۱۴۰۲ يازدهم اسفند - 10:53 ق.ظ

گزارش مفصل «نوای فارس» از کنسرت «شهرام شکوهی»بازنشستگی منتفی شد

بازنشستگی منتفی شد

نوای فارس- مریم خوشرنگ: جمعه 20 شهریور، نمایشگاه بین المللی، سالن میلاد و مردمی که با اشتیاق به سمت درب های ورودی سالن برگزاری آخرین کنسرت تابستانی شهرام شکوهی در تهران، می روند. راس ساعت 21:45 دقیقه درب های ورودی باز می شود و علاقه مندان و طرفداران این خواننده با اخلاق به دنبال شماره های صندلی خود می گردند. در مدت زمانی که حاضرین به دنبال جای خود می گردند، مانیتورهای سالن، مثل همیشه به پخش تیزرهای تبلیغاتی مربوط به موسسه فرهنگی- هنری «اکسیرنوین» می پردازد.

در این بین احمد پورمخبر و احمد ایراندوست وارد سالن می شوند و روی صندلی خود می نشینند. کنسرت بابک جهانبخش تمدید شد، موسسه فرهنگی- هنری اکسیرنوین، سعید مدرس و «من بی تو»، رامین هاشمی و «وقتی نباشی»، اتفاقاتی ست که «اکسیرنوین» توسط مانیتورهای نصب شده روی استیج، به حاضرین اطلاع رسانی می کند. چند دقیقه قبل از حضور نوازنده ها روی صحنه، آرم «ملودی» که اختصاص به کلینیک پوست و زیبایی شهرام شکوهی دارد، روی مانیتورهای سالن جلب توجه می کند و بعد تصاویری از او و هنرمندانی که در کنسرت های مختلف که وی را همراهی کرده اند. آخرین تبلیغ «اکسیرنوین» و تیزر آن پخش می شود و نوازنده ها به روی صحنه می آیند. صدای دست و تشویق حاضران، فضای سالن را پر می کند.

ورود با «دلتنگتم»
حتما یه دیوونم، دیوونگی اصلا/ خاصیت عشقه

شهرام شکوهی با اجرای قطعه «دلتنگتم» به روی صحنه می آید و نکته جالب توجه اینکه، از بدو ورود او، حاضران یک صدا با او همخوانی را آغاز کردند. نورپردازی مناسب و البته لباس سفید شکوهی در این قطعه، توانست برحضور او روی صحنه هیجان بیشتری به علاقه مندان وی، ببخشد. بعد از پایان اجرای این قطعه، او با تعظیم و دست روی سینه، به مخاطبان و علاقه مندان خود ادای احترام کرد و بعد از سلام و اعتراف او که از طرفداران استقلال است و نشان دادن عدد چهار با دست، مخاطبان را به وجد آورد. شهرام شکوهی همراه با اعتراف خود، بابک جهانبخش را به عنوان میهمان به حاضران معرفی کرد که صدای دست و هورای جمعیت سالن را سرشار از هیجان کرد.

«توبه شکستم»

قطعه بعدی «توبه شکستم» بودکه با پخش تصاویری مناسب با این قطعه، از مانیتورهای سالن، مخاطبان را به وجد آورد و شهرام شکوهی را با هورا و تشویق و البته همخوانی، همراهی کردند. ضمن اینکه تسلط نوازندگان و البته صدای «کمالین»، چاذبه اجرای این قطعه را برای حاضران چند برابر کرد. شهرام شکوهی بعد از اجرای این قطعه روبه سمت جمعیت می گوید: فردا روز اول کاری ست، خواستم یادآوری کنم. این به منظور نگران کردن شما نیست. می خواهم امشب آنقدر انرژی مثبت بفرستم تا فردا اولین روز هفته را با یک دنیا انرژی شروع کنید. پس آهنگ بعدی آهنگ شادی ست که ...

