۱۴۰۲ دوازدهم اسفند - 07:49 ق.ظ

در بازدید چکناواریان و قربانی از نمایشگاه «شصت سال با پرویز مشکاتیان»قربانی:در شرایط کنونی موسیقی ، فقدان مشکاتیان به خوبی حس می شود

قربانی:در شرایط کنونی موسیقی ، فقدان مشکاتیان به خوبی حس می شود

نوای فارس: لوریس چکناواریان و علیرضا قربانی با حضور در فرهنگسرای نیاوران از نمایشگاه عکس «شصت سال با پرویز مشکاتیان» بازدید کردند .

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران نمایشگاه عکس «شصت سال با پرویز مشکاتیان» این روز ها محل رفت و آمد اهالی فرهنگ و هنر خصوصا اهالی موسیقی است. علیرضا قربانی خواننده و لوریس چکناواریان  موسیقی دان و  آهنگساز صاحب نام عصر روز شنبه هفتم شهریور ماه به همراه سید عباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و آوا و آئین مشکاتیان از این نمایشگاه بازدید کردند.

لوریس چکناواریان در گفتگویی با روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران نمایشگاه عکس مرحوم پرویز مشکاتیان را از دومنظر مورد بررسی قرار داد و اظهار داشت:از یک سو از برپایی چنین نمایشگاهی بسیار خوشحالم و از مدیریت فرهنگسرای نیاوران به خاطر حمایت در برگزاری چنین نمایشگاهی سپاس گزاری می کنم.از سویی دیگر با دیدن عکس های این هنرمند غم بر چهره آدمی نقش می بندد چراکه هنرمندی به این بزرگی این قدر زود از ما دور شد.او انسانی بزرگ بود با شخصیتی خاص که وجودش برای موسیقی ایرانی بسیار ارزشمند بود.

وی نگاه های مشکاتیان به لنز های دوربین عکاسان را بسیار جالب عنوان کرد و گفت:بازدید از چنین نمایشگاه هایی از مطالعه بیوگرافی هنرمندان رشته موسیقی و دیگر هنر ها بسیار مفید تر است چراکه جوانان می توانند از جزئیات زندگی یک هنرمند به خوبی اطلاع یابند. کاش چنین نمایشگاه هایی در آینده برای بزرگانی همچون ابوالحسن خان صبا،مهدی خالقی،حسین تهرانی، علی نقی وزیری و ... برگزار شود.

علی رضا قربانی خواننده جوان و صاحب نام موسیقی ایرانی نیز در صحبت هایی مشکاتیان را اسطوره ای در موسیقی اصیل ایرانی  خطاب کرد و ابراز داشت: از این که امروز در این جا هستم و از چنین نمایشگاهی دیدن می کنم بسیار خوشحالم.جای خالی چنین برنامه هایی در زمینه یاد و گرامیداشت هنرمندان بزرگ و صاحب نام کشور احساس می شد. شاهد عکس های بسیار خوب و کاملی از مقاطع مختلف زندگی شخصی وهنری این هنرمند بودیم. این نمایشگاه  می تواند تاثیر خوبی در روحیه جوانان علاقمند به موسیقی ایرانی داشته باشد ویژگی بارز عکس های به نمایش در آمده  نگاه خاص مشکاتیان  در چند عکس به لنز دوربین است، نگاهی که سرشار از موسیقی است.

وی با ذکر این مطلب که هر وقت پیش استاد مشکاتیان می رفتم سرشار از انرژی می شدم ادامه داد: فقدان پرویز مشکاتیان در جامعه به خوبی حس می شود به خصوص در شرایط کنونی که موسیقی ایرانی حال روز خوبی ندارد. نقطه امید بخش در ارتباط با مشکاتیان این است که تعدادی اثر ماندگار و خوب از وی در رپرتوار موسیقی ایرانی برجای گذاشته شده است که  مطمئنا نظیر این کار ها تکرار نخواهد شد و حتما سرمنشا خوبی برای جوانان خواهد بود. ویژگی بارز مشکاتیان  ادیب بودن او بود چیزی که کمترموسیقدانی در این دوران به آن اشراف کامل دارد. در واقع به خاطر روحیه ادیبانه و تسلطش بر ادبیات فارسی بود که در زمینه تلفیق شعرو موسیقی و ساخت تصانیف زیبای موسیقی توانست تاثیر گذار باشد و آثارش تا سالیان سال گوش نواز خواهد بود.

وی در پایان صحبت هایش با تشکر از مدیریت فرهنگسرای نیاوران به خاطر برپایی چنین نمایشگاهی به همه آنانی که با آثار پرویز مشکاتیان آشنایی دارند پیشنهاد کرد که حتما از این نمایشگاه بازدید کنند .

گفتنی است تاکنون شخصیت های فرهنگی و هنری بسیاری از این نمایشگاه بازدید به عمل اورده اند که از این میان می توان به علی مراد خانی معاون هنری وزیر ارشاد ، همایون شجریان ، بهداد بابایی،علی رستمیان،علی بوستان،کوروش بابایی،کوروش متین،کتایون ریاحی،محمد علی نجفی،چکامه چمن ماه، احمد وثوق احمدی،عطا امیدوار،رامین صدیقی، مسعود جاهد، محمد سلمانی، مزدا انصاری ، مهران مهرنیا،هانا کامکار، رضا مهدوی ،محمد بحرانی و ....اشاره کرد .

هفته بزرگداشت زنده یاد پرویز مشکاتیان  از ششم تا سیزدهم شهریور ماه همزمان با شصتمین سال تولد و ششمین سال درگذشت استاد موسیقى ایران در فرهنگسراى نیاوران در حال برگزاری است. علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه  می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا 21 و جمعه ها 14 تا 21 به نشانی خیابان پاسداران روبروی پارک نیاوران فرهنگسرای نیاوران مراجعه نمایند.

منبع : روابط عمومی
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q