۱۴۰۳ سي و يکم فروردين - 12:14 ق.ظ

شب دوم فستیوال موسیقی تهران برگزار شدغوغای کامکارها در زیر نور ماه

غوغای کامکارها در زیر نور ماه

نوای فارس-دومین برنامه از جشنواره موسیقی تهران با اجرای گروه کامکارها دیشب در فضای باز و شب مهتابی عمارت تاریخی مسعودیه برگزار شد.

به گزارش نوای فارس؛ پیش از اجرای این کنسرت، حمیدرضا نوربخش(مدیرعامل خانه موسیقی) پشت تریبون قرار گرفت و ضمن خوش آمد به حضار برای شرکت در جشنواره موسیقی تهران گفت: خانه موسیقی بیش از پانزده هزار عضو هنرمند فعال در عرصه موسیقی کشور دارد که مایه مباهات ماست. خوشبختانه هر سال این نهاد مستحکم تر شده و می توان ادعا کرد خانه موسیقی تاثیر گذار ترین نهاد در عرصه موسیقی کشور است.

نوربخش افزود: خوشحالم که وعده ای را که چند سال پیش مبنی بر برگزاری یک فستیوال موسیقی جدی در کشور بود، تحقق پیدا کرد.فستیوال موسیقی تهران  سر آغاز یک حرکت جدی موسیقی در کنار دیگر فستیوال ها و جشنواره ها در کشور است و امروز با حضور هنرمندان فعال کشور آغاز شده است.

مدیرعامل خانه موسیقی در ادامه سخنانش با اشاره به مساله کپی رایت آثار موسیقی گفت: یکی از مسائلی که همواره در خانه موسیقی و شورای مشورتی پیگیر آن بودیم، بحث کپی رایت یا رعایت حقوق مولف و مصنف است. همه ما که دل در گرو موسیقی داریم باید به این نکته توجه داشته باشیم که برای رونق هنر موسیقی باید حقوق پدید آورندگان این هنر را بطور جد حمایت کنیم.

نوربخش گفت: امسال در کنار برنامه های جشن خانه موسیقی کمپینی برای همین مبحث با عنوان "من از موسیقی حمایت می کنم" را دایر کردیم. این دانلود رایگان آثار موسیقی صنعت موسیقی را رو به ویرانی برده است، امیدواریم همه به این کمپین بپیوندند تا هنر موسیقی آسیب نبیند.

پس از این سخنان، اعضای گروه کامکار به سرپرستی هوشنگ کامکار به روی صحنه آمدند و در بخش اول قطعاتی از هوشنگ و ارسلان کامکار بر روی اشعاری از مولانا، خاقانی و اخوان ثالث و با همخوانی اعضای این گروه به اجرا در آمد.

بخش دوم این کنسرت پس از استراحتی کوتاه برگزار شد. اعضای گروه کامکارها با ترکیبی متفاوت از بخش نخست و با لباس های سنتی کردی روی صحنه حاضر شدند. حضور بیژن کامکار به عنوان خواننده و نوازنده دف در این بخش با تشویق حضار مواجه شد و قطعات کردی با صدای این هنرمند و با همراهی گروه کامکارها در میان استقبال کم نظیر علاقمندان اجرا شد.

پس از اجرای قطعه آخر که «قاسم خان» نام داشت، گروه کامکارها با تشویق های پی در پی مخاطبان بار دیگر روی صحنه حاضر شدند و قطعه کابوکی را اجرا کردند تا شبی خاطره انگیز را برای علاقمندان موسیقی رقم بزنند.

عمارت مسعودیه تهران این شب ها شاهد اجراهای گروه های فعال سرشناس موسیقی کشور است. این اجرا ها به مناسبت پانزدهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی و در قالب جشنواره موسیقی تهران از 12 تا 18 شهریور به روی صحنه می رود و امشب قرار است گروه پالت برای علاقمندان و طرفداران خود در این مکان تاریخی به اجرای برنامه بپردازد.

علاقمندان برای تهیه بلیت می توانند به سایت خانه موسیقی با نشانی www.iranhmusic.ir و سامانه www.84200.ir مراجعه کنند.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q