هیجان حاضران برای اجرای قطعه «اسیر عشق»

همزمان با شروع اورتور این قطعه و نواختن نوازندگان، حاضران شروع به دست زدن و هورا کشیدن، کردند و مثل قطعه های قبل، با همخوانی خود، خواننده را همراهی کردند. نکته جالب توجه این است که جمعیت یک لحظه سکوت نمی کردند. بیت به بیت قطعه ها را همخوانی می کردند. نورپردازی مناسب در زمان اجرای هر قطعه، با امکاناتی کم، قابل توجه و البته تقدیر بود

«رسوا» و ...
رسوا، تنها/ حال من پیداست
هردم، از غم/ در قلبم غوغاست

پخش تصاویری از تمرین های گروه برای اجرای کنسرت، همراه با شروع اجرای این قطعه، نکته جالب توجه بود که حاضران را به وجد آورد. و البته پخش کلیپ این قطعه با حضور شهرام شکوهی ...
در میان اجرای این قطعه، به معرفی دوست سیزده ساله خود و نوازنده کیبورد، عادل فلاح پرداخت. و او را به عنوان یکی از هنرمندان و دوستان صمیمی خود در عرصه موسیقی مطرح کرد. بعد از پایان اجرای این قطعه، شهرام شکوهی به حاضران گفت: دوستان بسیاری امشب، منت گذاشتند و تشریف آوردند. هنرمندی که دیر وارد دنیای بازیگری شد اما خوشبختانه کشف شد. احمد پورمخبر را که معرفی کرد مردم یک صدا او را صدا زدند و پورمخبر را تشویق کردند. این هنرمند پرانرژی نیز، با لبخند همیشگی خود به احترام حاضران ایستاد و از آنها تشکر کرد.

خاطره بازی با آلبوم «مدارا کن»

ریتم گرفتن خواننده با حرکت های سرضرب دست، حاضران را مجاب به شکستن سکوت سالن می کرد. شهرام شکوهی در این قطعه نیز، همچون قطعات اجرا شده تا آن لحظه، تسلط کافی بر خواندن و مدیریت صحنه داشت. و البته همه این ها نشان از تجربه و توانمندی او برای اجرای زنده روی صحنه است.

آهنگ های غیر عرفانی ...
و «می ترسم»

موافق هستید بعد از اجرای چند کار عرفانی برویم سراغ آهنگ های شاد؟
و شهرام شکوهی با این سوال و تشویق حاضران، به اجرای قطعه «می ترسم» می پردازد. همراهی جمعیت در بیت به بیت این قطعه، که البته قطعه آسانی هم نیست، نشان از جایگاه این خواننده در میان مخاطبان موسیقی داشت.
ضمن اینکه کاشانیان در حال نوازندگی گیتار است، شکوهی او را به عنوان رهبر و سرپرست گروه معرفی و همچنین عادل لاریجانی که او را با پیانو همراهی می کند، معرفی می شوند.

«خیال کن»
خیال کن روزگارم روبراهه/ خیال کن رفتی و دلم نمرده
خیال کن مهربون بودی و قلبم/ کنار تو، ازت زخمی نخورده

قطعه ای عاشقانه که با نورپردازی و پخش کلیپ با زمینه مشکی و نام قرمز قطعه و تصاویری مناسب و هماهنگ، اجرای بسیار مسلط در این قطعه و همچنین تشویق مردم در بین اجرا، حال و هوایی عاشقانه و البته رمانیتک را در سالن میلاد نمایشگاه خلق کرد. در پایان این قطعه، شکوهی، مهلا سلیمانی را به عنوان شاعر این قطعه معرفی می کند.

