامها  و پادایرگی‌های این منطقه توسط گروه فردای جام که از گروه‌های جوان تربت جام هستند به سرپرستی حسین مردانشاهی اجرا خواهد شد. شب بعدی که در ساعت 21 تا 23 روز 12 شهریور است به زابل اختصاص دارد. برادران قادر آتشگر که از منطقه زابل در این شب‌ها شرکت دارند قطعاتی را با دهل و سرنا اجرا می‌کنند و در بخش دوم نیز  با ترانه‌های شادمانی زابلی هنرشان را نشان می‌دهند.

این شب‌ها روز جمعه 13 فروردین با شب سراوان در ساعت 18 تا 20 ادامه پیدا می‌کند. گروه گلپورگان که از سراوان آمده‌اند  برنامه خود را در دو بخش متفاوت و مجزا با  ذکرهای عارفانه دراویش چشتی و سپس سوت‌های بلوچی برگزار می‌کنند. شب‌های موسیقی نواحی با شب ایرانشهر به پایان می‌رسد که قرار است گروه موسیقی خداداد شکل‌زهی از ایرانشهر  ابتدا ذکرهای گواتی و دمّالی و سپس شادمانههای ایرانشهر و اطراف را اجرا کنند.

فستیوال آیینه‌‌دار با حضور محمدرضا درویشی به عنوان دبیرعلمی و علی مغازه‌ای به عنوان دبیر اجرایی از سال 92 با همت بخش خصوصی کار خود را با هدف ارائه موسیقی نواحی ایران و ثبت و حفظ این میراث معنوی آغاز به کار کرد. این فستیوال در نخستین نوبت در مهرماه سال 92 با حضور 30 هنرمند موسیقی از شرق و جنوب شرق کشور و مناطق تربت جام، باخرز و سیستان بلوچستان در خانه هنرمندان ایران برگزار شد. دومین دوره این فستیوال نیز اردیبهشت سال 94 با تمرکز بر موسیقی جنوب ایران با حضور  120 هنرمند از  هرمزگان، بوشهر و خوزستان در تالار رودکی  و وحدت برگزار شد.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q