همچنان اکتیو و پرانرژی ...
«ای دل نرو»
ای دل نرو عاشق نشو/ عشق چیزی جز رویا نیست

شهرام شکوهی هر قطعه را پرانرژی تر از قطعه قبلی اجرا می کند. در این بخش به معرفی دوست هنرمند خود پویا امینی می پردازد. و با پایان این قطعه با اجرای بسیار زیبای این بیت؛ ای دل نرو عاشق نشو/ عشق چیزی جز رویا نیست، پایان هنرمندانه ای را برای حاضران خلق می کند

«بریم سروقت یه آهنگ که همه با هم بخونیم»
«ای وای هوس»...
سکوت زخم زبون سهم همین رابطه شد
تموم روح و تنم زخمی این رابطه شد

با گفتن این جمله و آماده شدن نوازندگان برای اجرای قطعه «هوس»، سالن با دست و هورا و فریاد حاضران به لرزه می افتد. در این بخش هم نورپردازی و پخش تصاویر، جلوه های این قطعه را دو چندان می کند. شهرام شکوهی با تکرار «وای از هوس» و همراهی پرانرژی حاضران، گفت: «چقد قشنگ، دلم رفت» و همزمان جمعیت را به همخوانی دوباره تشویق کرد و آنها نیز با تمام وجود «ای وای از هوس» را فریاد می زدند. بعد از پایان این قطعه صدای حاضران بلند شد که؛ «دوست داریم» و «عاشقتونم» پاسخ شکوهی به مهربانی حاضران در سالن بود. شکوهی در این بخش از مدیریت کل واحد موسیقی، حراست ارشاد، اداره اماکن و مدیریت سالن میلاد تشکر کرد. همچین علیرضا خجندی را به عنوان پیشکسوت و خواننده جنوبی کشور به حاضران معرفی کرد. ضمن اینکه قبل از اجرای قطعه بعدی از محمدرضا خانزاده، مدیریت موسسه فرهنگی- هنری «اکسیرنوین» تشکر کرد و خاطرنشان شد که ایشان در این عرصه زحمت بسیاری را به دوش می کشند.

«از دست تو دلگیرم»

صدای فریاد جمعیت سالن میلاد را می لرزاند. نورپردازی مناسب نیز هیجان حاضران را چندبرابر می کند. «دلبری از تو، عاشقی از تو» و همراهی جمعیت با شهرام شکوهی در اجرای این قطعه و البته سعی در درست خواندن و به اصطلاح «کوک» خوانی جمعیت قابل توجه بود. حرکت های هوشمندانه شکوهی در میان اجرای این قطعه جمعیت را به وجد می آورد. و لحظه به لحظه صدای فریاد و هورای حاضران بلندتر می شود. باید خاطر نشان کرد، اجرای مسلط و بسیار توانمند شکوهی در این قطعه، به خصوص در گام های بالا، تحسین برانگیز بود. نکته جالب توجه اینکه بعد از اجرای این قطعه صدای دست و هورای جمعیت قطع نمی شد. و همچنان شهرام شکوهی، خواننده مورد علاقه شان را تشویق می کردند.
دلم نمی خواست این موضوع را مطرح کنم، اما چند وقت پیش دکتر به من اعلام کرد تا مدتی نباید بخوانم، و مدتی باید خواندن را کنار بگذارم. نمی شود که نمی شود... الان احساس می کنم قلبم از همیشه بهتر کار می کند. «بازنشستگی منتفی شد».

توی آغوش عشق/ خودت گم کن منو

و قبل از اجرای این قطعه در میان تشویق های جمعیت، شهرام شکوهی، احمد ایراندوست را به عنوان یکی دیگر از میهمانان هنرمند خود معرفی کرد. ایراندوست همراه با تشویق مردم ایستاد و با دست دست شش را نشان داد و نیمی از سالن فریاد شش تایی شش تایی سردادند و فضایی دوستانه ایجاد شد. و البته بعد از اجرای این قطعه نیز رامین هاشمی به عنوان خواننده جوان و آینده دار معرفی شد.

تشویق های بی وقفه برای اجرای ...

پخش تصاویر مانیتور همزمان با شروع قطعه «اسیری» و البته نورپردازی که قابل توجه بود، حاضران را به وجد آورد تا دقایقی را به تشویق شکوهی بپردازند.

زوره ، عشق تو زوره/ احساس همیشه کوره ...

بعد از پایان این قطعه، شکوهی، نیما عطایی را به عنوان نوازنده درام و البته تازه داماد گروه معرف کرد که البته مورد تشویق حاضران نیز قرار گرفت.

فریاد و تشویق حاضران و قطعه «یادت رفته»

فریادهای بی وقفه جمعیت حاضر در سالن، آغازگر اجرای قطعه بعدی با نام «یادت رفته» بود.

تورو قبلا کجا دیدم/ کدوم لحظه، کدوم ساعت
نمی دونم
چرا اینجایی ویرون/ تو این حس و تو این حالت

و در میان اجرای این قطعه، خواننده حاضران را به تشویق عادل فلاح ملودی ساز «یادت رفته» دعوت کرد و البته حاضران نیز با انرژی فراوان وی را مورد تشویق قرار دادند.
در این بخش شهرام شکوهی از کارگردان گروه خود، سپهر بیگلری و گارگردان اکسیر نوین، آیدین سیمایی تشکر کرد. ضمن اینکه از آقای اردستانی، مسوول صدابرداری و آقای مرادی، مسوول نورپردازی تشکر بسیار داشت.
«چقد با داشتنت بی اشتباهم» و قطعه ای ریتمیک
همراهی جمعیت و علاقه مندان به شهرام شکوهی در این قطعه بی نظیر بود. بیت به بیت را پرانرژی همراه شکوهی بودند و یک لحظه از همخوانی با وی کنار نمی کشیدند. با اتمام این قطعه و پس لرزه های آن در میان جمعیت و هیجان غیرقابل وصف، شکوهی از تیم و پرسنل «اکسیرنوین» تشکر کرد و گفت: «این عزیزان بسیار با محبت و مهربان و البته مسوولیت پذیرهستند». ضمن اینکه از امید بهاری، مدیراجرایی و پوریا مطلبی، مدیر روابط عمومی این شرکت سپاسگزاری کرد.

رسیدیم به آخرا . . .
امان از تو که هر دم بردی از یادم

قطعه ای که خواننده همچنان با انرژی و عشق آن را اجرا کرد و البته تکنوازی «کمالین» توسط آرسام بابایی، دلبری این قطعه را از مخاطبان و حاضران، دو چندان کرد.

دقایق پایانی و ...

شکوهی در این بخش «دل دل » می خواند و جمعیت یک صدا او را همراهی می کنند و شهرام شکوهی می گوید: چقدر تحریرهای شما بهتر از من است...

و در پایان قطعه «انگیزه» و ...

در پایان و در حالی که بابک جهانبخش در یک حرکت جالب توجه روی پله اول استیج قرار می گیرد و با روبوسی از شکوهی خداحافظی می کند، حاضران نیز او را مورد تشویق قرار می دهند. و مخاطبان و علاقه مندان به شکوهی همچنان پرانرژی با او همخوانی می کنند. و در پایان، خواننده از طرفداران خود تشکر و با احترام صحنه را ترک می کند. و یک شب خاطره انگیز دیگر را برای هواداران خود رقم می زند.

و گپی کوتاه در بک استیج . . .

شهرام شکوهی درباره اعتراف خود به علاقه شخصی اش نسبت به تیم استقلال گفت: مطرح کردن این موضوع اتفاق خاصی را رقم نمی زند و به نظر من شوخی و تبادل انرژی بین من و کسانی ست که از حضورشان بسیاری می گیرم. وی در ادامه در مورد همخوانی حاضران در قطعه هایی که از آلبوم «تا نفس هست» اجرا شد این طور توضیح داد: خدا را شکر می کنم. این آلبوم کمتر از یک ماه است که منتشر شده و مردم عزیز و دوست داشتنی با همراهی شان در قطعات این آلبوم، انرژی بسیاری را به من منتقل کردند. او ادامه داد: در بندرعباس نیز همراهی حاضران باعث تعجب من شد. به هیچ عنوان فکر نمی کردم مردم اینگونه همراهی ام کنند. از تک تک این عزیزان ممنونم. شهرام شکوهی در پاسخ به این سوال که آیا تا قبل از شروع ماه محرم و صفر، کنسرتی برگزار خواهد کرد یا خیر، گفت: ظرف چند روز آینده به امریکا خواهم رفت تا به امید خدا کنسرت های برون مرزی ام اجرا شود. بعد از برگشت از این سفر به طور حتم اگر قرار باشد کنسرتی برگزار شود، اطلاع رسانی خواهیم کرد. وی در پایان باز هم از مردم تشکر کرد و گفت: دوست شان دارم و تا نفس هست، به احترام شان می ایستم و می خوانم.

در حاشیه:
کاتولوگ های تبلیغاتی کلینیک تخصصی و زیبایی «ملودی» در کنار هر صندلی چشم نوازی می کرد.

اعلام منتفی شدن بازنشستگی شهرام شکوهی از طرف او، یک چالش بسیار حرفه ای و هوشمندانه در میان مخاطبان و علاقه مندان وی بود.

نوازندگان حاضر در گروه این خواننده توانمند و البته با اخلاق، شاید نام های پررنگی در عرصه موسیقی نباشند، اما شهرام شکوهی ثابت کرد که نام گرا نیست و می تواند براساس دانش خود به کشف استعدادهای بسیاری بپردازد. که این موضوع قابل تقدیر و احترام است.

جسارت طرفداری شهرام شکوهی از تیم مورد علاقه اش، استقلال در میان جمعی از هواداران خود و البته دو آتیشه پرسپولیس قابل توجه بود.

با معرفی احمد ایراندوست و اشاره وی به شش تایی ها، جو هنرمندانه و ورزشی در سالن میلاد برقرار شد. که در میان جمعیت، گروهی شعار شش تایی ها، شش تایی ها، سردادند.

اما آنچه که حواس نگارنده را به خود جلب کرد، همراهی حاضران در سالن با شهرام شکوهی در قطعه هایی که شاید کم تر از یک ماه از انتشار آنها نمی گذرد، بود.

و نکته جالب توجه، خبرنگاری که در کنار نگارنده این خبر نشسته بود و به دنبال خودکار می گشت.

و باز تلاش بی وقفه مسوولین نور و صدا در سالنی که شاید برای رسیدن به استانداردهای جهانی، فاصله بسیاری با ایده آل های این صنعت، داشته باشد. باید یک خسته نباشید جانانه به آقای اردستانی، مسوول صدابرداری و آقای مرادی، مسوول نورپردازی و دقت آنها در ترکیب رنگ ها، گفت. باید خسته نباشید گفت که با کمترین امکانات تمام سعی خود را به کار می گیرند تا بهترین کیفیت را به مردم شریف و محترمی که با عشق، از موسیقی حمایت می کنند، ارایه دهند. فراموش نکنیم که نور و صدا، از مهم ترین عوامل جذب مخاطبان به سالن های برگزاری کنسرت است.

و در پایان...

این کنسرت به همت موسسه فرهنگی – هنری «اکسیرنوین» و با مدیریت «محمدرضا خانزاده» برگزار شد.
و در انتها، تیم خبری «نوای فارس»، از همکاری بی دریغ مدیر روابط عمومی، پوریا مطلبی و مدیر اجرایی، امید بهاری و همچنین حراست و روابط عمومی سالن میلاد نمایشگاه بین المللی کمال تشکر را دارد.
ضمن اینکه از همکاران و پرسنل موسسه فرهنگی- هنری «اکسیر نوین» به جهت همراهی شان با تیم خبری سایت «نوای فارس»، تشکری ویژه دارد.
همچنین سپاس فراوان از امیر شکوهی که هیچ لطفی را نسبت به این تیم خبری، دریغ نکرد.

در ادامه عکس های شیرین رسام از این کنسرت را ببینید:

منبع : موسیقی فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q